respublika.lt

2018 rugpjūčio 21, antradienis

 • Prof. V.Radžvilas: Ar lietuviai dar atras Lietuvą?

  Prieš keletą dienų jaunas politologas Martynas Vaitys negailestingai griežtai, bet tiksliai diagnozavo lietuvių tautą galinčią pribaigti mirtiną ligą. Tai - beviltiškas mąstymo ir vaizduotės skurdas, neleidžiantis atskirti principinių, tautos būtį lemiančių, ir techninių, taigi antrinių, jos kasdienio gyvenimo klausimų.

  2018 rugpjūčio mėn. 17 d. 08:30:11

 • Mums pasisekė, kad Vilnius – Europos prostitutė

  Vilniaus kaip G taško reklama pataikė į dešimtuką, – rašo Bernardinai.lt. Žinoma, parafrazuoja Vokietijos televiziją „Stern“, bet pateikia kaip neutralų faktą.

  2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 12:11:21

 • V.Radžvilas: Vatnikai ir eurovatnikai

  Nežinia kelintą kartą atvirai parodžiusį neapykantą Lietuvai ir viešai pasityčiojusį iš jos karžygio Klaipėdos tarybos narį užgriuvo „net“ paties A.Tapino kelta masinio pasipiktinimo banga. Šį kartą rūstybė tokia didelė, kad pagarsėjusiam „vatnikui“ išdrįsta - koks žygdarbis! - net skelbti apkaltą.

  2018 rugpjūčio mėn. 01 d. 11:06:11

 • Tiesa mus išlaisvina, o nežinojimas paverčia vergais

  Bemaž savaitė prabėgo nuo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos prezidentų Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino susitikimo Helsinkyje, tačiau pasaulio žiniasklaida nepaliauja šurmuliuoti bei visaip „taršyti“ šio neabejotinai svarbaus politinio įvykio aplinkybių.

  2018 liepos mėn. 20 d. 19:19:11

 • F.Kauzonas: O aš ir vėl mačiau Lietuvą

  Ką reiškia „O aš ir vėl mačiau Lietuvą?“ Kad aš joje nebegyvenu? Gyvenu, bet gyvenu kitoje. Šioje būnu tik keliskart per metus. Kai į vieną vietą susirenka folkloro ansambliai iš visos Lietuvos. Net negali patikėti, kad jų gali būti tiek daug.

  2018 liepos mėn. 14 d. 08:26:36

 • Gyvenimo palengvinimą bėdžiams valdžia tik imituoja

  Tiek Seimas, tiek Vyriausybė ėmė ir užsimanė palengvinti žmonėms gyvenimą - pažaboti didžiuliais įkainiais garsėjančius antstolius ir notarus. Tik tie palengvinimai, pažvelgus įdėmiau, ne itin veiksmingi.

  2018 liepos mėn. 13 d. 18:26:05

 • Lietuviškos „chaltūros“ iliustracija

  Šimtmečio dainų šventė įsimins ir kaip lietuviškos „chaltūros“ iliustracija. Būta vilties, kad solidus valstybės jubiliejus įpareigos organizatorius sukaupti visa, kas geriausia. Ir ji žlugo beprasidedant Dainų dienos baigiamajam renginiui.

  2018 liepos mėn. 12 d. 15:24:24

 • Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems

  Yra benamiai – tautelė ar tautybė, kuriai kruvina istorija ar savo pačios silpnumai neleido turėti valstybės. Ir yra tauta, kokią daug kas vadina politine, kuri nepaisant kruvinos istorijos ar savo pačios silpnumų sukuria valstybę – savo namus.

  2018 liepos mėn. 09 d. 12:40:27

 • Dainų shwentė pagal L.Ruokytę-Jonsson

  Per TV rodomų FIFA pasaulio futbolo čempionato rungtynių pertraukas į televizijos ekraną išlenda kažkur matytas valkata, Katedros aikštėje porinantis, kad nėra nei išeivių, nei ateivių, yra viena tauta, laikas griauti šias netikras sienas ir statyti tiltus. Ir duria pirštu į Žemės gaublį, nurodydamas tų tiltų kryptį. Stačiai ideali globalios Lietuvos vizualizacija.

  2018 liepos mėn. 02 d. 14:50:57

 • A.Juozaitis. Metas vienyti Lietuvos ir Latvijos ateitį

  Geresnių kaimynų vieni kitiems, nei latviai lietuviams ar lietuviai latviams, retai būna. Tačiau vidutinio lietuvio požiūris į Latviją toks, tarsi latvių visai nebūtų. Pagalvokime ir prisiminkime: XX amžiaus pradžioje pusės Lietuvos signatarų likimai buvo glaudžiausiai susiję su Latvija-Jelgava (Mitava), Liepoja (Libava), Ryga. Ir vėliau, nepriklausomybę įtvirtinant, kas buvo geriausi mūsų broliai?

  2018 birželio mėn. 27 d. 13:14:19

 • Rūta Vainienė. Mokesčių daugiaaukščiai

  Dar nea­tau­šo Sei­mo pa­va­sa­rio se­si­ją dre­bi­nu­sios mo­kes­čių ir pen­si­jų re­for­mos pėd­sa­kai, o ete­rį jau vir­pi­na ki­ta pla­nuo­ja­ma nau­jų mo­kes­čių ban­ga. Šį­kart mo­kes­čių de­be­sys kau­pia­si ties au­to­mo­bi­liais. Tai, ži­no­ma, jau ne pir­mas kar­tas, kai iš­ke­lia­ma idė­ja ap­mo­kes­tin­ti au­to­mo­bi­lius.

