Treko varžybose Panevėžyje Lietuvos dviratininkai iškovojo net 20 medalių

(0)
Publikuota: 2018 rugsėjo 10 15:20:11, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
Simona Krupeckaitė. Vytauto Dranginio nuotr.

Panevėžio „Cido“ arenoje vykusiose Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybose „Panevėžys 2018“ Lietuvos atstovai iškovojo 20 medalių - po penkis aukso ir bronzos bei 10 sidabro. Dvi pergales šventė Miglė Marozaitė, po vieną - Simona Krupeckaitė, Olivija Baleišytė ir Erika Župerkaitė.

Rusijos, Lenkijos ir Norvegijos atstovai iškovojo po tris, o Šveicarijos - vieną aukso medalį.

M. Marozaitė aukso medalį iškovojo keirino rungtyje (9 dalyvės). Antra buvo S. Krupeckaitė, o trečia - Lenkijos atstovė Aleksandra Tolomanow. Penktąją vietą užėmė Viktorija Šumskytė, o šeštąją - Arūnė Savičiūtė.

Vėliau M. Marozaitė buvo pirma 500 m atskiro starto lenktynėse (7 dalyvės). Europos jaunimo vicečempionė distanciją įveikė per 34,626 sek. Sidabrą pelnė dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė (34,767 sek.), o bronzą - Europos jaunimo čempionė italė Miriam Vece (35,360 sek.).

S. Krupeckaitė aukso medalį iškovojo sprinto lenktynėse (8 dalyvės). Ji ketvirtfinalyje nugalėjo slovakę Alžbetą Bačikovą, pusfinalyje 2-0 įveikė Europos jaunimo čempionę M. Vecę, o finale taip pat 2-0 pranoko savo komandos draugę Europos jaunimo vicečempionę M. Marozaitę. Pastaroji ketvirtfinalyje nugalėjo Arūnę Savičiūtę, o pusfinalyje 2-0 įveikė V. Šumskytę. V. Šumskytė ketvirtfinalyje nugalėjo rusę Aleksandrą Dikają, o kovoje dėl bronzos 0-2 pralaimėjo italei M. Vecei.

Atrankos varžybose (200 m iš eigos) S. Krupeckaitė (11,033 sek.) buvo pirma, M. Marozaitė (11,079 sek.) - antra, o V. Šumskytė (11,798 sek.) - šešta.

„Džiaugiuosi savo pasirodymu, ypač keirino rungtyje. Iki šiol Simoną buvau įveikusi tik prieš metus vykusiame Lietuvos čempionate. 500 m lenktynėse savo rezultatu nesu labai patenkinta, tikėjausi pirmą ratą įveikti greičiau. Šiose varžybose pavyko du kartus aplenkti italę, kuriai taip pat du kartus pralaimėjau neseniai Šveicarijoje vykusiame Europos jaunimo ir jaunių čempionate. Esu patenkinta“, - sakė M. Marozaitė.

Tituluočiausia varžybų dalyvė S. Krupeckaitė sakė, kad dabar jaučiasi geriau nei per Europos čempionatą Glazge.

„Treneris truputį pakeitė treniruočių metodiką, kuri man labiau patinka ir tinka. Dabar dar tik rengiamės naujajam sezonui ir galiu pasakyti, kad jaučiuosi geriau nei Europos čempionate. Iki svarbiausių naujojo sezono startų dar yra laiko“, - teigė S. Krupeckaitė.

Varžybose Panevėžyje sprinto rungtį laimėjusi dviratininkė su komandos draugais kitą savaitę išvyksta į treniruočių stovyklą Kroatijoje.

Moterų daugiakovės varžybose (11 dalyvių) triumfavo O. Baleišytė. Ji keturiose rungtyse surinko 146 taškus. Antrą vietą užėmė norvegė Anita Yvonne Stenberg (136 tšk.), o trečią - A. Bačikova (112 tšk.).

O. Baleišytė laimėjo skrečo rungtį, tampo lenktynėse buvo trečia, o atkrintamosiose lenktynėse - antra. Po trijų rungčių panevėžietė pirmavo su 114 taškų. Artimiausia lietuvės varžovė atsiliko šešiais taškais. Paskutinėje rungtyje - 80 ratų (20 km) grupinėse lenktynėse su aštuoniais tarpiniais finišais - O. Baleišytė pelnė 32, o jos pagrindinė varžovė - 28 taškus.

„Nuotaika pati geriausia. Labai smagu, kad pavyko pasipuošti aukso medaliu. Tai mano pirmasis aukso medalis pirmosios kategorijos varžybų omniume, ir dar namuose. Iki šiol ne kartą laimėjau skrečo rungtį, o omniume vis kažkam nusileisdavau, buvau ir antra, ir trečia, - sakė O. Baleišytė. - Už pagalbą labai noriu padėkoti savo komandos draugėms. Jos dar neprilygsta pajėgiausioms dviratininkėms, bet šiandien jos atliko didelį darbą. Manau, kad laimėjau dėl to, kad buvau ne viena“.

Moterų skreče (40 ratų, 10 km, 10 dalyvių) sidabro medalį iškovojo O. Baleišytė. Nugalėjo rusė Marija Averina. Bronzą pelnė A. Bačikova.

