Antradienį Ignalinoje prasidės Valstybės sienos apsaugos tarnybos XIII tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas, kuriame dalyvaus geriausi pasieniečių kinologai su savo keturkojais augintiniais.
Čempionate varžysis pasieniečiai kinologai ir jų šunys iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Lazdijų, Pagėgių, Pakrančių apsaugos, Ignalinos atominės elektrinės apsaugos, Užsieniečių registracijos centro bei policijos.
Kiekvieną komandą sudarys du kinologai su savo keturkojais pagalbininkais. Bus rungiamasi individualioje ir komandinėje įskaitose.
Antradienį čempionate dalyvaujantys tarnybiniai šunys varžysis pėdsekystės rungtyje. Trečiadienį bus varžomasi vietovės apieškos ir žmogaus paieškos rungtyse. Paskutinę čempionato dieną, ketvirtadienį, kinologai ir keturkojai dalyvaus bendro paklusnumo rungtyje.
Ketvirtadienį kinologai surengs parodomąją programą, kurios metu pademonstruos, kokių sugebėjimų turi pasieniečių šunys. Be to, pasirodymą surengs ir Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai - jie parodys kovinius veiksmus, demonstruos "nusikaltėlių" sulaikymo operaciją ir kitus veiksmus.
Po šių pasirodymų Ignalinos Česlovo Kudabos vidurinės mokyklos stadione vyks čempionato nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.
Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja beveik 150 tarnybinių šunų. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Labai dažnai keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.