respublika.lt

EP prieš automobilių atėmimą iš rusų

Publikuota: 2023 lapkričio 12 19:20:18, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi socialinių tinklų nuotr.

Europos Parlamentas paragino ES šalis neatiminėti rusų automobilių ir asmeninių daiktų, kadangi tai diskredituoja antirusiškų sankcijų tikslus ir instrumentus. Tai minima rezoliucijoje, kuria EP deputatai tuo pat metu prašo griežtinti sankcijas Rusijai ir pripažįsta, jog europinės įmonės nesunkiai apeina Maskvai taikomus ribojimus.

 

 

„Europos Parlamentas ragina Europos Komisiją peržiūrėti savo interpretaciją sankcijų, numatančių asmeninio transporto ir asmeninio naudojimo daiktų konfiskaciją, atžvilgiu. Pabrėžiama, kad tokios perteklinės priemonės diskredituoja pačių sankcijų tikslą ir instrumentus", - rašoma dokumente.

Rugsėjo 8 d. EK išaiškinimas apie iš Rusijos draudžiamas įvežti prekes taikomas visoms, atitinkamame sąraše esančioms prekėms, įskaitant ir automobilius, nepriklausomai nuo jų naudojimo tikslų ir buvimo ES teritorijoje laiko.

EK pabrėžė, kad nėra skirtumo tarp to, asmeniniams ar komerciniams tikslams naudojamos transporto priemonės. Taip pat į draudžiamų prekių sąrašą pateko daugybė daiktų, pradedant mobiliaisiais telefonais ir baigiant lagaminais, šampūnu, dantų pasta bei kitomis higienos priemonėmis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad Europos Parlamento rezoliucijos yra politinio pobūdžio, tuo tarpu Europos Komisijos sprendimai - privalomi.

„Teisiniai įpareigojimai atsiranda iš Europos Komisijos sprendimų. Europos Parlamento yra politinio pobūdžio, jie gali daryti įtaką diskusijoms, bet EK sprendimai yra privalomi", - teigė G. Landsbergis.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
22
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s