respublika.lt

Burnos neužsiklijuosi: kaip nustoti knarkti?

(22)
Publikuota: 2023 liepos 16 07:32:51, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Prieš perkant preparatus, pabandykite šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Gal tai padės nustoti knarkti. „Pixabay“ nuotr.

Kodėl žmonės knarkia? Specifinis triukšmingas kvėpavimas miegant atsiranda vibruojant atsipalaidavusiems gerklų ir ryklės minkštiesiems audiniams.

 

 

Knarkimas gali būti organizmo sandaros ypatumas arba įvairių susirgimų požymis. Knarkimą stiprina, pavyzdžiui, antsvoris, nes daugiau audinių spaudžia kvėpavimo takus kaklo srityje; nuolat užsikimšusi nosis; prieš miegą išgertas alkoholis, kuris atpalaiduoja gerklės raumenis.

Neseniai Dž.Britanijos priemonių nuo knarkimo gamintojas atliko apklausą, kurioje dalyvavo 2000 žmonių, ir paskelbė 30 populiariausių būdų atsikratyti įkyraus naktinio triukšmo. Tiesa, dauguma tų patarimų yra nenaudingi, o kai kurie net pavojingi, mano ekspertai. Be tokių kovos su knarkimu būdų kaip naktį mūvimos kompresinės kojinės, pėdų tepimas čiobrelių aliejumi, brangiai kainuojantys nosies ir burnos plėtikliai buvo minimi ir tokie kaip - užsiklijuoti burną lipnia juosta, įsidėti į pižamą teniso kamuoliuką, kad trukdytų miegant apsiversti ant nugaros, prie nosies prisiklijuoti smaigelį ir kitokios egzekucijos.

Tarp receptų, beje, buvo ir visai protingų. Specialistai iš jų išskyrė 5 paprasčiausius, veiksmingiausius ir patikrintus.

Mažinkite vartojamo alkoholio kiekį. Tai pagrindinis rizikos veiksnys: stiprieji gėrimai atpalaiduoja viršutinių kvėpavimo takų raumenis, o naktį jie traukiasi ir stiprina knarkimą. Ypač rekomenduojama vengti vartoti svaigiuosius gėrimus po 18 val., nes tada raumenys atsipalaiduoja prieš pat miegą.

Miegokite ant šono. Miegant ant nugaros knarkimas stiprėja, o kūno padėtis ant šono arba bent jau į šoną pasukta galva silpnina viršutinių kvėpavimo takų spaudimą ir tuo pačiu knarkimą.

Kontroliuokite svorį. Kai kada kvėpavimo takų susiaurėjimo ir knarkimo problema gali sumažėti tiek, kad simptomai išnyksta visai.

Prieš miegą išsimaudykite po karštu dušu arba karštoje vonioje. Tai padeda išvalyti kvėpavimo takus, kaip ir oro drėkintuvas miegamajame.

Naudokite papildomas pagalves. Vertikalesnė kūno padėtis reiškia mažesnį spaudimą kvėpavimo takams kaklo srityje palyginti su horizontalia.

O štai medus su citrina prieš miegą, akių kaukė, akupunktūra ir brangiai kainuojantys žiedai nuo knarkimo, ekspertų nuomone, neveikia. Jeigu poveikis pastebimas, tai - placebas.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (22)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +6 C

+1 +7 C

+1 +7 C

+5 +11 C

+6 +13 C

+7 +10 C

0-4 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s