Yra moterų, kurios iš namų greičiau išvarytų vyrą nei šunį.
Interneto portalo “women.web” atliktos apklausos duomenimis, 83 proc. apklaustųjų nurodė: jei reikėtų rinktis, pasielgtų būtent taip, nes šuo padedąs susidoroti su mažomis kasdieninėmis problemomis.
Galbūt tam tikros reikšmės turėjo ir glamonių veiksnys: kas antra šuns šeimininkė daugiau kaip pusvalandį kasdien glosto ir glausto savo šunį, o kas ketvirta - net daugiau kaip valandą. Pabandykite taip elgtis su savo vyru!
Kad švelnus kailiukas ir garsusis šuniškas žvilgsnis teigiamai veikia tiek moteris, tiek vyrus, mokslas patvirtino seniai. Daugybė studijų įrodo, kad glamonės padeda įveikti stresą - juk švelniai taršyti kailiuką ir tuo pat metu nervintis yra tiesiog neįmanoma. Įrodyta, kad myluojant keturkojį augintinį mažėja kraujospūdis, o kartu ir streso hormono kortizolio kiekis kraujyje, užtat gausėja hormono oksitocino, panašiai kaip įsimylėjus. Taigi jaučiamės laimingi.
Šunys teigiamai veikia šeimininko savijautą, nes myli ir priima jį tokį, koks yra. Jų nedomina, ar jis gerai atrodo, ar turi prestižinį darbą ir ar jam sekasi. Priešingai. Daugelis gyvūnų guosdami glaustosi, jei jaučia, kad esame prislėgti. Amerikiečiai mokslininkai nustatė, kad naminiai gyvulėliai - šunys arba katės - yra naudingi ir sutuoktinių santykiams, nes padeda sumažinti įtampą ir sureguliuoti konfliktus šeimoje. Patikimumo jausmas, kurį sukelia gyvūnas, sušvelnina nepasitikėjimą tarp žmonių. Jei dėl augintinio tenka eiti į kompromisus, tai daroma lengviau.
Psichologai ne vienam pacientui pataria įsigyti naminį gyvūnėlį. Santykiai su šunimi gali savotiškai imituoti santykius su kitu žmogumi - jis gali būti gynėjas, draugas arba į jį galima žiūrėti kaip į vaiką. Tiesa, labai svarbu užtikrinti gyvūno interesus. Šuo yra šuo, jis turi turėti savo erdvę.
Daugelis gydytojų šunį net vertina kaip daug vilčių teikiantį vaistą, ir dar be šalutinio poveikio. Tyrimai rodo, kad šunų šeimininkams rečiau skauda galvą, jie rečiau serga persišaldymo ligomis, cholesterolio koncentracija jų kraujyje būna mažesnė. Jie gerokai rečiau nei nelaikantieji šunų vaikšto pas gydytojus. Be to, bendraujant su šunimi mažėja jautrumas skausmui ir savigrauža, didėja pasitenkinimas gyvenimu ir gyvybingumas. Šuo bene labiausiai reikalingas vyresnio amžiaus vienišiems žmonėms - veikia motyvuojančiai, pagal jį susidaroma dienotvarkė, jis padeda atsikratyti vienišumo jausmo.
Ar šuo būtų profesionalus padėjėjas, ar tiesiog geriausias draugas, mes jį mylime dar ir todėl, kad jis mūsų nenuvilia. Jis nenusigręžia, kai būname blogos nuotaikos, jis atveria mūsų širdį ir pažadina instinktus. Žmogus yra civilizuotas - tai reiškia, kad jis nebedaro daug ko, kas buvo savaime suprantama vaikystėje. Tuo tarpu gyvūnas yra spontaniškas ir nuoširdus, per šunį atgaiviname savo natūralumą.
Ir galiausiai šunys yra panašesni į mus nei įsivaizduojame, bent jau į vyrus: pažemina balsą, kai jaučiasi pranašesni už gentainius, ir pakelia jį susidūrę su stipresniu. Galbūt todėl jie taip sutaria, o mes, moterys, juos taip gerai suprantame.
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita".