Sėkmingą etapą sekė prastesnis

(0)
Publikuota: 2023 sausio 11 12:58:00, Arūnas ABROMAITIS
×
Laisvydas Kancius Dakare pasižymėjo antradienį, kai laimėjo keturračių varžybas. stormstudio.lt nuotr.

Dakaro ralyje Saudo Arabijoje devintasis etapas buvo sėkmingas Lietuvos sportininkams. Laisvydas Kancius laimėjo keturračių varžybas, Rokas Baciuška ir Vaidotas Žala savo klasėse užėmė antrąsias vietas. Deja, trečiadienį dešimtajame etape reikalai klostėsi prasčiau, nors R.Baciuška išlaikė lyderio poziciją T1 bagių klasėje.

Devintąjį etapą, vykusį po vienintelės Dakare poilsio dienos, sudarė 358 km greičio ruožas ir 328 km pervažiavimų. Greičio ruožo pradžia L.Kanciui nieko gero nežadėjo - nuvažiavęs vos 3 km, jis pastebėjo, kad neliko jo keturračio galinės apsaugos. Netrukus atsirado dar viena kliūtis - nemažas „ežeras", kuris susidarė dėl neseniai praūžusio lietaus pasekmė.

„Nebuvo jis gilus, gal tik dešimt centimetrų, bet labai didelis. Ir teko jame išsimaudyti - kritau vienoje vietoje ir toliau važiavau visas šlaputėlis. Nesusižeidžiau, bet tai šiek tiek išmušė iš vėžių", - po finišo sakė L.Kancius. Klaipėdietis važiavo tik šeštas-septintas, bet reikalai pagerėjo, kai baigėsi kopos ir prasidėjo greičiau važiuoti leidžianti trasa. Nuo aštuntojo kelio punkto lietuvis tapo lenktynių lyderiu keturračių įskaitoje ir nebeužleido pirmos pozicijos iki pat finišo.

Finišavus jį pasveikino praėjusio Dakaro nugalėtojas ir dabartinis bendrosios įskaitos lyderis, prancūzas Aleksanderis Žiru (Alexander Giroud). „Likus gal šimtui kilometrų iki finišo aplenkiau A.Žiru, kažkaip gerai važiavosi, tai ir nulėkiau tolyn. Šis greičio ruožas man buvo palankus", - teigė L.Kancius. Bendrojoje įskaitoje jis išliko aštuntas.

R.Baciuška, kaip jau skelbėme, T4 klasės lyderiu tapo po septintojo etapo ir išlaikė poziciją po aštuntojo. Devintajame tauragiškį aplenkė tik lenkas Erikas Gočalas (Eryk Goczal). Pastarajam R.Baciuška pralaimėjo 46 sek. Bendrojoje įskaitoje lietuvis 5 min. 02 sek. lenkė E.Gočalą ir 9 min. 17 sek. - ispaną Cherardą Faresą Guelį (Gerard Farres Guell).

Antrąją vietą prestižinės automobilių klasės T1 varžybose antradienį užėmė V.Žala, 57 sek. nusileidęs prancūzui Sebastianui Loebui (Sebastian Loeb). Gintas Petrus šioje klasėje finišavo 39-as. Sunkvežimių varžybose puikiai pasirodė penktąją vietą užėmęs Vaidotas Paškevičius. T1 klasėje Tomas Jančys liko 26-as.

Savių klasių įskaitose po devynių etapų V.Žala rikiavosi 49-as, G.Petrus - 50-as, V.Paškevičius - 24-as, o T.Jančys - 20-as.

Trečiadienį lenktynininkai iš viso nuvažiavo 624 km, bet greičio ruožas buvo trumpas - tik 114 km. L.Kanciui nepavyko pakartoti antradienio sėkmės, dešimtajame etape jis užėmė šeštąją vietą. Bendrojoje įskaitoje lietuvio pozicija tebėra aštunta.

T4 klasėje R.Baciuška finišavo ketvirtas, o T.Jančys, preliminariais duomenimis, liko 23-ias. Rokas tebepirmauja bendrojoje įskaitoje, tačiau persvara prieš konkurentus sumažėjo. E.Gočalą jis lenkia 3 min. 40 sek., Ch.Faresą Guelį - 6 min. 47 sek. T.Jančys po finišo buvo įrašytas 19-uoju, tačiau rikiuotė dar galėjo keistis.

V.Paškevičius etape preliminariais duomenimis užėmė 15-ąją vietą. Nesėkmingas šis etapas buvo V.Žalai, kuris sustojo dėl dviejų pakabos svirčių lūžio ir taip sugaišo daugiau nei tris valandas. G.Petrus etape liko 29-as.