respublika.lt

Naujas mirties bausmės būdas Amerikoje

Publikuota: 2023 lapkričio 04 16:03:42, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV teismas pripažino kriptovaliutų biržos FTX įkūrėją Semą Benkmaną-Fridą kaltu pagal jam pateiktus kaltinimus sąmokslu ir sukčiavimu. Socialinių tinklų nuotr.

Vienas JAV teismas nori kriptovaliutų biržos įkūrėją pasodinti daugiau negu 100-ui metų, kitas leido mirties bausmės vykdymui panaudoti neįprastą medžiagą.

 

 

Gali sėsti 115 metų

JAV teismas pripažino kriptovaliutų biržos FTX įkūrėją Semą Benkmaną-Fridą (Sam Bankman-Fried) kaltu pagal jam pateiktus kaltinimus sąmokslu ir sukčiavimu, pranešė televizijos kanalas CNBC.

2022 m. lapkričio pradžioje FTX pranešė, kad padavė pareiškimą dėl bankroto, o 31-erių S.Benkmanas-Fridas paliko įmonės vadovo pareigas. Įmonės veiklą tikrinusi JAV biržų ir vertybinių popierių komisija tų pačių metų gruodį prabilo apie įtarimus sukčiavimu.

Remiantis kaltinimu, kriptovaliutų birža iš investuotojų gavo 8 mlrd. JAV dolerių, kuriuos jos įkūrėjas, užuot tikslingai panaudojęs, pervedė į savo asmeninį fondą. Dabar, kai jo kaltė laikoma įrodyta, S.Benkmanui-Fridui gresia 115 metų trukmės įkalinimas. FTX įkūrėjas bus laikomas Bruklino įkalinimo centre.

Numarins azotu

Aukščiausiasis Alabamos valstijos teismas priėmė sprendimą mirties bausmės įvykdymui panaudoti azotą, informavo televizijos kanalas „Fox News".

Mirties bausmės vykdymas panaudojant azotą numatytas trijose valstijose, tačiau praktikoje jis dar nė karto nebuvo panaudotas. Nuteistasis miršta nuo hipoksijos - bausmės vykdymo metu asmuo kvėpuoja tiktai azotu. Tokios mirties bausmės šalininkų teigimu, ji yra palyginti neskausminga.

Alabamos teismas šį būdą leido panaudoti įvykdant nuosprendį Kenetui Smitui (Kenneth Smith), kuris buvo pripažintas kaltas dėl 1988 metais įvykdytos užsakomosios moters žmogžudystės. Jo auką, Elizabetą Senet (Elizabeth Sennett), užsakė jos pačios vyras, vietinis pastorius, kuris dėl didelių skolų už sutuoktinės mirtį tikėjosi gauti nemažą draudimo išmoką. K.Smitas nusikaltimą įvykdė su bendrininku, kuris buvo pasiųstas myriop dar 2010 metais.

Tai bus antras bandymas įvykdyti mirties bausmę nuteistajam, kadangi pirmą kartą medikai taip ir nesugebėjo suleisti jam mirtinos injekcijos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
31
F

Dienos klausimas

Koks Jūsų namuose šildymo būdas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s