respublika.lt

2018 birželio 24, sekmadienis

 • Prienų miesto gydytojas Juozas Brundza

  „Kilni mediko profesija: padėti sergančiajam, paguosti mažą vaiką, suteikti ligoniui skubią medicininę pagalbą, skubėti bet kokiu paros metu, jei reikia - budėti prie ligonio lovos, sveikstančiajam patarti kaip maitintis. Reikia greitai važiuoti pas ligonį arklio traukiamu vežimu ar žiemos metu rogėmis, užsigobus ilgu ir šiltu paltu“. Tokius žodžius radau užrašytus kaip padėką Prienų gyventojų gerajam miesto gyd. J.Brundzai už sugrąžintą sveikatą.

  2018 birželio mėn. 18 d. 07:45:22

 • Vytautas Bogušis: „Mes buvome ledlaužiai“

  Lietuvos laisvės lyga, įkurta dešimtmečiu anksčiau nei Persitvarkymo Sąjūdis, birželio 15 dieną švęs 40-metį. Tai jie, Laisvės lygos nariai, pirmiejji viešai prakalbo apie Molotovo-Ribentropo paktą nesankcionuotame 1987-ųjų rugpjūčio 23 dienos mitinge prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje. Apie tai kalbamės su aktyviu Laisvės lygos nariu Vytautu Bogušiu, kuriam tada, kai kūrėsi ši pogrindinė organizacija, buvo tik 19 metų.

  2018 birželio mėn. 11 d. 07:21:11

 • „Pakeleivės išpažintis“: į Lietuvą parvedęs kelias

  Išeivijoje gimusi tautodailininkė vilnietė Laimutė Fedosejeva, kurios įspūdingus ažūrinius karpinius galima pamatyti jubiliejinėje parodoje „Pakeleivės išpažintis“ Vilniaus įgulos karininkų ramovėje bei parodoje „Kanklių skambėjime“ Martyno Mažvydo bibliotekoje, sako, jog niekada nenorėtų išvažiuoti iš Lietuvos.

  2018 gegužės mėn. 28 d. 07:09:00

 • Teatrą stačiusiam ir operos solistu tapusiam E.Vasilevskiui kolegos tars „ačiū”

  Šeštadienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre solistą Eugenijų Vasilevskį 70-mečio proga sveikins kolegos. Jubiliato garbei skambės opera „Eugenijus Oneginas“.

  2018 gegužės mėn. 19 d. 15:41:11

 • Vaikų numylėtinis J.Blaževičius: į kiekvieną kreipiuosi „direktoriau“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų darbuotojai „Vaikų numylėtiniu 2018“ nominavo Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centro ergoterapeutą Justiną Blaževičių.

  2018 gegužės mėn. 17 d. 14:36:49

 • Aktorius Regimantas Adomaitis: Sąžinės praradimas nėra lengvai išgydomas

  „Aš niekur nėjau. Mane išrinko - net nežinau kas mane pasiūlė, kai Mokslų akademijoje birželio 3 dieną buvo renkama Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Man tik paskui draugai paskambino ir pasakė, ar žinai, kad esi išrinktas į iniciatyvinę grupę - nenustebk, jei tave kvies kokiam nors veiksmui. Žinoma, išrinkimas į šią grupę atitiko visas mano vidines intencijas“, - pasakoja Regimantas Adomaitis.

  2018 gegužės mėn. 14 d. 07:03:22

 • Aukso žiedas, sudėtas į vieną knygą

  Lietuvos nacionaliniame muziejuje Vilniuje pristatyta kultūros istorikės Irenos Seliukaitės ir žurnalisto Juozo Šorio knyga „Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai“. Tai dar viena muziejaus išleista knyga, puikiai įsirašanti į Valstybės atkūrimo šimtmetį, nors derėtų pridurti, jog šioje kultūros saugykloje jis minimas nuoširdžiai, be pompastikos ir be skambių viešųjų ryšių akcijų.

