(0)
Publikuota: 2023 vasario 16 12:07:55, Arūnas ABROMAITIS
×
LKL nuotr.

3-4 pozicijas Lietuvos krepšinio lygoje besidalinusių Alytaus „Wolves" ir Utenos „Juventus" klubų vektoriai išsiskyrė. „Vilkai" namie 79:63 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną", o „Juvė" savo aikštelėje 67:78 nusileido traumą išsigydžiusio Aizėjos Teiloro (Isaiah Taylor) sulaukusiam lyderiui Kauno „Žalgiriui".

Žalgiriečiams tai buvo paskutinė repeticija prieš savaitgalio vyksiantį Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyrą, kuriame jie gins pernai iškovotą titulą. Lengva Utenoje nebuvo - antrajame kėlinyje kauniečiai turėjo 11 taškų deficitą, tačiau po pertraukos reikalus sutvarkyti pavyko.

„Buvo dvi skirtingos rungtynių pusės. Dėl antrosios pusės priekaištų turiu nedaug, buvome kantrūs, gerai žaidėme ir gynyboje, ir puolime, protingai atakavome. Pirmojoje pusėje buvo kažkiek chaoso, mus žudė varžovų puolime atkovoti kamuoliai, o patys puldami labai daug klydome. Po pertraukos atsirado daugiau ramybės", - mačą komentavo „Žalgirio" treneris Kazys Maksvytis.

Į rikiuotę grįžęs A.Teiloras per 13 min. pelnė 2 taškus ir surinko -2 naudingumo balus, bet trenerio prasta statistika nenuvylė. „Jis turėjo tik vieną kontaktinę treniruotę. Antras jo išėjimas į aikštelę visai patiko. Rungtynių pabaigoje jo jau neleidome, nes bijojome traumos atsinaujinimo. Su juo atsirado šiek tiek daugiau aštrumo ir agresijos", - svarstė K.Maksvytis.

„Buvo geras nusiteikimas, tikėjome, kad galime padaryti darbą. Vyrai kovojo, tačiau trečiajame kėlinyje puolimas sustojo. Aišku, ne be „Žalgirio" pagalbos. Buvo sunku rinkti taškus, o labiausiai vaizdą gadina 19 klaidų, padarytų tokiose situacijose, kuriose jų neturėjo būti", - teigė „Juventus" treneris Evaldas Kairys.

„Žalgiriui" 16 taškų pelnė Laurynas Birutis, 11 - Tomas Dimša, 10 - Ignas Brazdeikis. Utenos komandoje pasižymėjo Aleksanderis Hamilton (Alexander Hamilton), kurio sąskaitoje - 23 taškai, 7 perimti kamuoliai ir 32 naudingumo balai. 10 taškų surinko Dovydas Romančenko.

Alytuje „Wolves" pagaliau peržengė „Neptūno" barjerą. Iki tol „vilkai" klaipėdiečiams buvo pralaimėję vieną LKL mačą ir du Karaliaus Mindaugo taurės susitikimus. Šįkart persvara buvo aiški jau nuo pirmojo kėlinio, kurį šeimininkai laimėjo 21:9.

Sunkiai sulaikomas nugalėtojų gretose buvo Ahmadas Keiveris (Ahmad Caver), jo kolekcijoje - 31 taškas ir 32 naudingumo balai. Kitas lyderis Džefris Teiloras (Jeffery Taylor) „vilkams" negali padėti dėl traumos. Pasak trenerio Rimo Kurtinaičio, jis turėtų sugrįžti į rikiuotę po dviejų savaičių. „Neptūnui" 17 taškų surinko Rokas Gustys, 16 - Deividas Gailius.

Proga lentelėje priartėti prie „Juventus" pasinaudojo LKL vicečempionas Panevėžio „Lietkabelis", kuris antradienį namie 111:108 palaužė Kėdainių „Nevėžį". Kituose antradienio mačuose LKL čempionas Vilniaus „Rytas" išvykoje 107:72 sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes", o Prienų „Labas GAS" svečiuose 85:74 nugalėjo Jonavos klubą „CBet".