Sostinę supurtė beisbolo karštinė

(0)
Publikuota: 2011 gruodžio 30 13:00:38, Evaldas GELUMBAUSKAS, "Respublikos" žurnalistas
×

Vakar Vilniaus „Sportimos“ universalioje arenoje pasibaigė tarptautinis jaunučių beisbolo turnyras „Vilnius Cup 2011“. Ketvirtus metus rengiamo naujamečio jaunųjų beisbolininkų varžybų nugalėtojais tapo šeimininkai - sostinės „Sporto vilkų“ komanda.

Šventinis turnyras

„Prieš ketverius metus mes pirmą kartą surengėme šį turnyrą. Pamatėme, kad laikas jam yra labai palankus - vaikams tuo metu būna atostogos, visi gali atvykti į varžybas. Svarbiausia, kad gamtos išdaigos netrukdytų, o noro žaisti vaikams niekada netrūksta“, - vakar „Respublikai“ sakė Vilniaus beisbolo klubo vadovas Virmidas Neverauskas.

Šiais metais „Vilnius Cup“ turnyre dalyvavo 16 komandų. Beisbolo verpetuose sukosi 8 mūsų šalies komandos iš Vilniaus, Kauno miesto ir rajono, Radviliškio bei Utenos. Dar trys komandos atvyko iš Baltarusijos, dvi iš Čekijos, po vieną - iš Estijos, Lenkijos ir Rusijos.

„Darbo tikrai buvo labai daug. Patys pagalvokite - dalyvauja 16 komandų, vienu metu vyksta iš karto ketverios rungtynės. Bet mums labai pagelbėjo savanoriai - komandoje žaidžiančių berniukų tėvai, kurie prisidėjo atlikdami organizacinius darbus. Pagal turnyro taisykles kiekviena komanda turėjo atsivežti po vieną teisėją, o mes parūpinome dar 6-7 teisėjus. Apskritai viskas praėjo ganėtinai sklandžiai, be didesnių nesusipratimų, - teigė V.Neverauskas. - Turnyro sistema buvo nesudėtinga - iš pradžių buvo keturi pogrupiai po keturias komandas. Po pirmos dienos dvi geriausios grupės komandos tęsė kovą dėl 1-8 vietų, o kitos žaidė dėl 9-16 vietų. Galima sakyti, kad antrą dieną visų komandų lygis buvo panašus - silpnesni žaidė tarpusavyje, stipresni kovojo su savo lygio varžovais. Didelių netikėtumų nebuvo“.

Šeimininkai sosto neužleido

Pagrindiniais pretendentais į turnyro nugalėtojų taurę buvo laikomi svečiai iš Rusijos - Maskvos sporto mokyklos auklėtiniai. „Maskviečių komandoje bent pusė buvo Rusijos jaunučių rinktinės nariai. Ši rinktinė vasarą užėmė 4-ą vietą Europos jaunučių beisbolo pirmenybėse. Be to, su komanda atvyko ir keli vyresni beisbolininkai. Maskviečiai dalyvavo kaip ir be konkurencijos - jie galėjo laimėti taurę, bet negalėjo laimėti medalių. Norėdami, kad turnyras būtų aukštesnio lygio, mes susitikome ir nenusivylėme. Su maskviečiais „Sporto vilkai“ žaidė pusfinalyje ir laimėjo po labai atkaklios kovos, - paaiškino V.Neverauskas. - Vėliau Maskvos ekipos treneriai atskleidė, kad šiuo metu komanda daugiau dėmesio skiria bendram fiziniam pasirengimui ir mažiau žaidė beisbolą, todėl ir negalėjo pademonstruoti tikrojo savo pajėgumo“.

Tris kartus šio turnyro nugalėtojais tapę Vilniaus „Sporto vilkai“ šiais metais triumfavo Lietuvos beisbolo jaunučių (iki 15 metų) čempionate. Savo pranašumą sostinės beisbolininkai įrodė ir tarptautiniame turnyre. Pusfinalyje „Sporto vilkai“ 3:0 įveikė Maskvos komandą, o finale 8:2 susitvarkė su baltarusiais - Bresto „Zubryj“ pirma ekipa. „Bresto komandą mes pernai nugalėjome sunkiau, rezultatu 2:1. Šiais metais po atkaklaus pusfinalio finalas buvo daug lengvesnis“, - teigė V.Neverauskas.

Į pirmą aštuntuką, be „Sporto vilkų“, pateko dar dvi Lietuvos komandos. Šeštą vietą galutinėje įskaitoje užėmė Utenos „Vėtra“, septinti liko sostinės „Vilniaus“ pirmosios komandos beisbolininkai. Tik vienuoliktą vietą užėmė Kauno „Lituanica“ komanda, šių metų Lietuvos jaunučių čempionate iškovojusi sidabro medalius. Kitos mūsų šalies komandos - „Vilniaus“ antroji ekipa, Kauno rajono „Tigrai“, Radviliškio „Bėgiai“ ir vienintelė mergaičių - Vilniaus „Girls“ - ekipa užėmė vietas turnyro lentelės apačioje.

„Beisbolas Lietuvoje nėra tik saujelės entuziastų žaidimas, - teigė V.Neverauskas. - Turime daug gabaus ir perspektyvaus jaunimo, mūsų komandos sėkmingai kovoja tarptautiniuose turnyruose. Gal mes nemokame savęs pateikti, bet tai nereiškia, kad beisbolas Lietuvoje niekam neįdomus“.