respublika.lt

Valdas VASILIAUSKAS: Šitai valdžiai tikrai jau „kaput“

Publikuota: 2023 spalio 23 14:17:23, Valdas VASILIAUSKAS, žurnalistas
×
nuotr. 2 nuotr.
2021 m. Policijos pajėgos per seksualinių mažumų eitynes "Kaunas Pride". Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Man atrodo, kad šitai valdžiai „kaput". Ne Lietuvai, ne valstybei (nes Lietuva ir valstybė - tai jos žmonės), o kaput valdantiesiems.

 

Sakytum, valdantieji nepastebėjo jau antra savaitė trunkančio „Hamas" ir Izraelio karo, todėl neskubėjo gelbėti karo užkluptų Palestinoje ir Izraelyje Lietuvos piliečių, tai padarė viena paskutiniųjų.

Nuo praeito pirmadienio Lietuvos švietimo įstaigos tapo masinių hibridinių atakų taikiniu. Tai teroristų pradėto karo Artimuose Rytuose tęsinys, ačiūDie, Lietuvoje kol kas virtualus, priešingai nei Vakarų Europa, dar išvengėme teroro aktų.

Tačiau teroristų sukelta baimė, psichologinė įtampa, net panika pirmiausia palietė Lietuvos vaikus - jie gali pasikliauti tik savo tėvais, šeimomis. Ir, žinoma, mokytojais, kuriems patiems praverstų psichologinė pagalba, nes jie švietimo vadovų buvo orientuoti įsisavinti Gyvenimo įgūdžių programą, lytiškumo ugdymo pradžiamokslį, kaip atpažinti homofobus, bet niekas jų nemokė ir nemoko, kaip gelbėti vaikus.

Nesiliaujantys grasinimai trikdo, gali paralyžiuoti visą ugdymo procesą, tačiau pačią valdžią ištikęs paralyžius.

Nereikėjo nė praeitos savaitės įvykių, kad darsyk įsitikintum vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės (ne) kompetencija.

Bet juk yra visa Vyriausybė, premjerė I.Šimonytė, kuri, matyt, neturi laiko tokiems niekams, ruošiasi Prezidento rinkimams.

Antras žmogus valstybėje - Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen globojo Seime rengiamą diskusiją apie politinio sezono pradžią.

Bet apie hibridinio karo pradžią niekam neatėjo į galvą surengti Vyriausybės ar Seimo neeilinį posėdį. Tiesa, yra dar Valstybės gynimo taryba, bet jos posėdį gali sušaukti tik Pirmas valstybės Asmuo, kuris lankėsi Australijoje.

Kodėl iki šiol naktimis prie mokyklų ir darželių neįrengti budėjimo postai, čia policijai į pagalbą ateitų šauliai, savanoriai? Bet neateis, nes čia tik Lietuvos vaikai.

Prisimenate, kiek policininkų saugojo nuo vieno P.Gražulio „Baltic Pride" eisenos dalyvius; arba kaip pareikšti solidarumo į LGBT būstinę nuvyko tuometis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kai keli puspročiai recidyvistai bandė padegti daugiabučio laiptinės duris, kur gyveno tos bendruomenės narys. Arba kokios policijos, šaulių ir savanorių pajėgos buvo sutrauktos į Pilies gatvę ir prieeigas sergstint vieną kalbėtoją balkonėlyje per Vasario 16-tąją?

Taigi, praktikos yra su kaupu. Bet nėra atsakomybės ir pagarbos saviems žmonėms.

Teroristų hibridinės atakos Lietuvos vyriausybę, visas valdžios grandis, pirmiausia institucijas, atsakingas už visuomenės saugumą, užklupo nepasiruošusias.

Bet blogiausia, kad tai neprivertė valdančiųjų atsibusti, skubiai padaryti išvadas, taisyti atsivėrusias spragas ir klaidas. Baisu ir pagalvoti, kas krašte nutiktų, jeigu prasidėtų ...

Tačiau ir vien interneto atakų pakako, kad šitai valdžiai būtų paskelbta „Kaput".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
623
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s