(0)
Publikuota: 2024 gegužės 13 11:25:08, bki.lt informacija
×
Ignas Navakauskas. Jurijaus Vaščenkovo nuotr.

Pirmajame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Lietuvos sportininkai iškovojo du medalius. Auksą pelnė baidarininkas Ignas Navakauskas, sidabrą - kanojininkas Henrikas Žustautas.

Vienviečių baidarių 200 m distancijoje startavo du Lietuvos atstovai – I.Navakauskas ir Artūras Seja. Abu lietuviai sėkmingai įveikė kvalifikaciją ir pateko į vieną pusfinalio plaukimą. Pusfinalyje I.Navakauskas tapo nugalėtoju (34,92 sek.), A.Seja finišavo antras (35,3 sek.) ir tai atvėrė jiems kelią į finalą, kuriame varžėsi devyni sportininkai.

Finale I.Navakauskas distanciją įveikė per 34,32 sek. ir iškovojo aukso medalį. Antroje vietoje likusį lenką Jakubą Stepuną nugalėtojas aplenkė 0,26 sek. Bronzą laimėjęs portugalas Mesijas Baptista (Messias Baptista) čempionui pralaimėjo 0,42 sek. A.Seja liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos – ketvirtoje vietoje (34,96 sek.).

Dar vieną medalį Lietuvos rinktinei iškovojo Henrikas Žustautas, pasipuošęs sidabru vienviečių kanojų 200 m rungtyje. Šeštas šios rungties finale finišavo Vadimas Korobovas.

Du medalius pelniusi Lietuvos rinktinė komandinėje rikiuotėje užėmė 10-ąją vietą. Iš viso pirmajame pasaulio taurės etape dalyvavo 57-ių valstybių sportininkai, o medalius laimėjo 21-os rinktinės atstovai. Daugiausia medalių susižėrė varžybų šeimininkai Vengrijos irkluotojai – 4 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos.

Pirmajame pasaulio taurės etape tarptautinių varžybų sezoną pradėjo ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startuosiančios Lietuvos įgulos. Keturviečių baidarių 500 m rungtyje Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, I.Navakauskas ir A.Seja pateko į finalą ir iškovojo 5-ąją vietą. Dviviečių baidarių 500 m varžybų finale M.Maldonis ir Andrejus Olijnikas užėmė 8-ąją vietą.