Išskirtinio įvaizdžio ir balso dainininkė, talentinga aktorė, sėkminga pasaulinio pramogų verslo atstovė 38-erių Alesija Bet Mur Hart (Alecia Beth Moore Hart) pelnė milijonų jos unikalaus talento gerbėjų visame pasaulyje meilę ir pripažinimą. Jie ją geriau žino kaip tiesiog Pink.
Kasmet populiarus amerikiečių žurnalas „People“ išleidžia specialų numerį „Patys gražiausi“. Šiemet gražiausia pasaulio moterimi išrinkta ir viršelį papuošė atlikėja Pink. Moteris taip pakomentavo žinią apie titulą: „Aš ilgai juokiausi, kai sužinojau, kad mane fotografuos viršeliui.“ Vienu iš geriausių savo būdo bruožų popatlikėja įvardija puikų humoro jausmą. Ir čia pat pridūrė, kad yra nuostabu, jog žmonės vieni kitus pradėjo vertinti ne pagal išvaizdą, o pagal tai, kas jie yra: „Man patinka, kad mūsų grožio suvokimas apsivertė aukštyn kojom. Grožio suvokimui nesvarbu spalva ar dydis. Grožis yra toks, kokį jūs pats matote.“
Vaikystė ir paauglystės maištas
Ryškiausia muzikos pasaulio žvaigždė gimė 1979 m. rugsėjo 8 d. nedideliame Pensilvanijos valstijos (JAV) miestelyje Abingtone, augo Doilstaune. Jos tėvai - Vietnamo karo veteranas Džeimsas ir medicinos slaugytoja Džudė Murai. Beje, motinos tėvai - litvakai, emigravę iš Lietuvos ir Vokietijos (mergautinė pavardė Kugel). Pink turi brolį Džeisoną.
Dainininkė pasakoja, kad jos vaikystė buvo laiminga. Nuo mažumės jai patiko dainuoti ir šokti. Vakarais tėvas, pritardamas sau gitara, dainuodavo populiarius to meto hitus. Mergaitei tai labai patikdavo, ji dainuodavo kartu. Alesijos mėgstamiausi dainininkai buvo Madona, Džanis Džoplin (Janis Joplin), Vitni Hjuston (Whitney Houston), Bobas Dylanas, Bilis Aidolas ir kelios kitos žvaigždės. Bet didžiausias idealas jai buvo Madona. Mergaitė net įsivaizdavo, kad yra Madonos dukra. Maždaug metus ji nesikalbėjo su mama, nes manė, kad yra įvaikinta. Net pirmąjį talentų konkursą Alesija laimėjo su popkaralienės daina „Oh Father“.
Be dainavimo ir šokių, mergaitė aštuonerius metus lankė gimnastiką, o pirmoji jos svajonė buvo tapti olimpine čempione.
Tačiau jos vaikystė visgi nebuvo tokia graži ir nerūpestinga. Mergaitės tėvai pradėjo nuolat pyktis, namuose kildavo rimti vaidai. Tai stipriai paveikė vaiko psichiką (teko kreiptis net į specialistus). Galiausiai, kai Alesijai buvo 10 metų, jos tėvai išsiskyrė. Patirti išgyvenimai ir branda darė savo - maištingo, nepriklausomo būdo paauglė dažnai konfliktuodavo su mokytojais, o ir su bendraamžiais susidraugauti jai sekėsi sunkiai. Kai ją išmetė iš mokyklos, ji dirbo tinklinėse kavinėse ir degalinėse. Bet mieliausiai šokdavo repą naktiniame klube, kuriame didžėjumi dirbo jos pažįstamas. Tuomet jai buvo 13 metų ir jai buvo nesvarbu, kur šokti, kad tik ją pastebėtų.
