respublika.lt

Tūkstančiai žmonių susirinko Vilniuje sudalyvauti „Nepriklausomybės atkūrimo kelyje“

Publikuota: 2023 kovo 11 14:10:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 2 nuotr.
Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Eltos nuotr.

Šeštadienį, po Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos, paminint ir švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 33-iųjų metines, įvyko „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“ – masinės eitynės, kurių metu buvo žygiuojama Vilniaus Gedimino prospektu, eitynės pradedant Nepriklausomybės aikštėje ir pabaigiant Katedros aikštėje.  Renginys pritraukė tūkstančius dalyvių.  

 

Eitinių metu šimtai piliečių ir Lietuvos kareivių nešė Lietuvos ir Ukrainos vėliavų juostas. Daugelis žygiavusiųjų pasipuošė tautine atributika, nešėsi lietuviškas trispalves.

Eiseną kelyje pasitiko orkestrai: Lukiškių aikštėje – Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Vinco Kudirkos aikštėje – Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, Katedros aikštėje – Lietuvos kariuomenės orkestras.

Vėliavų pakėlimo ceremonijoje, vykusioje prieš eitynes, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Lietuvos piliečiams teigė, kad toks simbolių pagerbimas parodo ryšį su Kovo 11-osios idealais, tokiais kaip laisvė, nepriklausomybė ir žmogaus teisės.

„Kiekvienas vėliavos pakėlimas, čia, Nepriklausomybės aikštėje, išlaiko simbolinį ryšį su Kovo 11-osios Trispalve, su Aktu dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo “, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

„Kiekvieną kartą keldami vėliavą deklaruojame, kad ir tuomet, ir dabar esame tvirtai „už“. Už laisvę ir nepriklausomybę! Už valstybingumo tęstinumą! Už žmogaus, piliečio ir tautinių bendrijų teises! Už visuotinai pripažįstamus tarptautinės teisės principus! Už sienų neliečiamumą! O šiandien – ir už Ukrainą!“, – tvirtino ji.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s