respublika.lt

Uostamiesčio savivaldybės taryba spręs dėl pailgintų dienos grupių įkainių kėlimo

Publikuota: 2023 rugsėjo 22 08:00:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos savivaldybės taryba spręs dėl pailgintų dienos grupių įkainio kėlimo, mat kasmet kylant šių grupių auklėtojų darbo užmokesčiui, o paslaugos įkainiui nekintant, daliai mokyklų trūksta lėšų auklėtojų atlyginimams.

 

Anot savivaldybės, planuojama, kad socialiai pažeidžiamų vaikų šeimoms ši paslauga nekainuos, o kitų tėvų mokamas mokestis padės padengti pailgintų grupių auklėtojų darbo užmokesčio kaštus bei kitas su grupės veikla susijusias išlaidas. 

Tarybai teikiamame sprendimo projekte savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose siūloma nustatyti 0,50 euro pailgintos dienos grupės įkainį už 1 valandą. Tuo metu grupių trukmė mokyklose nustatoma atsižvelgus į tėvų poreikius – galima formuoti grupes, kuriose vaikai praleidžia nuo 2 iki 5 valandų per dieną.

Peržiūrint įkainį buvo konsultuojamasi su įstaigų vadovais, atsižvelgta į gautus pasiūlymus. Pokyčiams pritarė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas, Švietimo taryba, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos skyrius.

Patvirtinus naują įkainį mokyklos už surinktas įmokas galėtų padengti išlaidas, susijusias su pailgintų dienos grupių auklėtojų darbo užmokesčiu, įsigyti priemonių mokinių užimtumui.

Šiuo metu nustatytas atlyginimo už šią paslaugą dydis, kurį moka tėvai, yra 0,30 euro už 1 valandą. Jei taryboje bus pritarta pokyčiams, naujas įkainis įsigaliotų nuo kitų metų sausio 2 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Koks Jūsų namuose šildymo būdas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s