respublika.lt

„100 proc. muitai“ laukia Kanados jei pasirašys prekybos sutartį su Kinija

(7)
Publikuota: 2026 sausio 26 09:13:00, Jūras Barauskas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Iždo sekretorius Scottas Bessentas. EPA-Eltos nuotr.

JAV įves 100 proc. muitus Kanados importui, jei Otava sudarys naują prekybos susitarimą su Kinija, sekmadienį pareiškė iždo sekretorius Scottas Bessentas, pakartodamas panašius grasinimus, kuriuos dieną prieš tai išsakė prezidentas Donaldas Trumpas.

 

 

„Negalime leisti Kanadai tapti vartais, pro kuriuos į JAV plūstų pigios kiniškos prekės“, – kalbėdamas televizijos kanalo ABC laidoje „This Week“ sakė S. Bessentas.

Sausio 16 d. lankydamasis Pekine Kanados ministras pirmininkas Markas Carney‘is paskelbė apie dvišalių santykių su Kinija atšilimą, sakydamas, kad abi šalys sudarė „naują strateginę partnerystę“ ir preliminarų prekybos susitarimą.

Pagal šio susitarimo sąlygas Kinija iki kovo 1 d. iš Kanados importuojamoms kanapėms taikomus muitus turėtų sumažinti nuo dabar galiojančių 84 proc. iki maždaug 15 proc.

Kinija taip pat leis Kanados turistams atvykti į šalį be vizos.

Savo ruožtu Kanada importuos 49 tūkst. kiniškų elektromobilių, kuriems bus taikomas naujas, lengvatinis 6,1 proc. muito tarifas.

Susitarimas buvo sudarytas tuo metu, kai tarp JAV ir Kanados vyksta prekybos karas, o D. Trumpo administracija importo muitus įvedė ir savo kaimynei šiaurėje.

„Jei jie sudarys laisvosios prekybos susitarimą, yra galimybė, kad bus įvesti 100 proc. muitai“, – sakė S. Bessentas, kai jo buvo paprašyta paaiškinti, ar Vašingtonas įgyvendins Trumpo šeštadienį išsakytą grasinimą įvesti 100 proc. muitus Kanados importui.

Jis pridūrė, kad nauji tarifai bus įvesti, „jei jie eis toliau, jei matysime, kad kanadiečiai leidžia kinams vykdyti prekių kainų dempingą“.

Pats D. Trumpas sekmadienį savo platformoje „Truth Social“ pakomentavo Otavos ir Pekino derybas, pareikšdamas, kad „Kinija sėkmingai ir visiškai perima kadaise didžią Kanadą. Labai liūdna tai matyti.“

„Tikiuosi, kad jie paliks ledo ritulį ramybėje!“, – pridūrė jis, omenyje turėdamas nacionalinį Kanados sportą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (7)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip dažnai žiūrite LRT?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Su kuo Grenlandijai bus geriau?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -6 C

-7 -2 C

-9 0 C

-6 -4 C

-6 -1 C

-9 +1 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s