Moterų grupinėse lenktynėse (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai, 10 dalyvių) O. Baleišytė (19 tšk.) iškovojo bronzos medalį. Nugalėtojos titulą apgynė norvegė Anita Yvonne Stenberg (40 tšk.). Sidabrą iškovojo vokietė Tatjana Paller (25 tšk.).

O. Baleišytė prieš du mėnesius patyrė kelio traumą. Dviratininkė teigė, kad ji jau gali treniruotis visu pajėgumu.

Vyrų sprinto lenktynių (12 dalyvių) nugalėtoju tapo lenkas Mateuszas Rudykas. 2016 metų Europos komandų sprinto čempionas finale kovojo su Lietuvos atstovu Vasilijumi Lendeliu. Pirmąjį finalo važiavimą nežymia persvara laimėjo lenkas. Antrajame važiavime pirmas finišo liniją kirto V. Lendelis, bet jis už taisyklių pažeidimą, po kurio varžovas griuvo, taško nepelnė. Pergalė atiteko Lenkijos dviratininkui, kuris ir atrankos varžybose buvo geriausias (9,929 sek.).

V. Lendelis ketvirtfinalyje nugalėjo Gedviną Serafiną, pusfinalyje 2-0 įveikė Svajūną Jonauską. Pastarasis užėmė ketvirtąją vietą. Jis ketvirtfinalyje įveikė 46-erių metų latvį Ainarą Kiksį, o kovoje dėl trečiosios vietos 0-2 nusileido rusui Aleksejui Nosovui.

Atrankoje V. Lendelis (9,961 sek.) buvo antras, o S. Jonauskas (10,120 sek.) - trečias.

Vyrų keirino rungtyje (12 dalyvių) S. Jonauskas iškovojo sidabrą, o G. Serafinas - bronzą. Nugalėjo M. Rudykas. Pirmąjį pusfinalį laimėjęs V. Lendelis liko penktas.

V. Lendelis 1 km atskiro starto lenktynėse (10 dalyvių) pelnė sidabrą. Jis distanciją įveikė per 1 min. 5,141 sek. Nugalėjo lenkas Adrianas Kaiseris (1.04,228). Trečias buvo A. Kiksis (1.05,255). Aivaras Naujokaitis (1.05,852) užėmė ketvirtąją vietą.

Vyrų daugiakovėje (20 dalyvių) penktąją vietą užėmė po penkerių metų treko varžybose dalyvavęs elitinės plento dviračių komandos „Bahrain Merida“ narys Ramūnas Navardauskas (112 tšk.). Nugalėjo rusas Sergejus Rostovcevas (168 tšk.). Antras buvo lenkas Damianas Slawekas, (152 tšk.), trečias - šveicaras Thery Schiras (142 tšk.).

R. Navardauskas daugiakovės skreče buvo aštuntas, tempo ir atkrintamosiose lenktynėse - šeštas. Po trijų rungčių jis su 86 taškais taip pat buvo šeštas. Jis paskutinėje rungtyje - 100 ratų (25 km) grupinėse lenktynėse su 10 tarpinių finišų - pelnė 26 taškus ir bendrojoje įskaitoje palypėjo vienu laipteliu aukštyn.

R. Navardauskas skreče (60 ratų, 15 km, 20 dalyvių) buvo taip pat penktas. Nugalėjo S. Rostovcevas.

Vyrų grupinėse lenktynėse (120 ratų, 30 km, 12 tarpinių finišų, 20 dalyvių) R. Navardauskas (21 tšk.) užėmė septintąją vietą. Nugalėjo T. Schiras (78 tšk.).

„Buvo smagios varžybos. Tikrai gerai pasitreniravau. Norėčiau tai pakartoti. Tik kitą kartą prieš varžybas treke reikėtų jame pavažinėti kokią savaitę. Tada ir rezultatai būtų geresni“, - sakė R. Navardauskas.

E. Župerkaitė laimėjo jaunių merginų atkrintamąsias lenktynes (11 dalyvių). Sidabrą pelnė Auksė Pikūnaitė, o bronzą - Gabija Gustaitė.

Jaunių merginų skreče (30 ratų, 7,5 km, 9 dalyvės) nugalėjo norvegė Nora Tveit. Sidabrą iškovojo E. Župerkaitė, o bronzą - Ona Šikailovaitė.

Jaunių merginų grupines lenktynes (40 ratų, 10 km, 4 tarpiniai finišai, 9 dalyvės) laimėjo N. Tveit. Antra liko E. Župerkaitė. Jos surinko po 32 taškus. Pergalę Norvegijos dviratininkei lėmė pirma vieta paskutiniame finiše. Trečiąją vietą užėmė A. Pikūnaitė (25 tšk.).

Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, Panevėžio sporto klubo „EL Eko Sport“ ir Lietuvos dviračių sporto federacijos surengtose varžybose per dvi dienas iš viso išdalinta 15 medalių komplektų. Po tris medalius šiose varžybose iš lietuvių iškovojo M. Marozaitė (2-1-0), S. Krupeckaitė (1-2-0), E. Župerkaitė (1-2-0) ir O. Baleišytė (1-1-1).

Panevėžyje lenktyniavo beveik 70 dviratininkų iš 10 šalių - Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Lietuvos.