respublika.lt

Opozicija ketina nedalyvauti balsavimuose dėl P.Gražulio neliečiamybės panaikinimo: politiko persekiojimas jau kelia šypseną

(23)
Publikuota: 2023 spalio 26 12:12:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo opozicija. Eltos nuotr.

Seimo opozicija svarsto galimybę nedalyvauti balsavimuose dėl teisinės neliečiamybės parlamentarui Petrui Gražuliui panaikinimo. Opozicinių frakcijų seniūnai ne tik teigia, kad šiai iniciatyvai nėra realaus pagrindo, bet ir kelia klausimą, koks yra tikrasis šio siūlymo tikslas.

 

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė teigia, kad jos frakcija balsavimuose dėl parlamentaro teisinės neliečiamybės naikinimo greičiausiai nedalyvaus.

„Kiek frakcijoje šnekėjome, taip pat tarėmės ir opozicijoje, tai procedūrose nedalyvausime“, – Seime Eltai teigė A. Širinskienė.

„Pradeda kelti šypseną jau Gražulio persekiojimas, ypač tomis dienomis, kai buvo suplanuotas nekilnojamo turto mokestis. Tai Gražuliu mokestį norėjo pridengti? Tai iš tikrųjų tų klausimų kyla. Tai tiesiog paliksime valdantiesiems priimti sprendimus, matyt“, – pridūrė ji.

Tokios pačios pozicijos laikosi ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija.

„Norime išklausyti, ką pasakys generalinė prokurorė, bet sprendimas frakcijos nedalyvauti. Nebent pasikeistų aplinkybės ir prokurorė kažką naujo pasakytų, ko iki šiol nežinojome“, – žurnalistams sakė LVŽS frakcijos seniūnė A. Norkienė.

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis taip pat tikina nematąs argumentų, kodėl P. Gražuliui turėtų būti panaikinta teisinė neliečiamybė. Todėl parlamentaras tikina, kad „darbiečių“ frakcija balsavime taip pat greičiausiai nedalyvaus.

„Tikriausiai nedalyvausime balsavime ir nedalyvausime tame apkaltų maratone, nes, man atrodo, jau labai stipriai įsisuko priešrinkiminis apkaltų ciklas ir turbūt nėra sveika nei parlamentui, nei demokratijai tokia santykių aiškinimosi forma“, – žurnalistams sakė jis.

Politikas pripažįsta manąs, kad prašydama atimti P. Gražulio neliečiamybę Generalinė prokuratūra šiek tiek politikuoja.

„Kartais papolitikuoja. Man atrodo, kad šitas atvejis yra vienas iš tų, kai švelniai bando tam tikrą politinį pamušalą pakedenti“, – akcentavo Seimo narys.

Jis taip pat teigia manąs, kad P. Gražulį įžeidinėjimu apkaltinę LGBT bendruomene priklausantys jaunuoliai į parlamentaro žodžius sureagavo per jautriai.

„Aš to pažeminimo tokio didelio kaip ir nemačiau visoje toje situacijoje. Man pasirodė, gal tie jaunuoliai šiek tiek per daug jautriai priėmė ir per daug sureikšmino Petro poziciją“, – sakė jis.

Skeptiškai Generalinės prokuratūros prašymą vertina ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis. Visgi politikas teigia, kad visų pirma reikia išklausyti generalinės prokurorės argumentus.

„Išklausysime prokurorės argumentų, gal bus kažkas naujo, bet Šiaip tai P. Gražulis nepasakė kažko naujo negu jis kalba visą kadenciją. Tai kodėl dabar tokia reakcija yra, tai klausimų yra daugiau negu atsakymų. Ir, kita vertus, mes lyginame ir kitus asmenis, kurie Seime darė visokius šou ir kuriems buvo skirta administracinė bauda labai juokinga. Tai kažkaip to lygiateisiškumo principo išlaikyto nematome“, – Eltai teigė S. Skvernelis.

„Tai pažiūrėsime, kokie bus argumentai generalinės prokurorės, bet, panašu, kad šis Seimas tampa opozicijos ir atskirų asmenų tyrimų tarnyba“, – taip pat pažymėjo jis.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad jai bus gėda, jeigu dėl opozicijos kaltės Seimu nepavyks panaikinti teisinės neliečiamybės parlamentarui Petrui Gražuliui. Premjerė akcentuoja, kad tai yra prašymas apklausti politiką, o ne kokia nors politinė apkaltos procedūra.

Prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį pateiktas įvertinus 2022 metais pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po Seimo nario P. Gražulio viešų pasisakymų apie LGBT bendruomenės narius praėjusių metų gegužės 26 d.

Prokuratūra teigia, kad šiuo metu turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad viešai kalbėdamas po plenarinio Seimo posėdžio, kurio metu buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, P. Gražulis galimai padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje, nurodoma pranešime.

ELTA primena, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.

Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
38
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (23)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate rinkimų rezultatus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo ekonominę padėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+7 +14 C

+7 +15 C

+5 +13 C

+17 +21 C

+18 +21 C

+16 +18 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s