respublika.lt

Giorgia Meloni pripažino pralaimėjimą referendume

(6)
Publikuota: 2026 kovo 24 07:20:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pirmadienį pripažino pralaimėjimą referendume dėl teisingumo reformos. EPA-Eltos nuotr.

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pirmadienį pripažino pralaimėjimą referendume dėl teisingumo reformos, tačiau, nepaisant didelio smūgio jos kraštutinių dešiniųjų lyderystei, ji tvirtino nesitrauksianti.

 

 

Suskaičiavus beveik visus sekmadienį ir pirmadienį vykusio balsavimo biuletenius, „ne“ balsavo beveik 54 proc. atėjusių į referendumą, o „taip“ – kiek daugiau nei 46 proc., rodo oficialūs duomenys.

Kampanijos metu G. Meloni tvirtino, kad referendumas dėl teisėjų ir prokurorų vaidmens bei priežiūros, nėra susijęs su jos vadovavimu vyriausybei.

Tai ji pakartojo ir pirmadienį, sakydama, kad „italai nusprendė“, tačiau pridūrė, kad „tai nekeičia mūsų įsipareigojimo tęsti darbą“.

Rinkėjų aktyvumas, kaip referendumui, buvo palyginti didelis ir siekė beveik 59 proc.

„Pranešimas apie iškeldinimą“

Teisingumo sistemos reformoje buvo siūloma pagal daugumos Europos šalių praktiką atskirti teisėjų ir prokurorų karjeros kelius, t. y. neleisti jiems pereiti iš vienos profesijos į kitą.

Be to, pagal ją būtų įsteigtos naujos abiejų grupių savivaldos institucijos, kurių narius skirtų parlamentas.

Kritikai teigia, kad tai atveria kelią politikams daryti didesnę įtaką nepriklausomiems teisėjams, kurių sprendimus G. Meloni dažnai viešai užsipuola.

Jie taip pat teigia, kad reforma nesprendžia realių problemų, su kuriomis susiduria neefektyvi Italijos teisingumo sistema – nuo metų metus trunkančių teismo procesų ir didžiulių neišnagrinėtų bylų kiekių iki perpildytų kalėjimų.

Politikos analitikai sako, kad reforma yra sudėtinga ir daugeliui italų sunkiai suprantama, o su ja susijusi retorika reiškia, kad balsavimas galiausiai tapo referendumu dėl pačios Italijos vadovės.

„Meloni neabejotinai susilpnėjo“, – AFP sakė Romos Luiso universiteto politikos profesorius Lorenzo Castellani.

Buvęs ministras pirmininkas Giuseppe Conte, Penkių žvaigždučių judėjimo lyderis, kuris vykdė kampaniją prieš referendumą, sakė, kad atėjo laikas naujai vyriausybei.

„Po ketverių metų ši vyriausybė gavo pranešimą apie iškeldinimą“, – sakė jis spaudos konferencijoje.

Vis dėlto nuomonių apklausos rodo, kad G. Meloni ir jos partija „Italijos broliai“ populiarumu gerokai lenkia visas kitas šalies partijas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (6)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar posakis „Lietuva lietuviams“ šiomis dienomis yra diskriminuojantis/netinkamas ar teisingas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kada pasibaigs karas su Iranu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +5 C

+2 +8 C

+2 +7 C

+6 +12 C

+10 +13 C

+5 +9 C

0-5 m/s

0-9 m/s

0-6 m/s