Paskutinėse ciklo rungtynėse – Lietuvos regbio rinktinės nesėkmė

(1)
Publikuota: 2024 kovo 24 19:03:05, Dominykas Genevičius
×
Lietuvos ir Švedijos regbio rinktinių rungtynės. Evaldo Černiausko nuotr.

Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko pergalingai užbaigti pasirodymo Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyre. Paskutinėse ciklo rungtynėse lietuviai Šiauliuose 8:27 (3:5) pralaimėjo Švedijos nacionalinei komandai.

Lietuviai turnyre liko su viena pergale ir 4 taškais. Švedams tai buvo trečioji pergalė. Paskutinės rungtynės Gedimino Marcišausko treniruojamai Lietuvos komandai susiklostė sunkiai. Jau pirmosiomis minutėmis švedai prispaudė kamuolį šeimininkų įskaitiniame plote ir išsiveržė į priekį 5:0. Netrukus pavojinga ataka atsakė lietuviai, kurie po Pedro Soto baudos smūgio sušvelnino atsilikimą - 3:5.

Vėliau didesnę pirmojo kėlinio laiko dalį kamuolį kontroliavo Švedijos regbininkai, tačiau lietuviai sugebėdavo apsiginti. Visgi greitos klaidos neleido Lietuvos rinktine pačiai atsakyti pavojingomis atakomis, todėl pirma mačo pusė taip ir baigėsi 3:5.

Rungtynių baigtį nulėmė labai nesėkminga antrojo kėlinio pradžia. Išnaudoję lietuvių klaidas tiek puolime, tiek gynyboje, švedai surengė dvi rezultatyvias atakas, pridėjo po vieną tikslų baudos bei realizacijos smūgius ir nutolo 20:3. Nuo kėlinio vidurio aktyviau žaidė Lietuvos regbininkai, tačiau rezultatyviai užbaigti atakų vis nepavykdavo. Galiausiai švedai surengė dar vieną sėkmingą ataką (27:3). Tik pačioje rungtynių pabaigoje lietuviams galiausiai pavyko nudžiuginti gausiai Šiaulių regbio stadione susirinkusios žiūrovus pirmuoju žeminimu, kuriuo pasižymėjo Ervidas Bakutis.

„Neišpildėme žaidimo plano, daug klydome. Du skirtingi kėliniai. Pirmajame žaidėme kaip lygūs su lygiais, o antrajame klydome labai smarkiai ir už tai buvome nubausti. Visas rungtynes daug gynėmės, o tai reiškia, kad nesilaikėme žaidimo plano“, - sakė G.Marcišauskas. Geriausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje išrinktas Donatas Trumpickas.

Per rungtynių pertrauką Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis pagerbė ilgametį rinktinės žaidėją Paulių Strigūną. Jam tai buvo paskutinės rungtynės vilkint nacionalinės komandos marškinėlius. Jis karjerą rinktinėje baigė dėl noro daugiau dėmesio skirti sveikatai bei šeimai. P.Strigūnas su regbiu dar neatsisveikina ir ketina toliau žaisti Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ komandoje.

Lietuvos rinktinė su keturiais taškais lieka penktoje „Trophy“ diviziono vietoje. Ji lenkia tik taškų neturinčią Ukrainą, kuriai dar liko dvejos rungtynės. Paskutinę vietą užimsianti komanda iškris į žemesnį divizioną.