Teismas priėmė sprendimą vienoje pirmųjų bylų, kai statutinis pareigūnas buvo atleistas dėl jo šeiminių ryšių su žmogumi, pripažintu galinčiu kelti grėsmę Lietuvos saugumui.
Atmetė skundą
Regionų administracinis teismas ką tik atmetė buvusio vyresniojo ugniagesio gelbėtojo skundą. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), kuriam vadovauja Renatas Požėla, sprendimą atleisti pareigūną iš vidaus tarnybos pripažintas teisėtu. Pažymėta, kad ugniagesio tarnyba buvo pagrįstai pripažinta nesuderinama su nacionalinio saugumo interesais dėl jo sutuoktinės - Rusijos pilietės - keliamo pavojaus Lietuvos saugumui.
Kaip informavo teismas, pareiškėjas skunde nurodė, kad PAGD jį atleido nepagrįstai, nes taip nuspręsta vien dėl santuokos su Rusijos piliete ir bendravimo su ja. Pareigūno teigimu, atsakovas neįrodė, kad būtent jis pats kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, o išvados dėl jo nelojalumo Lietuvai paremtos prielaidomis, o ne faktais.
Teismas konstatavo, kad PAGD sprendimą priėmė įvertinęs Valstybės saugumo departamento, Migracijos departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pateiktas išvadas, susijusias tiek su pareiškėju, tiek su jo sutuoktine, taip pat išnagrinėjęs visas faktines aplinkybes.
Lankė savo žmoną
Byloje nustatyta, kad pareiškėjo sutuoktinės gyvenimas Lietuvoje buvo pripažintas keliančiu grėsmę nacionaliniam saugumui. Nepaisydamas to, vyras dažnai lankėsi pas ją Rusijoje, nors PAGD buvo išplatinęs primygtinę rekomendaciją vidaus tarnybos sistemos pareigūnams nevykti į priešiškas valstybes, taip pat ir Rusiją, jei tai nėra susiję su tarnybinių funkcijų atlikimu, ir buvo išreiškęs ketinimą ateityje ten apsigyventi.
Teismo vertinimu, tokios aplinkybės pagrįstai leidžia manyti, kad tarnyba vidaus tarnybos sistemoje nesuderinama su nacionalinio saugumo interesais, todėl jis nelaikytinas lojaliu Lietuvai.
Tai viena pirmųjų išnagrinėtų bylų, kai statutinis pareigūnas atleidžiamas dėl šeiminių ryšių su asmeniu, pripažintu galinčiu kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas.
Pasižymėjo gelbėjimo operacijoje
„Vakaro žinios" išsiaiškino, kad šiemet atleistas ugniagesys dirbo Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyboje. Kolegos apgailestavo, kad teko pasitraukti geram darbuotojui. Jų pastebėjimu, kiekvienas žmogus šioje sistemoje yra brangus.
2020 m. lapkritį PAGD skelbė apie sudėtingą gelbėjimo operaciją. Atlikdamas suvirinimo darbus, remontuojamame prekybiniame laive nuo metalinių konstrukcijų nukrito ir smarkiai susižalojo čia dirbęs Ukrainos pilietis. Tam, kad žmogų pasiektų ugniagesiams teko lįsti, šliaužti ir leistis pro 40-60 centimetrų ertmes. Nukentėjusįjį imobilizavę ant neštuvų gelbėtojai pro įvairias ertmes tempė sužalotą vyrą apie 100 metrų.
Pažymėta, kad gelbėjimo operacija buvo sėkminga, nes labai profesionaliai dirbo 2-osios komandos aukštalipiai. Tarp jų buvo ir dabar atleistas iš darbo ugniagesys, tuomet apdovanotas pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai".
Komentuoja ugniagesių profesinės sąjungos vadovas Miroslavas Gerasimovičius:

Apie šį atvejį žinau tiek, kiek paskelbta. Atleistas ugniagesys nėra mūsų profesinės sąjungos narys, todėl plačiau negaliu komentuoti. Jeigu remiantis institucijų išvadomis priimtas toks sprendimas, kiekvienas žmogus turi teisę gintis teismuose. Gyvename demokratinėje valstybėje. Galima pastebėti, kad žinant geopolitinę situaciją pareigūnams uždrausta išvykti į nedraugiškas šalis, išskyrus tam tikras išlygas. Meilė yra meilė, bet yra pareigos, tarnystė tėvynei. Kažkuriuo momentu reikia rinktis pusę. Plačiau kalbant esame vidaus tarnybos pareigūnai ir mums keliami aukštesni reikalavimai.