Per „kieta“ lyga Lietuvai

(0)
Publikuota: 2018 lapkričio 20 12:07:34, Aistė LABINAITĖ
×
Lietuviai 88-ą minutę liko žaisti dešimtyje, už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Arvydas Novikovas. EPA-Eltos nuotr.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinei nepavyko iškovoti pirmųjų taškų Tautų lygos turnyre. Mūsiškiai C diviziono 4 grupės rungtynėse išvykoje 0:3 (0:1) pralaimėjo Rumunijos komandai ir patyrė penktąją nesėkmę iš eilės. Pasak Edgaro Jankausko, kurio auklėtiniai žaidė praktiškai tuščiame stadione, palaikomi saujelės sirgalių, varžovų meistriškumas akivaizdžiai aukštesnis, tai ir nulėmė mačo baigtį.

Pirmasis įvartis į Lietuvos komandos vartus krito jau 7-ąją min. Georgė Puskas (Georghe Puscas) sulaukė perdavimo baudos aikštelės centre ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą. Antrąjį įvartį rumunai uždirbo antrojo kėlinio pradžioje. 47-ąją min. pasižymėjo Klaudijus Keseras (Claudio Keseru). Galutinį tašką varžovai padėjo 65-ąją min., kai įvartį įmušė Nikolas Stanciu (Nicolae Stanciu).

„Pirmas kėlinys mums buvo neblogas, nežiūrint į tai, kad praleidome ankstyvą įvartį. Vyrai stengėsi žaisti futbolą, nesimatė kažkokio beviltiškumo. Nors atakose nebuvo geriausia mūsų diena, susikūrėme keletą progų, mūsų žaidime jautėsi drąsa, turėjome kamuolio kontrolės atkarpų, bet antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų meistriškumas, kuris nulėmė rungtynių baigtį. Deja, šiandien ši lyga mums yra akivaizdžiai per „kieta“, - teigė E.Jankauskas.

88-ą minutę lietuviai liko žaisti dešimtyje. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Arvydas Novikovas. Stratego įsitikinimu, šis pašalinimas nebuvo pelnytas: „Arvydas yra mūsų lyderis ir, be abejo, kitose rungtynėse jo trūks aikštėje.“

Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis su Juodkalnija, mūsų komandos startinėje sudėtyje įvyko penki pasikeitimai. Po daugiau nei trejų metų pertraukos rinktinės marškinėlius apsivilko Gratas Sirgėdas, o debiutavo - Domantas Šimkus. Į startinį vienuoliktuką sugrįžo Egidijus Vaitkūnas ir Edvinas Girdvainis, o Deimantas Petravičius startinėje sudėtyje žaidė pirmą kartą nuo 2016 m. kovo. E.Jankauskas liko patenkintas jaunųjų futbolininkų pasirodymu: „Jie gerai įsiliejo į žaidimą, manau, tai būtų galima laikyti pozityvia rungtynių detale.“

Šiandien Lietuvos rinktinė užbaigs šį Tautų lygos sezoną rungtynėmis Belgrade su Serbiją, kuri namie 2:1 (2:0) įveikė Juodkalniją. Dėl pirmosios vietos vis dar kovoja serbai ir rumunai. Be taškų liekantys lietuviai iškrito į D divizioną.

A diviziono 2 grupės rungtynėse Šveicarijos rinktinė 5:2 (3:2) nugalėjo Belgijos komandą ir pelnė vietą finalo ketverto turnyre. Grupės autsaideriai islandai iškrito į B divizioną. 4 grupėje anglai 2:1 (0:0) nugalėjo planetos vicečempionę Kroatiją ir taip pat pateko į finalo ketverto turnyrą. O kroatai prarado vietą A divizione. 3 grupės mače Europos čempionė Portugalija išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su italais ir pateko į finalinį etapą. Grupės autsaiderė Lenkija iškrito į B divizioną.

B diviziono 2 grupės rungtynėse Turkijos rinktinė namie 0:1 (0:0) pralaimėjo Švedijai ir turės kitą sezoną rungtyniauti žemesniame divizione. C diviziono 2 grupės turnyrą pergale baigė Estijos rinktinė. Ji svečiuose 1:0 (1:0) įveikė graikus. Nepaisant šios pergalės, Estija grupėje liko paskutinė ir iškrito į D divizioną. Grupės nugalėtoja tapo Suomija, kuri pakilo į B divizioną.