respublika.lt

Tradiciniam žmogui nebėra vietos (0)

2012 rugpjūčio 06 11:54:10
Rūta JUKNEVIČIŪTĖ

Galimai transseksualumą, homoseksualumą propaguojančios skandinavų programos į Lietuvos darželius dar tik skinasi kelią, o bendrojo lavinimo mokyklose moksleivių smegenys jau plaunamos. Aktyvi homoseksualų rėmėja - Tolerantiško jaunimo asociacija - už visuomenei priklausančias lėšas moksleiviams skiepija šiuolaikines vakarietiškas vertybes, o pedagogams siūlo pamokų metu dažniau kalbėti apie homoseksualumą.

×
nuotr. 1 nuotr.
PROPAGANDA. Už mūsų pinigus mokyklose mokiniams jau pradėta aiškinti, jog meilė gimsta ne tik tarp vyro ir moters. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.


Kas svarbiau - meilė Tėvynei ar „kitokiems“?

Projektams, skatinantiems geriau pažinti kitos seksualinės orientacijos, kultūros ir gyvenimo būdo žmones, valdžia negaili milijono. O štai tautiškumui, pilietiškumui puoselėti Švietimo ir mokslo ministerija niekada neranda pinigų, nors šių vertybių puoselėjimo svarba akcentuojama net Švietimo ir mokslo įstatyme.

Štai nuo 2010-ųjų gruodžio Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose pradėtas vykdyti projektas, skambiai pavadintas „Mokytojų, moksleivių, tėvų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų tarpkultūrinių gebėjimų plėtra“. Tolerantiško jaunimo asociacija jam įgyvendinti iš Švietimo ir mokslo ministerijos gavo 859 081 lito finansavimą. Tarp jų ES lėšų dalis - 730,2 tūkst. litų, o valstybės biudžeto - 128,8 tūkst. litų.

Šio projekto metu tolerantiško jaunimo įdarbinti „ekspertai“ - TJA nariai, neturintys jokios pedagoginės kvalifikacijos, 5-10 ir 11-12 klasių mokytojus nusprendė apšviesti daugiakultūriškumo idėjomis. T.y. seminaruose pamokyti, kaip mokyklose derėtų kalbėti rasės, etniškumo, religijos ir - svarbiausia - seksualinio tapatumo bei lyties klausimais. Už tokius mokymus Tolerantiško jaunimo ekspertai sau žeriasi algas, tik kokios jos - didelė paslaptis. Beje, šie seminarai mokytojams organizuojami kaimo turizmo sodybose Trakų rajone, Vilniaus r. Elektrėnų sav. Žuvyčių kaime.

Tolerantiško jaunimo asociacija iš projekto lėšų planuoja parengti ir metodinės literatūros mokytojams. O Nyderlandų Karalystės ambasadai Lietuvoje parėmus, jau išleistas specialus gidas 14-18 metų jaunuoliams „Būti savimi“, kuris esą padeda paaugliui lengviau suprasti savo seksualinę orientaciją.

Tėvai sunerimę

Socialinė darbuotoja, tėvus vienijančios asociacijos „Šviesos kampelis“ vadovė Jolanta Lipkevičienė pasakojo, kad mokyklose vykdoma programa ne juokais kelia tėvams susirūpinimą. Ypač todėl, kad jos turinys ir tikslai kruopščiai slepiami.

„Mes į švietimo ir mokslo ministrą kreipėmės jau tris kartus, tačiau nė karto negavome atsakymo. Tai leidžia manyti, kad yra ką slėpti. Paprastai kiek tenka kreiptis, visada gauname atsakymus, išskyrus šiuo klausimu“, - teigė J.Lipkevičienė.

Asociacijos vadovė įsitikinusi, kad nors projektas apipintas nekaltomis frazėmis ir yra parengtas kaip pabėgėlių integracijos programa, vaikams gali būti skiepijamos iškreiptos, netradicinės vertybės, propaguojamas homoseksualumas, skatinama eksperimentuoti pasirenkant lytį.