Muzikinė karjera
Būdama šešiolikos įkūrė merginų ritmenbliuzo grupę „Choice“. Grupės daina patiko ją išgirdusiems įrašų kompanijos „LaFace records“ atstovams. Merginos pasirašė sutartį su šia kompanija. Nors po trejų metų merginų grupė iširo, Alesija pasiliko „LaFace“. Ji troško pradėti solinę karjerą. 2000 m. išleistas jos ritmenbliuzo stiliaus singlas „There You Go“ iš karto tapo tarptautiniu hitu. Tais pačiais metais išleistas debiutinis solinis albumas „Can’t Take Me Home“ tapo dukart platininiu (daugiau kaip 5 mln. tiražas).
Pasaulinio pripažinimo ir pirmosios „Grammy“ Pink nusipelnė už kartu su kitomis dainininkėmis įrašytą miuziklo „Mulen Ružas“ hitą „Lady Marmalade“ (2001). Kitas vokalistės albumas „Missundaztood“ (2001) jau įrašytas poproko stiliumi, jo tiražas 15 mln. egzempliorių. 2003 m. Pink gavo antrąjį „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausia roko atlikėja už albumą „Try This“. Iš viso ji šiai dienai įrašiusi 7 albumus, gavusi
3 „Grammy“, 5 MTV apdovanojimus, 2 BRIT apdovanojimus. Prestižinis žurnalas „Billboard“ Pink paskelbė žinomiausia dešimtmečio popatlikėja (2000-2010 m.).
Beje, kodėl jos sceninis vardas Pink? Ne todėl, kad Alesija mėgsta rožine arba kita ryškia spalva nusidažyti plaukus. Pravardę ji gavo dar mokykloje. Ji augo katalikiškoje šeimoje, vaikystėje buvo drovi ir greitai išrausdavo. Kiti vaikai nevengdavo iš to pasijuokti. Todėl, užaugusi ir pradėjusi dainininkės karjerą, moteris pasirinko tokį sceninį vardą.
Populiariosios dainininkės kūrybinė veikla glaudžiai susijusi ir su kino industrija. Pink kine debiutavo 2000 m. O 2002 m. ji suvaidino juostoje „Rolerbolas“, vėliau sekė „Čarlio angelai 2“ (2003), „Katakombos“ (2007), „Tempk jį čia“ (2010).
Asmeninis gyvenimas ir šeima
Pink ištekėjusi už motolenktynininko Kerio Harto (Carey Hart). Su būsimu vyru ji susipažino motociklų lenktynėse. Juodu sieja bendra aistra - motociklai. Dainininkė ne kartą koncertų ar net apdovanojimų scenose pasirodo ant „Harley-Davidson“ plieninio žirgo. 2005 m. Alesija atvyko į motokroso lenktynes, kuriose turėjo dalyvauti ir lenktynininkas Keris Hartas, ir pati jam pasipiršo. Tai ji padarė labai ekstravagantiškai: moteris rankose laikė plakatą, kurio vienoje pusėje buvo klausimas mylimajam „Ar tu mane vesi?“, o kitoje - „Aš nejuokauju.“
Pora susituokė 2006 m. sausį. Dabar augina du vaikus septynerių dukrelę Vilou Seidž (Willow Sage) ir vienerių sūnų Džeimsoną Muną (Jameson Moon).
Alesija laikosi vegetarizmo principų, bet valgo vištieną ir žuvį. Atlikėja palaiko gyvūnų teisių gynėjus (PETA). Dėl to ji turėjo nemažai konfliktinių situacijų su kitomis įžymybėmis. Pink viešai sukritikavo lapių medžioklę, kurią mėgsta neseniai vedęs princas Viljamas. O dar ji parašė piktą laišką pačiai Anglijos karalienei, ragindama panaikinti tradicinį karališkųjų gvardiečių galvos apdangalą - meškos kailio kepures. Už pomėgį dėvėti natūralaus kailio rūbus Pink priekaištų sulaukė net kolegė dainininkė Bijonsė (Beyonce).