  2018 gegužės mėn. 12 d. 15:42:22

 • Diplomatui dr. Vladui Natkevičiui - 125

  Minint atkurtos Lietuvos 100-metį, apmąstome įvykius ir prisimename kovotojus už Lietuvos laisvę. Vienas iš šio didelio būrio žmonių - karininkas, Seimo narys, diplomatas, teisės mokslų daktaras Vladas Natkevičius (Ladas Natkevičius).

  2018 gegužės mėn. 07 d. 07:07:11

 • Pirmasis, kėlęs „uždaros Lietuvos“ idėją

  Penktadienį Lietuvių literatūros ir tautosakos institute baigėsi dvi dienas trukusi mokslo konferencija, skirta tautosakininko ir mitologo Norberto VĖLIAUS atminimui. Turint galvoje, kad sausį etnologui, mitologui, J.Basanavičiaus premijos laureatui N.Vėliui pagal pasą būtų suėję aštuoniasdešimt, kad jo netekties išmušta tuštuma ne susitraukė per tuodu dešimtmečius, o tiktai didėjo ir gilėjo.

  2018 balandžio mėn. 14 d. 18:29:22

 • Vaikų literatūros klasikas Vytautas Tamulaitis

  Žymus rašytojas, redaktorius, vertėjas, karininkas, vienas talentingiausių lietuvių rašytojų jaunimui yra tapęs net pasaulinės reikšmės vaikų literatūros klasiku, yra parašęs net vienuolika knygų, iš kurių šešios buvo išleistos jam gyvenant Lietuvoje, o kitos - pasitraukus į Vakarus - Vokietiją ir Kanadą.

  2018 balandžio mėn. 08 d. 09:06:11

 • Ką reiškia būti didvyrio broliu

  NKVD nukankinto paskutiniojo partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago brolis Albinas didžiąją savo gyvenimo dalį praleido tyliai dirbdamas Marijampolėje. Per gyvenimą jis užaugino keturis vaikus, o prieš savaitę minėjo 95-ąjį gimtadienį. Iš daugybės sveikinimų ir dovanų - viena dovana buvo brangiausia.

  2018 birželio mėn. 14 d. 10:11:44

 • G.Arbačiauskas: Nežiūriu visko iš eilės

  Aktorius Giedrius Arbačiauskas juokauja, kad filmų prisižiūri darbo metu, juk jis ne tik pats vaidina, bet ir garsina įvairias kino juostas. Kad ir kaip būtų, laisvalaikį prie televizoriaus aktorius leidžia retai, o jei jau leidžia - renkasi tai, kas praturtintų jo gyvenimą.

  2018 gegužės mėn. 29 d. 09:48:44

 • Bajorą pavergė senienų medžioklė

  „Tėvas arė žemę, o aš, būdamas vaikas, dėliojau bulves ir radau seną monetėlę. Nuo tos monetos atėjo eilė degtukų dėžutėms, paskui pašto ženklams, paskui laikrodžiams. Kaip čigonai sako - nuo virvelės prie kumelės.“ Tai yra Klemento Sakalausko atsakymas į klausimą, kaip Panevėžio pašonėje, Piniavoje, gimė unikalus privatus muziejus.

  2018 gegužės mėn. 26 d. 11:18:11

 • Česlovas Juršėnas negali eit ant barikadų

  Gegužę drąsiai gali vadinti politiko Česlovo JURŠĖNO mėnesiu - šią savaitę jo garbei prasidėję šventiniai renginiai ir susitikimai tiek sostinėje, tiek ne sostinėje surikiuoti iki mėnesio pabaigos, bet ir tai nėra garantijų, kad tęsinio nebus. Vakar, gegužės 18 dieną, Č.Juršėnui sukako 80 metų.

