respublika.lt

Teheranas: Ukrainos prezidentas naudojasi Iranu, kad pritrauktų Vakarų paramą

(17)
Publikuota: 2023 gegužės 27 17:23:00, Lina Linkevičiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Irano vėliava. Socialinių tinklų nuotr.

Iranas šeštadienį pareiškė, kad Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kaltinimai, jog Teheranas ginkluoja Rusiją, esą tėra bandymas pritraukti karinę ir finansinę Vakarų paramą.

 

Iranas dėl savo dronų programos yra susilaukęs JAV ir Europos Sąjungos (ES) sankcijų, esant įtarimų, kad šalis yra perdavusi į Ukrainą įsiveržusiai Rusijai bepiločių skraidyklių. Teheranas tai neigia. Trečiadienį V. Zelenskis savo tradicinėje kasdien sakomoje kalboje pareiškė, kad neįmanoma neigti Irano „paramos blogiui“ ir kreipėsi į iraniečius, klausdamas, kodėl jie turėtų būti Rusijos teroro bendrininkai.

Reaguodamas į šias Ukrainos lyderio pastabas, Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Nasseras Kananis tvirtino, kad tai, jog V. Zelenskis „atkartojo melagingus teiginius“, nukreiptus prieš Teheraną yra suderinama su „antiiranietiškos ašies propagandos ir žiniasklaidos karu“. „Tai daroma siekiant tikslo iš Vakarų šalių pritraukti kuo daugiau karinės ir finansinės paramos“, – pareiškė N. Kananis.

Skaičiuojama, kad Rusija savo kare prieš Ukrainą iki šiol jau yra panaudojusi 1 160 iranietiškų dronų kamikadzių „Shahed“.

„Nors jau esame išmokę numušti didžiąją dalį jūsų dronų kamikadzių... vis vien esama pataikymų, – trečiadienį teigė V. Zelenskis. – Kai iranietiškas dronas pražudo nėščią ukrainietę kartu su vyru jų namuose, tai kam jums tai, motinos ir tėvai Irane? Kai jūsų dronas smogia mūsų studentų bendrabučiui, žūsta žmonės, kyla gaisras, į vietą atvyksta gelbėtojai, o po kelių minučių smogia antrasis „Shahed“, nusinešdamas gelbėtojų gyvybes... Kam Iranui tokios ciniškos žmogžudystės?“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (17)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +6 C

+1 +7 C

+1 +7 C

+5 +11 C

+6 +13 C

+7 +10 C

0-4 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s