respublika.lt

2018 birželio 19, antradienis

 • Geriausia žuvis

  Lietuvių liaudies išmintis byloja: geriausia žuvis yra dešra! O geriausia dešra - tai pinigai moteriškoje kojinėje. O kodėl moteriškoje? O todėl, kad ilgesnė, tai į ją daugiau telpa! Pinigų į banką, be abejo, galima sukimšti kur kas daugiau negu į pačią ilgiausią kojinę. Užtat iš kojinės pasiimsi kada panorėjęs ir dykai, o iš banko tai nelabai...

  2018 birželio mėn. 18 d. 07:45:22

 • K.Stoškus: Tarp embriono ir Fausto

  Situacija. Jau esu ne sykį prasitaręs, kad pačių įspūdingiausių, originaliausių ir reikšmingiausių kultūros įvykių šiandien reikia ieškoti ne ten, kur savo galią demonstruoja oficialioji kultūros politika ir populiarioji žiniasklaida. Didžiąja dalimi jie randasi už šio, kaip dabar pradėta sakyti, oligarchinio pasaulio ribų.

  2018 birželio mėn. 17 d. 10:03:28

 • Politologas: S.Skvernelio ir R.Karbauskio reakcijos atskleidžia skirtingus politikų charakterius

  Valdančiųjų lyderių nuomonės išsiskyrė. Premjeras Saulius Skvernelis nepritaria „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio iniciatyvai pratęsti politinį tyrimą, nagrinėjantį politikų ir verslo ryšius.

  2018 birželio mėn. 14 d. 14:01:26

 • A.Rusteika: Scena atsivėrė. Ką daryti?

  Tokio įsiutusių širšių lizdo ūžimo seniai, o gal niekada negirdėjom. Nes kalba apie jų egzistavimo esmę - ne apie didvyrių žemę, o apie savo nusipelniusių užpakalių likimą. Teisiųjų čia nėra, anei teisėjų - melas, neapykanta ir pikti darbai kaupėsi metų metais.

  2018 birželio mėn. 11 d. 07:23:22

 • F.Kauzonas: „Jie“ jau čia!

  Žmogumi-legenda Eglė Bučelytė virto 1991-ųjų sausio 13-ąją, kai Lietuvos televizija dar priklausė Lietuvai. Kai per kelias paskutiniąsias minutes ji dar spėjo mums pranešti, kad „jie“ jau čia, kad koridoriuje jau girdisi „jų“ žingsniai, bet dar laikomės... Tada „juos“ sustabdė mūsų daina ir mūsų vienybė... O štai šios gegužės pradžioje Eglei teko informuoti mus apie Romoje vykusį Lietuvos menų festivalį FLUX. Tie, kas matėme bent jau tai, ką iš Romos mums parodė „Panorama“, arba tie, kas nematė, bet perskaitys „Respublikos“ dienos temą, tikriausiai krūptelės: „Jie“ jau čia... Tik jau kiti. Savi. Virtę svetimais. Tokių nesustabdys nei mūsų daina, nei vienybė. Net NATO tankai ir lėktuvai....

  2018 birželio mėn. 10 d. 09:44:22

 • Rolandas Paksas. Kaukių šou tęsiasi

  Spalvingas Bako šou Lietuvoje įsibėgėja. Visi esame netiesiogiai įtraukti į spontaniškai kuriamas naujas ir jau peržiūrėtas, viešųjų ryšių potėpiais paryškintas bei įvairiausiais rakursais žiniasklaidoje pateikiamas politinio serialo serijas.

  2018 birželio mėn. 01 d. 17:48:46

 • A.Paulauskas: Lietuvos vidaus politika – purtoma drugio priepuolių, užsienio politika – podukros vietoje

  Atidžiai stebiu dabar vykstančius Lietuvos vidaus politikos procesus – mūsų visuomenę krečia drugio priepuoliai, kurie, matyt, dar greitai nesibaigs. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į podukros vietoje paliktą Lietuvos užsienio politiką.

  2018 gegužės mėn. 25 d. 14:34:03

 • F.Kauzonas: Ar lauksime A.Lukašenkos „nusičiaudėjimo“?

  „Šitie klounai dabar po kiekvieno nusičiaudėjimo skelbs notas“. Citata perkelta į „Respubliką“ iš Baltarusijoje veikiančio interneto portalo „talks.by“. Portale rengiami forumai, kuriuose dalyvauja jo skaitytojai. Pastarąja fraze anoniminis skaitytojas išreiškė savo nuomonę dalyvaudamas forume, surengtame iškart po to, kai Lietuva įteikė notą Baltarusijos ambasadoriui dėl incidento Astrave statomoje atominėje elektrinėje.

  2018 gegužės mėn. 13 d. 10:06:11

 • Artūras Paulauskas: iš tiesų mes nežinome su keliais politikais „tango“ šoko Prezidentė

  „MG Baltic“ korupcijos byla, Prezidentės susirašinėjimas su kaltinamuoju Eligijumi Masiuliu ir galimi dvigubi elgesio standartai – tai politinis škvalas? Ne. Ko gero tik maža dalis to, kas iš tiesų vyksta valstybės valdymo užkulisiuose pastarąjį dešimtmetį.

  2018 gegužės mėn. 07 d. 11:11:38

 • Ką liudija paminklas Pilsudskiams?

  Neseniai Švenčionių rajone privačia iniciatyva buvo atidengtas paminklas broliams Juzefui ir Bronislovui Pilsudskiams. Šis faktas Lietuvoje buvo sutiktas nevienareikšmiškai. Kodėl?

  2018 balandžio mėn. 30 d. 08:12:11

 • A.Rusteika: Scena trumpam atsivėrė. Ką daryti? (II dalis)

  Demokratiškiausia pasaulio valstybė sukurta emigrantų, pabėgusių nuo šimtmečiais egzistavusios feodalinės Europos su savo karaliais ir oligarchais - ten žmonės renka visus. Senatorius, kongresmenus ir gubernatorius, merus ir šerifus, prokurorus ir teisėjus. Gaisrininkus, mokesčių rinkėjus ir kitus savivaldos pareigūnus. Gal būtų laikas jau ir mums bent kaimo seniūną išsirinkti?

  2018 birželio mėn. 18 d. 07:44:22

 • Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

  Lietuvos valstybės okupacija, prasidėjusi 1940 metų birželio 15 dieną, truko net penkis dešimtmečius. Valstybė, kurios jau daug metų nebėra pasaulio žemėlapyje, tada ėmėsi daugybę dienų ir naktų užsitęsusio lietuvių tautos naikinimo darbo.

  2018 birželio mėn. 15 d. 16:45:39

 • Z.Vaišvila: Ar tai pagarba moterims?

  Šią savaitę nuo politinių–korupcinių debatų įkaitęs Lietuvos Seimas priverstinai pailsėjo, o tarp susirašinėjimo su Eligijumi Masiuliu laiškų ir VSD pažymų besiblaškanti bei akivaizdžiai akistatų su Lietuvos piliečiais vengianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė atgaivos.

  2018 birželio mėn. 11 d. 10:27:42

 • Ką reiškia drąsa šuniškos laisvės metais

  Nepastebėti buvo neįmanoma. Negirdėti buvo neįmanoma. Pirmą kartą atkurtos Nepriklausomybės metais iš Seimo tribūnos taip nuoširdžiai (!), taip skaudžiai ir taip tiesiai buvo įvardytas mūsų valstybės neįgalumas. Sąjūdžio 30-mečio minėjime tai padarė vos 24 metų sulaukęs filosofijos magistrantas Vytautas VYŠNIAUSKAS.

  2018 birželio mėn. 10 d. 09:54:22

 • Apie Sąjūdžio kūrėjus. Su pagarba, nostalgija ir liūdesiu

  Kalbėti apie Sąjūdį, tai prisipažinti, jog esi pagyvenusi. Įstrigusi maždaug tuose laikuose, kai per Lietuvą ėjo Napoleono prancūzų armija. Jaunajai kartai tas kovos laikotarpis asocijuojasi tik su Baltijos keliu ir televizijos bokšto šturmu sausio 13-ąją.

  2018 birželio mėn. 04 d. 07:27:22

 • Atsargiai - auklė!

  Va ir neatspėjot! Aš čia visai ne apie freken Bok. Ir ne apie Merę Popins. Juoba ne apie darbštuoles būtybes, superužimtų superklubuose supermamyčių samdomas supervaikelius prižiūrėti, o kartu ir visą superšeimą aptarnauti.

  2018 gegužės mėn. 28 d. 07:07:11

 • Turistais esame mes gimę, bet ar jais būsime...

  Garsioje dainoje yra tokie žodžiai „pabandom iš naujo“...Tai tinka ir Turizmo įstatymo projekto atveju, bandant rasti geresnius sprendimus tiems, kuriuos parengė Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyrius ir pateikė Seimui svarstyti.

  2018 gegužės mėn. 14 d. 10:30:11

 • V.Sinica: Mokslininkai bijo atsidurti V.Radžvilo vietoje

  Nepriklausomoje Lietuvoje demokratinės ir laisvos šalies atributai vis dažniau primena tik butaforinius žaisliukus. Išdrįsę kritikuoti savo darbdavius ar partinius lyderius, žmonės stumiami iš postų, iš jų tyčiojamasi, atimamos socialinės garantijos, pragyvenimo šaltinis.

  2018 gegužės mėn. 10 d. 07:18:11

 • Mūsų nelaisvės priežastis yra baimė

  Brangūs tautiečiai, jūs galite klausti: kur jaunoji karta, kodėl ji tyli, kodėl tiek mažai jaunų veidų tokiuose renginiuose kaip šis? Atsakymas paprastas: jie bijo! Kalbėti apie Lietuvą šiandien reiškia kalbėti apie baimę. Nes ar gali nebijoti jaunas žmogus, kada bijo jo autoritetai?

  2018 balandžio mėn. 30 d. 08:15:11

 • F.Kauzonas: Kur gula prezidentės gėlės

  Lietuvos pavasariai kiekvienais metais kitokie. Būna net panašių į vasaras, o būna - į žiemas... Ir jau tik retais atvejais pavasariai būna panašūs į pavasarius. O kas pavasarį švenčiamos Kovo 11-osios?..

  2018 balandžio mėn. 28 d. 09:18:11

1 2 3 4 5 6 7 ... 54
 • NUOTEKOS: Europos Komisijai Lietuvai grasinant baudomis dėl prie nuotekų tinklų neprijungtų šalies gyventojų, Vyriausybė trečiadienį imasi šio klausimo; Lietuvai gresia baudos, nes 58 aglomeracijose gyventojai nėra prijungti prie centralizuotų nuotekų sistemų.
 • NUKELIAMOS: Lietuvos futbolo federacija informuoja, kad nukeliamos A lygos rungtynės tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir „Kauno „Žalgirio“, kurios turėjo vykti birželio 19 dieną 20 val. Klaipėdos miesto centriniame stadione.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar Lietuva patirtų didelių nuostolių, jei užsidarytų „Achema“?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +14 C

   +11  +14 C

 

   +11  +15 C

  +19   +26 C

   +19  +24 C

 

   +23   +29 C

    7-12 m/s

   2-7 m/s

 

     2-7 m/s

 

reklama
Ukis 2018