Kiekvieną dieną į redakcijos el.paštą gauname laiškų, prasidedančių „policija prašo visuomenės pagalbos". Dažnai tai būna prašymas atpažinti įtariamąjį, užfiksuotą vaizdo stebėjimo kamerų, arba padėti rasti dingusį asmenį.
Tokie prašymai natūralūs - paskelbus tokią žinutę viešai, būtinai atsiras koks nors žmogus, žinantis ar matęs nuotraukose užfiksuotus asmenis.
Tačiau praėjusią savaitę policija neprašė padėti sulaikyti dviejų merginų nužudymais įtariamo Beno. Prašė pranešti, bet būti atsargiems.
O kauniečiai susivienijo ir gana mikliai suraitė įtariamąjį ant asfalto. Ar policija būtų pati radusi įtariamąjį? Kada ji būtų tai padariusi? O gal Beno pavardė ir nuotrauka dar kelerius metus būtų skelbiama rubrikoje „Dėmesio, jų ieško policija"? Šie klausimai taip ir liks neatsakyti, tebūnie, svarbu, jog žmonės lengviau atsipūtė. Bet ar tikrai?
Kada paskutinį kartą savo miesto ar miestelio gatvėje matėte patruliuojantį pareigūną? Aš mačiau turbūt paauglystėje...
Taip, pravažiuojančius tarnybiniame automobilyje - matau. Bet kad eitų pėsčiųjų taku - ne. O saugumo toks vaizdas tikrai pridėtų. Ir gyventojai, neabejoju, tikrai turėtų ką parodyti ar pasakyti policininkams.
Ne priekaištus turiu omenyje - tiesiog atkreiptų dėmesį, kad, štai tarkim, prie šių garažų būriuojasi narkomanai, o štai tas neadekvatus asmuo ką tik kabinėjosi prie nepilnamečių.
Kadaise įvykdyta policijos reforma pareigūnus atitolino nuo žmonių, rezultatas - gyventojai vienijasi patys.
Kaip visi suprantame, viena vertus tai labai geras dalykas, kita vertus - teisėsauga turi dirbti savo darbą, o ne eiliniai miestiečiai atlikti jos funkcijas.
Po to, kai kauniečiai patys ant žemės paguldė įtariamąjį žudiką, internete pasklido pajuokavimai, jog Kauno pagalbos reikia ir sprendžiant kontrabandinių meteorologinių balionų problemą.
Susirinktų kauniečiai Vilniuje ir visus kontrabandininkus - nuo Baltarusijos iki mūsų sostinės - suraitytų ant žemės. Juokas juokais, bet pavykus vienai „padėkime bejėgei policijai" akcijai, neabejoju, kils noras organizuoti kitą.
Ar ir kitą kartą viskas baigsis sėkmingai?