respublika.lt

Europos Sąjunga lenkia tik Afriką

(84)
Publikuota: 2024 gegužės 12 12:47:27, Deimantas Kniška
×
nuotr. 2 nuotr.
Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Ekspremjerui, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Algirdui Butkevičiui susirūpinimą kelia ES dabartis ir ateitis, nes pagal kai kuriuos ekonominius rodiklius ji telenkia Afriką.

 

„Kaip tik atšventėme įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį, tikrai niekas neginčija, kokie yra didžiuliai darbai padaryti ir pasiekimai matomi, bet pastaruoju metu mane jaudina Europos Sąjungoje susidariusi ekonominė situacija. Ar jūsų nejaudina tokie pavadinimai, kad „Europos Sąjunga prarado bendrąją rinką", kad „Europos Sąjunga yra autsaiderė, palyginti su kitais regionais", kad „Europos Sąjungą yra apėmusi konkurencinė krizė"? Visi šitie pavadinimai yra ne mano išgalvoti, bet pastaruoju metu iš tarptautinių konferencijų.

Taip pat, jeigu pažiūrėsime ir į praeitų metų tiesiogines užsienio investicijas, Europos Sąjunga lenkia tik Afrikos kontinentą. Kai kas, aišku, bando prisidengti vykstančiu karu Ukrainoje, bet jeigu pažiūrėsime iki karo ir kalbėsime apie tiesiogines užsienio investicijas Europos Sąjungoje, tai 2019-2021 metais jos sumažėjo 68 proc., o JAV padidėjo 63 proc. Darbo našumas krito 20 proc., palyginti su JAV, produktyvumas irgi yra silpnas. Ar Ministrų Tarybos posėdžiuose apskritai svarstote tą susidariusią situaciją?" - domėjosi A.Butkevičius.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, konkurencingumas yra vienas iš esminių būsimos Europos Komisijos darbotvarkės klausimų.

„Buvo identifikuota situacija, kad matomas poreikis stiprinti Europos konkurencingumą ir didinti investicijas turbūt į konkurencingumą, bet kartu ir politiką reikia adekvačiai pritaikyti prie naujų iššūkių. Šiuo metu yra rengiama Europos konkurencingumo ataskaita, yra paskirtas specialus žmogus jai rengti. Pirminis projektas yra parengtas, pristatytas Europos Komisijoje. Diskusijos tikrai vyksta, tačiau, kaip ir daug kas Europos Sąjungoje, tokie pokyčiai nėra lengvi, nes reikalingas visiškas visų šalių sutarimas. Dažnai šalys saugo savo nacionalinius interesus, savo nacionalinius gamintojus, todėl tokiu atveju tie susitarimai nėra nei lengvi, nei greiti, tačiau diskusijos tikrai vyksta", - tikino G.Skaistė.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
62
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (84)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kieno interesams turėtų atstovauti Lietuvos europarlamentarai: Lietuvos ar europiniams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +21 C

+8 +17 C

+9 +15 C

+16 +21 C

+15 +22 C

+16 +19 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-5 m/s