Latviai sulaukė švedų dovanėlės, bet pralaimėjo patys ir pasitraukė iš kovos dėl medalių

(0)
Publikuota: 2024 gegužės 22 11:41:56, Arūnas Abromaitis
×
Švedai (mėlyna apranga) nugalėjo latvių konkurentus slovakus, bet mūsų kaimynai tuo nepasinaudojo. EPA-Eltos nuotr.

Ledo ritulio pasaulio čempionate Čekijoje baigėsi grupių etapas ir paaiškėjo ketvirtfinalio poros. Tarp aštuonių stipriausių komandų nepateko Latvijos rinktinė, kuri pernai pasaulio pirmenybėse iškovojo bronzos medalius.

Prieš septintąjį turą latviai dar turėjo galimybę B grupėje pakilti į ketvirtąją vietą, tačiau jiems reikėjo sulaukti slovakų nesėkmės ir patiems įveikti JAV ledo ritulininkus. Tinkamo rezultato kitame mače mūsų kaimynai sulaukė - slovakai 1:6 pralaimėjo švedams, kurie pirmajame etape neprarado nė taško ir tapo B grupės nugalėtojais.

Savo darbo Latvijos rinktinė neatliko, ji pralaimėjo amerikiečiams 3:6. Trečiojo kėlinio pradžioje latvių padėtis buvo kritinė - JAV komanda pirmavo 4:1. Eduardo Tralmako ir Roberto Mamčico įvarčiai atgaivino viltis, bet netrukus padėtį vėl apsunkino taiklus Koulo Kofildo (Cole Caufield) smūgis. Latviai kelis kartus turėjo kiekybinę persvarą, kurios neišnaudojo, o paskutinę minutę amerikiečių pergalę įtvirtino Džoelio Farabio (Joel Farabee) įvartis į tuščius vartus.

Latvijos rinktinė Čekijoje laimėjo ketverias rungtynes iš septynerių, bet trys pergalės pasiektos tik po pratęsimų arba baudinių serijos. Už tokią pergalę skiriami ne 3, o 2 taškai. Latviai surinko 9 taškus, ketvirtąją vietą užėmę slovakai - 12. Primename, kad pernai mūsų kaimynai pelnė istorinius bronzos medalius, bet tai padaryti pavyko didžiąją čempionato dalį žaidžiant namie, Rygoje.

Ketvirtfinalio rungtynės vyks ketvirtadienį. Švedija susitiks su Suomija, Kanada - su Slovakija, Šveicarija - su Vokietija, JAV - su Čekija. Pasaulio čempionės titulą gina Kanados rinktinė, kuri paskutiniame ture po pratęsimo 4:3 įveikė čekus ir užėmė pirmąją vietą A grupėje.

Pasibaigus grupių etapui, paaiškėjo dvi komandos, kurios atsisveikins su elitu ir 2025 m. varžysis IA divizione. A grupėje paskutinę vietą užėmė Didžioji Britanija, B grupėje - Lenkija.