  2018 gegužės mėn. 19 d. 09:52:35

 • Signataro J.Smilgevičiaus anūkas vadovaujasi senelio vertybėmis

  Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro, buvusio Užvenčio dvaro (Kelmės r.) savininko Jono Smilgevičiaus anūkas Algis (Al) Žolynas gimė Austrijoje, augo Vokietijoje ir Australijoje, gyvena JAV. „Nors niekada nemačiau senelio, man jis yra novatoriško, kūrybingo, darbštaus ir gero žmogaus pavyzdys. Šias vertybes aš laikau svarbiomis, jomis vadovaujuosi“, - teigia A.Žolynas.

  2018 gegužės mėn. 17 d. 10:10:25

 • Matematikos dėstytojas Vincas Katilius

  Vincas Katilius gimė 1903 m. birželio 22 d. Marijampolės aps. Katiliškių k., pasiturinčių ūkininkų šeimoje. Buvo prof. Petro Katiliaus (1903-1995) pusbrolis, vaikystės artimas draugas.

  2018 gegužės mėn. 13 d. 10:18:11

 • M.Formanas: be laisvės nėra gyvenimo

  Balandžio 13-ąją 2018 m. Konektikuto valstijoje, kur gyveno, mirė vienas garsiausių XX a. Europos ir Amerikos režisierių Milošas Formanas. Visai neseniai jam buvo sukakę 86-eri.

  2018 gegužės mėn. 09 d. 10:03:11

 • Matematikos profesorius Petras Katilius

  Petras Katilius gimė 1903 m. balandžio 7 d. Marijampolės aps. Šunskų vls. Katiliškių k. pasiturinčio ūkininko šeimoje. Jau vaikystėje artimas giminė - dėdė Vinculis, jaunystėje kiek studijavęs matematiką ir fanatiškai ją mėgęs, jį sudomino matematika ir gerokai joje pralavino, siūlydamas įdomius tekstinius uždavinius, mintinio skaičiavimo pratimus.

  2018 balandžio mėn. 15 d. 10:19:11

 • Juodeikiai saugo Tėvo Stanislovo atminimą - mažą trobelę ir liepų alėją

  Šių metų rugsėjo 29 d. minėsime vienos šviesiausių asmenybių, - kunigo, pamokslininkas, vienuolio kapucino, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėjo - Tėvo Stanislovo 100-ąsias gimimo metines. Didžioji šviesuolio gyvenimo dalis prabėgo Paberžėje, Kėdainių rajone, bet savo pėdas jis įspaudė ir toli nuo miestų, gilioje provincijoje, Juodeikių kaime, Joniškio rajone. Juodeikiai Tėvui Stanislovui buvo pirmoji parapija po devynerių lagerio metų. Kunigas čia paliko šviesų pėdsaką juodeikiečių atmintyje, bei savo kuklumo įrodymų.

  2018 balandžio mėn. 14 d. 09:45:22

 • Anglė Lietuvos į nieką nekeistų

  Tuo metu, kai lietuviai šimtais ir tūkstančiais traukia iš Lietuvos, mažame Lietuvos miestelyje - Žagarėje - laimę surado iš Anglijos atvykusi Sara Rabagliati (Sarah Rabagliati). Ištekėjusi už žagariečio Sauliaus Mitriko tapo Sara Mitrike.

  2018 balandžio mėn. 03 d. 14:24:44

1 2 3 4 5 6 7 ... 9
 • NELAIMĖ: šeštadienį Kauno Aleksoto aerodrome avariniu būdu privalėjo leistis lėktuvas „Jak-52“; į ligoninę išvežta lėktuvo pilotė Rita Eriksonienė; ji - akrobatinio sporto meistrė bei Lietuvos čempionė; kartu su ja skridusiam vyrui medikų pagalbos neprireikė.
 • MOLDOVA: Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja penktadienį palaikė Didžiosios Britanijos, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir dar septynių šalių raginimą Rusijai išvesti savo pajėgas iš atsiskyrusio Moldovos regiono.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar švenčiate Jonines?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8   +12 C

   +8  +12 C

 

   +8  +12 C

  +17   +21 C

   +16  +18 C

 

   +14   +18 C

    1-3 m/s

   1-4 m/s

 

    1-3 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018