respublika.lt

Sinkevičius: aktyviai dalyvaudamas Vyriausybės formavime, prezidentas nudegė pirštus

(136)
Publikuota: 2025 spalio 10 11:12:00, Benas Brunalas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Mindaugas Sinkevičius. Eltos nuotr.

Aktyviai dalyvaudamas Ingos Ruginienės Vyriausybės formavime, prezidentas nudegė pirštus, sako socialdemokratų lyderis Mindaugas Sinkevičius. Todėl, svarsto politikas, valdančiąją daugumą vaikų darželiu išvadinęs šalies vadovas nusprendė trauktis iš šio proceso.  

 

 

„Prezidentas, matyt, nudegė pirštus aktyviai dalyvaudamas Vyriausybės formavime (...). Aš manau, kad jis šiuo metu nori politinei daugumai palikti (Vyriausybės – ELTA) kompozicijos dėliojimo ir perdėliojimo bei veikimo konstitucinę laisvę“, – žurnalistams Prezidentūroje sakė M. Sinkevičius. 

„Jis pasakė, kad lyg ir atsiriboja ir nebevadovaus vaikų darželiui ar vaikų grupei... Mes, aišku, nesijaučiame vaikais, ne smėlio dėžėje čia veikiame, o valstybės klausimus sprendžiame. Sprendžiame ir spręsime atsakingai. Bent jau mes, socialdemokratai“, – pridūrė jis.

Šią savaitę reaguodamas į įtampas valdančiojoje koalicijoje, prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nenorintis būti „vaikų darželio auklėtoju“. Todėl, pasak jo, socialdemokratai, „aušriečiai“ ir „valstiečiai“ patys turi nuspręsti, ar mato tolimesnį darbą kartu.

„Pagal Konstituciją, pačios politinės partijos turi nuspręsti su kuo jos nori draugauti, o su kuo ne. Šiuo metu koalicijos tvirtybę išbando tas faktas, kad vienos ministerijos vadovo mes neturime, todėl vyksta intensyvios konsultacijos tarp partijų“, – žurnalistams Prezidentūroje teigė G. Nausėda. 

ELTA primena, kad socialdemokratams perleidus Kultūros ministeriją į „Nemuno aušros“ rankas, tokiu sprendimu pasipiktinusi kultūros bendruomenė surengė protestą bei įspėjamąjį streiką – aktyvistai reikalauja, kad „aušriečiai“ būtų atriboti nuo Kultūros ministerijos. 

Kultūros bendruomenė neatsitraukia nuo savo reikalavimų nepaisant to, kad praėjusią savaitę iš kultūros ministro pareigų atsistatydino kritikos sulaukęs „aušrietis“ Ignotas Adomavičius. Kultūros asamblėjos atstovai pabrėžia, kad tai neatliepia pagrindinio jų keliamo reikalavimo – atriboti Kultūros ministeriją nuo „Nemuno aušros“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
72
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (136)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek daugiausiai esate laimėję loterijoje vienu kartu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar išdirbs Ingos Ruginienės Vyriausybė iki kadencijos pabaigos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+6 +13 C

+2 +14 C

+4 +13 C

+9 +13 C

+10 +15 C

+9 +12 C

0-8 m/s

0-7 m/s

0-8 m/s