Europos šaudymo iš lanko čempionate – naujas Lietuvos rekordas ir dvi devintos vietos

(0)
Publikuota: 2024 gegužės 14 10:51:51, Dominykas Genevičius
×
Jonas Grigaravičius ir Inga Timinskienė. LLF nuotr.

Vokietijoje pasibaigusiame Europos šaudymo iš lanko čempionate Lietuvos sportininkai tarp prizininkų neprasibrovė, bet solidžių pasirodymų netrūko. Jau pirmosiomis čempionato dienomis krito Lietuvos rekordas. Skriemulinių lankų mišrių dvejetų varžybų kvalifikacijoje Jonas Grigaravičius ir Inga Timinskienė surinko 1384 taškus ir net 21 tašku pagerino Lietuvos rekordą.

Lietuvos rekordas leido kvalifikacijoje užimti 13-ą vietą. Pirmajame atkrintamųjų varžybų mūsiškiai 150:149 įveikė portugalus Mariją Žoao Ribeiro (Maria-Joao Ribeiro) ir Klaudijų Alvesą (Claudio Alvesą). Aštuntfinalyje I.Timinskienė ir J.Grigaravičius 155:157 nusileido vėliau iki pusfinalio prasibrovusiems Liuksemburgo atstovams Marijai Školnai ir Žilesui Seivertui (Gilles Seywert). Lietuvos duetui atiteko devinta vieta.

Vyrų asmeninėse varžybose J.Grigaravičius užėmė 7-ą vietą. Kvalifikacijoje jis surinko 703 taškus ir pakartojo Lietuvos rekordą. Tarp 70 dalyvių tai buvo 14-as rezultatas. Iškart į antrąjį atkrintamųjų varžybų ratą patekęs J.Grigaravičius 147:139 įveikė portugalą Rui Pereirą, tačiau šešioliktfinalyje 144:146 pralaimėjo lenkui Lukašui Pšybilskiui (Lukasz Przybylski).

„Pasirodymą vertinu tikrai gerai. Jaučiausi atsipalaidavęs ir pasitikintis savimi. Mano manymu, iki aštuntfinalio pritrūko visai nedaug, bet stresas pakišo koją, - įspūdžiais dalinosi J.Grigaravičius. – Labiau džiaugiuosi rekordu asmeninėse varžybose, nes tai rodo mano pažangą ir pastangas, bet tikrai smagu, kad pavyko pagerinti ir mišrių porų Lietuvos rekordą. Įvertinęs pasiruošimą, tokių rezultatų ir savo rekordo tikėjausi.“

Jono tėtis Marius Grigaravičius pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 142:144 pralaimėjo suomiui Mačiui Telai (Matti Tella), o neįgalus lankininkas, sugebėjęs patekti į Lietuvos vyrų rinktinę, Rolandas Baranauskas 139:148 nusileido britui Adamui Karpenteriui (Adam Carpenter). Lietuviai pasidalino 57-ąją poziciją.

Vyrų komandų varžybose Jonas ir Marius Grigaravičiai su R.Baranausku užėmė devintą vietą. Jie kvalifikacijoje su 2033 taškais buvo šešiolikti, o pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 227:232 pralaimėjo vėliau sidabro medalius iškovojusiems Turkijos lankininkams.

Moterų skriemulinių lankų varžybose I.Timinskienė liko 33-ia. Ji pirmajame atkrintamųjų varžybų rate po atkaklios kovos 144:145 nusileido ispanei Aleksai Misis Olivares (Alexa Misis Olivares).

Olimpinių lankų varžybose lietuviai pasirodė kukliau. Geriausiai sekėsi Modestui Šliauteriui, kuris užėmė 33-ią vietą. Jis pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 6:2 pranoko daug aukščiau kvalifikacijoje buvusį turką Berkimą Tumerą, tačiau antrajame etape 3:7 pralaimėjo ukrainiečiui Oleksijui Hunbinui.