respublika.lt

V.Čmilytė-Nielsen: neatmetu, kad solidarumo mokesčio pratęsimas bus aptariamas Seime

(26)
Publikuota: 2024 gegužės 16 10:12:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen. Eltos nuotr.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen neatmeta, kad paramentas svarstys bankų solidarumo mokesčio pratęsimą finansuoti gynybos poreikiams. Visgi, anot jos, Liberalų sąjūdis skeptiškai vertina tolimesnį tokios priemonės taikymą.

 

„Vyriausybė tokią mintį turi (pratęsti solidarumo mokestį – ELTA) ir atidžiai ją vertina. Yra panašus projektas registruotas iš opozicijos pusės. Tikrai neatmetu, kad jis atsiras Seimo salėje kažkuriuo metu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Liberalai buvo skeptiški praėjusį kartą. Matyt, tą poziciją ideologiškai ir išlaikysime“, – pridūrė ji.

Tuo pat metu, anot Seimo pirmininkės, gynybos finansavimui nėra idealių priemonių, todėl solidarumo pratęsimą reikės vertinti kitų siūlymų kontekste.  

„Bet čia reikėtų matyti visą visumą. Nes kalbame apie gynybos finansavimo poreikį ir nėra idealių priemonių. Vienos priemonės geresnės, kitos blogesnės, bet vertinsime visą visumą. Neatmetu, kad tai bus viena iš mažesnių priemonių, kuri galėtų prisidėti prie gynybos finansavimo“, – aiškino ji.

ELTA primena, kad Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus ir jo pavaduotojas Andrius Palionis siūlo dar metams – iki 2025 -ųjų pabaigos – pratęsti bankų laikinojo solidarumo mokestį.

Dalį gauto pelno 2023 metais bankai skyrė šalies gynybai, pervesdami į šalies biudžetą 250 mln. eurų solidarumo įnašą. Prognozuojama, kad panašią sumą finansų institucijos skirs ir 2024 m.

Taip pat balandžio viduryje įvyko premjerės Ingrida Šimonytė surengtas politinių partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo. Po jo premjerė pranešė, kad poreikiams susijusiems su papildomu gynybos finansavimu siūloma steigti specialų fondą, kuris akumuliuos lėšas.

Taip pat, anot I. Šimonytės, politikai, verslo atstovai bei nevyriausybinės organizacijos linkusios sutarti dėl papildomo gynybos finansavimo pakėlus pelno mokestį ir PVM po 1 proc. punktą.

Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (26)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate socialdemokratų darbą formuojant valdančiąją koaliciją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+3 +5 C

-1 +3 C

-3 +1 C

+3 +5 C

0 +5 C

+2 +4 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-2 m/s