Anot J.Lipkevičienės, projektas vykdomas remiantis ypač dviprasmiško tyrimo „Tolerancija ir multikultūrinis ugdymas bendrojo lavinimo mokyklose“ medžiaga (studijos autorės - Jolanta Reingardė, Nida Vasiliauskaitė ir Rasa Erentaitė).

Sutapimas ar ne, bet tokia metodinė medžiaga rengta jau minėtos Tolerantiško jaunimo asociacijos ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu.

Kas gi rašoma šiame tyrime? Nors studija lyg ir turėtų būti orientuota į pabėgėlius, kone daugiausia joje kalbama apie homoseksualų problemas. Tyrimo autorėms atrodo, kad tradicinė švietimo sistema jau atgyvenusi, ją reikia keisti, nes „švietimo institucijos visuomenėje tik dar labiau įtvirtina įsišaknijusius etninius, religinius, lyčių ar seksualumo stereotipus“. O sektinu pavyzdžiu jos laiko švietimą, pagrįstą laisvės praktika.

Esą mokyklų bendruomenėje homoseksualūs asmenys tarp kitų kultūrinių grupių yra patys nepriimtiniausi, o mokyklų pedagogai apie homoseksualumą kalba per mažai (kitaip tariant, nepropaguoja).

„Tam tikros problemos, kaip antai homoseksualių žmonių diskriminacija ar lyčių nelygybė, pedagogams yra neįdomios ir jie net nenorėtų į jas gilintis“, - apgailestauja autorės. Joms užkliūva, kad heteroseksuali, tradicinė šeima mokomuosiuose vadovėliuose „minima labai dažnai, kaip universali, pirminė, pagrindinė ir nepakartojama institucija“, o homoseksualumas tampa nematomas ir apie jį mokomojoje literatūroje nerašoma arba kalbama homofobiškai.

„Rekomenduotina mokyklos aplinkoje ypač stiprinti švietimą lyčių lygybės ir seksualinės orientacijos įvairovės bei nediskriminavimo srityje“, - siūloma. Be to, pedagogams taip pat rekomenduojama „padėti mokiniams pažinti jų pačių įvairovę“.

Ko mokoma - paslaptis

Tolerantiško jaunimo asociacijos, kuri finansuojama visiems Lietuvos piliečiams priklausančiomis ES lėšomis, vadovas Artūras Rudomanskis „Respublikai“ kategoriškai atsisakė pateikti informaciją apie mokyklose vykdomą projektą.

Tolerancijos skiepytojas aiškino, kad visa informacija yra prieinama ir vieša (tik įdomu, kodėl nei susirūpinusiems tėveliams, nei „Respublikos“ dienraščiui nepavyko susipažinti su projekto mokymų medžiaga?).

Apie šį ypač viešą projektą nieko negalėjo pasakyti ir už bendrojo lavinimo mokyklas atsakingas švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. „Koordinuojanti institucija yra Europos socialinio fondo agentūra. Jie turi atrinkti projektus ir juos koordinuoja, todėl man būtų sudėtinga per 200 projektų žinoti atmintinai“, - išsisukinėjo viceministras.

Vienos iš projekte dalyvavusių mokyklų - Radviliškio Vaižganto gimnazijos - direktorė Židrūna Onaitienė žinojo ne ką daugiau: „Tiesiog mokytojai važiavo į mokymus, vėliau per pamokas jį vykdė. O galutinis užbaigimas buvo, kad atvažiavo komanda ir gana gerai įvertino. Apie ką tie mokymai buvo, reikėtų klausti pačių vaikų. Tiesiog ten viskas apie tai, kaip integruoti kitokios kultūros, kitokių pažiūrų žmones į bendruomenę“.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pasaka „Eglė žalčių karalienė" jums asocijuojasi su neapykantos kurstymu prieš kitą rasę/kilmę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
3. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
4. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
5. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
6. Dabartinė Konstitucija - atgyvena?
7. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
8. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
9. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
10. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
11. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
12. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
13. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
14. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
15. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
16. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
17. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
18. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
19. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +5 C

-1 +6 C

 

-2 +5 C

+2 +8 C

+3 +8 C

 

+4 +6 C

0-11 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos