Pradžia geresnė už pabaigą

(0)
Publikuota: 2023 kovo 21 11:26:19, Arūnas ABROMAITIS
×
Vytautas Strolia sezoną, kuriuo pats nėra labai patenkintas, užbaigė bendro starto lenktynėmis Norvegijoje. Christian Manzoni/IBU nuotr.

Biatlono pasaulio taurės sezonas baigėsi Norvegijos sostinėje Osle vykusiu devintuoju etapu. Lietuvos rinktinės lyderis Vytautas Strolia paskutinėse lenktynėse užėmė 29-ąją vietą, o bendrojoje įskaitoje - 27-ąją. Sezoną anykštėnas vertina 6 ar 7 balais. Aukštų vietų buvo, bet V.Stroliai nepatiko, kad jos užimtos tik pirmoje sezono pusėje.

Sezoną užbaigė prestižinės 15 km bendro starto lenktynės, kuriose dalyvauja tik 30 geriausių sportininkų. V.Strolia (šaudymas 2+1+0+3) paskutinėje rungtyje finišavo priešpaskutinis - 29-as. Prieš tai Osle jis užėmė 49-ąją vietą sprinte (0+2), o persekiojimo lenktynėse pakilo iki 34-osios pozicijos (0+0+1+0). Visų trijų rungčių nugalėtoju tapo norvegas Johanesas Tingnesas Bio (Johannesas Thingnesas Boe), užtikrintai triumfavęs ir bendrojoje taurės įskaitoje.

„Startų negaliu vertinti labai gerai. Yra kaip yra, džiaugiuosi, kad pavyko startuoti visose distancijose paskutiniame etape. Kad ir mažas, bet vis tiek laimėjimas, jog dalyvavau bendro starto lenktynėse. Vienas startas truputį geresnis, kiti prasti, bet ką padarysi", - pasirodymą paskutiniame etape įvertino V.Strolia.

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje geriausias Lietuvos biatlonininkas užėmė 27-ąją vietą (274 tšk.). Pakilti aukščiau mūsiškiui pavyko tik kartą, pernai, kai jis buvo klasifikuotas 25-uoju. Sezono metu V.Strolia įskaitinius taškus iškovojo net 16-oje rungčių iš 21, tačiau visos aukščiausios pozicijos užfiksuotos pirmoje sezono dalyje.

„Tiesiog buvo padarytos tam tikros klaidelės pasiruošimo pasaulio čempionatui metu. Iš mano pusės yra klaidelių, kur buvo persistengta ar neprotingai padaryta - turėjau gerą pamoką ateičiai. Šis sezonas pamokantis, padarysiu išvadas kitiems metams, nes žinau, kas neveikia, o kas veikia. Tikiuosi, kad tai bus tik į gerą", - vylėsi V.Strolia.

Sėkmingiausiai lietuviui susiklostė bendro starto varžybos Rūpoldinge, kuriose jis finišavo šeštas. Solidžiai V.Strolia atrodė ir Kontiolahtyje (8-oji vieta asmeninėse lenktynėse, 11-oji vieta persekiojime) bei Hochfilcene (12-oji vieta sprinte).

„Ir masinis startas Rūpoldinge, ir Kontiolahtis, ir Prancūzijos etapas patiko. Tų aukštų vietų nebuvo labai daug, bet pozityvo buvo. Tos kelios aukštesnės vietos gal ir džiugina, bet nedžiugina tai, kad jos ne antroje sezono pusėje. Faktas, kad lūkesčiai buvo didesni, norėjosi geresnio sezono. Tačiau prasta sezono pabaiga labiau motyvuoja kitam sezonui nei geri startai. Bendrai sezoną vertinu tarp 6-7, nesinori septyneto rašyti", - svarstė V.Strolia.

Įskaitinius taškus keturiose rungtyse šį sezoną pelnė Karolis Dombrovskis, bendrojoje įskaitoje užėmęs 70-ąją vietą (geriausias pasirodymas - 27-oji vieta Antholco sprinte). Į 40-uką pavyko prasibrauti ir Tomui Kaukėnui, pasaulio čempionato asmeninėse lenktynėse iškovojusiam 34-ąją poziciją. Tiesa, įskaitiniai taškai už vietas planetos pirmenybėse nebuvo dalijami.

Lietuvos vyrų komanda Nacijų taurės įskaitoje užėmė istoriškai aukštą 14-ąją vietą. Tai reiškia, kad kitą sezoną lietuviai ir vėl galės deleguoti po 4 biatlonininkus į vieną rungtį. Moterų komanda, kurią sudarė Gabrielė Leščinskaitė ir Natalija Kočergina, Nacijų taurės įskaitoje palypėjo iki 22-osios pozicijos ir šaliai iškovojo trečią pasaulio taurės varžybų kvotą. Bendrosios įskaitos nugalėtoja tarp moterų tapo prancūzė Žulija Simon (Julia Simon). Lietuvos biatlonininkės įskaitinių taškų neiškovojo.