respublika.lt

Kasdienio gyvenimo istorijos

(0)
Publikuota: 2018 liepos 04 06:47:44, Dalia DAŠKEVIČIŪTĖ
×
nuotr. 11 nuotr.
Istorijos, sutalpintos buteliukuose, - tokį projektą sugalvojo kūrybingos seserys Marija Gabalienė ir Sofija Orlovaitė. Sofijos ir Marijos asmeninio albumo nuotr.

Istorijos, sutalpintos buteliukuose, - tokį projektą sugalvojo kūrybingos seserys Marija Gabalienė ir Sofija Orlovaitė. „Instagram“ paskyroje, pasivadinusios „Bottled stories“, seserys publikuoja nuotraukas iš savo kasdienio gyvenimo, kurių vaizdus papildo piešinys su stikliniu buteliuku. Jo turinys visuomet atliepia į esamą aplinką ir papildo pasakojimą.

 

- Kokia istorija slypi už šio projekto?

Marija: Istorija tokia, jog jaunesnė sesuo puikiai piešia. Tai pastebi ir mūsų tėvai ir jau kuris laikas skatino Sofiją savo darbais dalytis socialinėje erdvėje su mintimi, jog toks dalijimasis dar labiau skatins piešti. Tačiau sesuo nemanė, kad piešia taip gerai, jog drąsiai galėtų viešinti savo darbus. Aš šioje situacijoje buvau lyg mediatorius. Pakankamai ilgai galvojau, kaip būtų galima suderinti visų norus, ir vieną dieną duše netikėtai šovė ši mintis: nedideli piešinukai, pasakojantys kasdienį mūsų gyvenimą. Sesė puikiai susitvarko su iliustracijomis, o aš dažniausiai jas fotografuoju, tuomet šiek tiek paretušuoju, keliu į „Instagram“ bei prižiūriu paskyrą.

- Kaip sumanėte istorijas „talpinti“ buteliukuose?

Marija:
Yra dvi pagrindinės priežastys. Žinutė butelyje mums asocijuojasi su kažkuo idomiu, visi juk nudžiugtume paplūdimyje radę seną butelį su laiškeliu. Taip pat juokais sakome, jog „konservai“ ilgiau stovi. Tai lyg simbolis, jog mūsų piešinukai bus aktualūs ir po metų ar kelerių.

- Sofija, kaip sugalvojate, ką piešite ir kur?

Sofija: Tai labai priklauso nuo situacijos. Dažniausiai piešiu „vietoje“ tai, ką matau ar jaučiu, tačiau kartais nutinka taip, kad Marija važiuoja į kelionę, kurioje aš nebūsiu, tuomet buteliukus paruošiu iš anksto. Pavyzdžiui, jei žinau, jog savaitgalį ji lankysis Berlyne ar kitame mieste, internetu surandu svarbiausius miesto simbolius ir jai lapukų paruošiu iš anksto.

Paprastai su sese leidžiu nemažai laiko, todėl piešiu mūsų šviežiausius įspūdžius, o ji iškart fotografuoja.

- Kas jus įkvepia piešti?

Sofija:
Dažniausiai aplinka, kurioje tuo metu esu. Jei savaitgalį leidžiu sodyboje, o ten begalės uodų, tuomet juos ir piešiu. Jei sėdžiu pamokoje, bet galva tą dieną kaip puodynė, šią būseną ir stengiuosi pavaizduoti paveiksliuke. Taigi dėl šios priežasties ne visos istorijos yra tik linksmos ar malonios, o - realios. Tokios, kurios pažįstamos visiems žmonėms.

- Visur su savimi nešiojatės pieštukų ir popieriaus?


Sofija: Taip! Lapeliai, juodas tušinukas bei pieštukai visuomet su manimi!

- Marija, kaip sugalvojate, kaip nufotografuoti viską?


Marija: Kaip Sofija minėjo, kartais taip nutinka, jog piešinukai yra suplanuoti iš anksto, o aš žinodama, kas nupiešta, nuolatos ieškau vietos, kuri geriausiai atspindi paveiksliuką. Kai būname kartu, kartais Sofija tiesiog paduoda lapelį ir nurodo vietą, kur nufotografuoti, kartais palieka tai mano atsakomybei. Žinoma, kai manęs nebūna, sesuo puikiai nufotografuoja pati.

- Papasakokite trumpai apie save.


Marija: Mes su Sofija kilusios iš gana kūrybingos šeimos. Mama fotografė, jos mama gėlininkė, kuri vaikystėje mums siuvo rūbus, nė kiek neprašaudama pro tuometę madą, dar ir dabar močiutė skaito mados žurnalus ir gali papasakoti apie naujausias tendencijas. Močiutės brolis, mūsų mamos dėdė, su žmona taip pat labai kūrybingi - jie abu yra dailininkai. Iš tėčio pusės giminės irgi neatsilieka, mano promočiutė skulptorė, jos vyras - buvęs muzikinio teatro scenografas. Taigi galbūt noras save realizuoti kūryba yra genuose.

Nors mus su sese skiria net 10 metų, tačiau tai netrukdo mums puikiai sutarti, nemažai laiko leidžiame kartu - keliaujame ne tik po pasaulį, bet ir po Lietuvą, turime daug panašių pomėgių, visada turime, apie ką kalbėti.

Šiuo metu aš dirbu rinkodaros srityje, o Sofija mėgaujasi vasara prieš dvyliktą klasę. O ką veiks baigusi mokyklą, parodys tik laikas.

***

Kaip skatinti kūrybiškumą

* Jeigu turite galimybę - keliaukite. Nauji vaizdai, naujos kultūros, nauji žmonės įkvepia!

* Užsiimkite mėgstama veikla. Tai paskatins jaustis gerai, atrasti prasmę. Mokslininkų nustatyta, kad pozityviai nusiteikę žmonės yra kūrybiškesni!

* Susikurkite jaukesnę darbinę aplinką - žaliuojantis augalas ant darbo stalo, keletas spalvingų užrašinių, garuojančios kavos kvapas gali padaryti stebuklus.

* Dažniau būkite sau neįprastoje aplinkoje, eidami rinkitės kitus maršrutus. Tai paskatins smegenis aktyviau dirbti.

* Daugiau laiko leiskite gamtoje, gryname ore. Žalia spalva, augalai ir deguonis pagerins smegenų veiklą ir bendrą savijautą.

* Stebėkite ir analizuokite aplinką - tai, į ką paprastai nežiūrite. Ieškokite įdomių detalių, objektų, reiškinių, fiksuokite juos atmintyje.

* Skirkite laiko poilsiui - pervargęs kūnas = pervargęs protas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar perkate maisto produktus tiesiai iš ūkininkų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo ekonominę padėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

+3 +8 C

+6 +9 C

+10 +15 C

+11 +17 C

+10 +15 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-7 m/s