Pentagono vadovas Pete‘as Hegsethas antradienį pareiškė, kad ateinančios karo Irane dienos bus „lemiamos“, tačiau atsisakė atmesti galimybę, kad į konfliktą bus pasiųstos JAV sausumos pajėgos.
Kalbėdamas pirmojoje per beveik dvi savaites surengtoje spaudos konferencijoje P. Hegsethas taip pat atskleidė, kad savaitgalį lankėsi Artimuosiuose Rytuose dislokuotus JAV karius ir pažymėjo, kad derybos dėl konflikto užbaigimo „vis labiau įsibėgėja“.
„Artimiausios dienos bus lemiamos. Iranas tai žino, ir kariniu požiūriu jis beveik nieko negali padaryti“, – tvirtino P. Hegsethas.
Paklaustas apie kai kurių prezidento Donaldo Trumpo rėmėjų susirūpinimą dėl galimo sausumos pajėgų panaudojimo Irane, P. Hegsethas atsisakė atskleisti kortas.
„Negali kariauti ir laimėti karo, jei priešininkui atskleidi, ką esi pasiruošęs daryti, o ko – ne, įskaitant ir karinių pajėgų dislokavimą“, – sakė jis.
„Jei prireiktų, galėtume įgyvendinti šias priemones Jungtinių Valstijų prezidento ir šio departamento vardu. O galbūt jų visai neprireiks – gal derybos duos rezultatų“, – sakė P. Hegsethas.
Anot Pentagono vadovo, derybose dėl karo pabaigos daroma pažanga, nors jau daugiau nei mėnesį trunkanti JAV ir Izraelio karinė operacija prieš islamo respubliką tęsiasi toliau.
„Jos yra visiškai realios. Jos vyksta, yra aktyvios ir, manau, vis labiau įsibėgėja“, – kalbėdamas apie derybas sakė P. Hegsethas.
Jis taip pat sakė, kad buvo be išankstinio įspėjimo nuvykęs aplankyti JAV karių, dalyvaujančių operacijose prieš Iraną.
„Šeštadienį CENTCOM būstinėje praleidome maždaug pusę dienos. Dėl operatyvinio saugumo priežasčių, kad šios pajėgos netaptų taikiniu, vietų ir bazių pavadinimų neatskleisime“, – sakė P. Hegsethas, omenyje turėdamas už šį regioną atsakingą JAV vadavietę.
„Galiu tik pasakyti, kad ši kelionė man buvo didelė garbė. Turėjau progą viską pamatyti savo akimis ir išvydau geriausią Amerikos pusę“, – sakė jis.
Kartu su P. Hegsethu spaudos konferencijoje dalyvavo ir vyriausiasis JAV kariuomenės pareigūnas generolas Danas Caine‘as, kuris teigė, kad iki šiol JAV pajėgos atakavo daugiau nei 11 tūkst. taikinių.
Jungtinės Valstijos „toliau naikina Irano balistinių raketų ir (dronų) pajėgumus. Mes ir toliau daugiausiai dėmesio skiriame tam, kad sutrikdytume ir sunaikintume šių programų aprūpinimo ir tiekimo grandines“, – kalbėjo jis.
„Mes ir toliau išlaikome pranašumą Irano karinio jūrų laivyno atžvilgiu. Mūsų dėmesys ir toliau sutelktas į jų minavimo pajėgumus bei karinio jūrų laivyno objektus“, – pridūrė D. Caine‘as.