respublika.lt

Džo Baidenas paauklėjo Baltijos šalių vadovus

Publikuota: 2023 kovo 07 06:30:56, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
Gitanas Nausėda ir Džo Baidenas. Prezidentūros nuotr.

Amerikos prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) sukritikavo Baltijos šalių vadovus dėl pastarųjų perteklinės antirusiškos retorikos konflikto Ukrainoje klausimu. Tokią informaciją pateikė laikraštis „The Wall Street Journal" (WSJ).

 

 

„Neseno vizito į Varšuvą metu, jo kuluaruose Dž.Baidenas priekaištavo Baltijos šalių lyderiams dėl jų dažnai išsakomų raginimų nugalėti Rusiją Ukrainoje", - su derybų eiga susipažinusio šaltinio žodžius pateikė leidinys.

Pasak pašnekovo, tokie Baltųjų rūmų šeimininko veiksmai privertė jo kolegas suabejoti dėl to ar Vašingtonas laiko realia karinę pergalę prieš Rusiją.

WSJ teigimu, JAV lyderis linksta link to, kad konfliktas Ukrainoje būtų sprendžiamas diplomatiniu keliu. Neįvardinti Vakarų valdininkai nurodė, kad Dž.Baidenas mano, jog derybos tarp Kijevo ir Maskvos taps aktualios po ukrainiečių sėkmės fronte.

Straipsnyje taip pat buvo nurodyta, kad Kijevui artimi sąjungininkai Rytų Europoje išreiškė nuogąstavimą dėl vis dažniau skambančių idėjų apie tai, kad Ukrainai reikėtų pradėti galvoti apie derybas su Kremliumi.

Vakarų politikai nuolat kartoja, kad Ukraina privalo nugalėti Rusiją mūšio lauke ir didina Kijevui tiekiamų ginklų apimtis. Maskva į tai atsako, kad karine pagalba konfliktas ne tik nebus išspręstas, bet dar ir užsitęs.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
267
F

Dienos klausimas

Ar reikia drausti elektroninių cigarečių prekybą Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +17 C

+4 +13 C

 

+8 +17 C

+14 +22 C

+15 +23 C

 

+12 +22 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-7 m/s