  2018 rugpjūčio mėn. 15 d. 13:50:40

 • Už tai mes mokame (dėl lėktuvo raketos šūvio Estijoje)

  Šiandien paskelbta, kad virš Pietų Estijos skrydžio metu Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas „Eurofighter“ per klaidą paleido kovinę „oras-oras“ klasės raketą“. Spėjama, kad raketa nukrito 40 km nuo Tartu. Raketos AMRAAM, kurią paleido ispanų įgula, ilgis – 3,7 m, skersmuo – 18 cm.

  2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 17:35:09

 • Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

  Dvi baltų tautos iš vienos šaknies, vieno kamieno, tačiau kokie skirtingi keliai! Dvi valstybės, nebendraujančios kaip dera bendrauti gentainiams, dvi viena kitos beveik nematančios ekonomikos ir viena kitą užmirštančios užsienio politikos.

  2018 liepos mėn. 31 d. 10:35:31

 • V.Mičiulienė: Jaunimui reikia realių galimybių

  Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos jaunos šeimos galės gauti 15-30 proc. siekiančias subsidijas pirmam būstui regionuose įsigyti, rodos, džiaugtis yra kuo. Garsi šalies humoristė, aktorė Violeta MIČIULIENĖ sako, jog tokios iniciatyvos šalies provincijos neišgelbės, jaunimui būtinos sąlygos įgyvendinti savo idėjas, kurti verslą, o patiems politikams neprošal iš tiesų pamatyti, kaip regionuose gyvena žmonės.

  2018 liepos mėn. 17 d. 07:25:22

 • Ieškau varano

  Mat kaip man pasisekė, kad laikau porelę kaimanų ir anakondą! Tai ir nepatiriu bėdų, kokios kamuoja kačių bei šunų šeimininkus. Nei man savo gyvūnėlius registruoti, nei čipuoti, nei skiepyti, nei prie pavadėlių segti (gal kas norėtumėt užmauti antkaklį anakondai?), nei kaimynų leidimo klaustis - mano lepūnėliai netriukšmauja…

  2018 liepos mėn. 14 d. 04:09:48

 • Valstybinis gyventojų reketas

  Kas gali būti paprasčiau už arbatos paruošimą? Įpylėte į arbatinuką šalto vandens, pastatėte ant viryklės, užvirinote. Užpylėte puodelyje arbatžoles ir po kelių minučių arbata paruošta. Paprasčiau nebūna.

  2018 liepos mėn. 13 d. 16:09:20

 • Nesprendžiant policijos problemų, žaidžiame su ugnimi

  Kad policijos sistemoje socialinis dialogas nėra toks, kokio norėtume, – ne naujiena. Atsidūrėme kurioziškoje situacijoje: vyksta viešieji pirkimai, siekiant geriau aprūpinti policijos pareigūnus, norima įgyvendinti „Programą 1000”, o pareigūnams krūvis gerokai padidėjo. Deja, užtektinai lėšų ambicingiems tikslams skirti nesiteikta.

  2018 liepos mėn. 10 d. 15:45:00

 • A.Juozaitis: Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

  Apgailėtina, kad Seimo dauguma sesijos pabaigoje balsavo už Referendumo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama padaryti išimtį numatomam referendumui dėl dvigubos pilietybės. Šiame konkrečiame referendume, kurį tikriausiai paskelbs valdžia, sprendimui priimti tuomet jau nebereikėtų pusės visų piliečių balsų, o užtektų tik pusės iš tų, kurie atėjo.

  2018 liepos mėn. 02 d. 17:20:03

 • Tauta prieš bolševikinį kultūros užvaldymą, arba Kas yra Apskritas nulis?

  Mūsų kelio teisingumą patvirtina visos Europos Sąjungos, kuri vis labiau telkiasi apie savo europinę savastį, strateginės pastangos. Europos paveldo strategija XXI amžiui ir tarptautinės Lietuvos jau ratifikuotos konvencijos akcentuoja paveldo svarbą ir skatina plėtoti integruotą paveldo modelį, kurio tikslas – užtikrinti kuo efektyvesnį paveldo išsaugojimą.

  2018 birželio mėn. 29 d. 11:28:56

 • Tvarkietis Miroslavas: partijos sėkmė ir mūsų atsakomybė

  Ta neparanki R.Žemaitaičiui grupelė, tai partijos nariai, kurie viešai išdrįso pasakyti tai, kas buvo kalbama nuo pat pradžios ir išdrįsti viešai kelti klausimą: ar tikrai teisingai pasirinktas partijos pirmininkas, kuris balsuodamas LR Seime bei kalbėdamas viešumoje, reiškia savo nuomonę visos partijos vardu, pamina partijos vertybes ir moralę.

  2018 birželio mėn. 27 d. 12:22:01

1 2 3 4 5 6 7 ... 55
 • NUTRAUKĖ: Salvadoro vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti diplomatinius santykius su Taivanu; po šio Salvadoro žingsnio Taivano suverenitetą pripažįstančių valstybių skaičius sumažėjo iki 17.
 • KALTINIMAI: JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį dar kartą pažėrė kritikos Federaliniam atsargų bankui dėl jo palūkanų didinimo politikos ir apkaltino jį nesugebėjimu paremti jo vykdomą ekonominę politiką.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Kiek pinigų išleidžiate savo vaikų reikmėms prieš Rugsėjo 1-ąją?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13   +17 C

   +6  +13 C

 

   +11  +15 C

  +20  +23 C

   +21  +23 C

 

   +25  +27 C

  7-11 m/s

  1-2 m/s

 

    2-4 m/s

 

USD - 1.1420 PLN - 4.3037
RUB - 76.7235 CHF - 1.1366
GBP - 0.8948 NOK - 9.6720
reklama
Sveikata Grožis