„Žalgiriui“ - skaudžiausias sezono antausis

(6)
Publikuota: 2023 vasario 24 10:47:24, Arūnas ABROMAITIS
×
Taškų lenktynėse žalgiriečiai atsilaikė tik pirmąjį kėlinį, po to „Real“ krepšininkai (balta apranga) juos sustabdė. EPA-Eltos nuotr.

Po Eurolygos 25-ojo turo mačo Kauno „Žalgirio" treneris Kazys Maksvytis sakė, kad komanda sužaidė blogiausias sezono rungtynes, bent jau gynyboje. Tai rodo ir rezultatas. Žalgiriečiai Ispanijoje Madrido „Real" krepšininkams pralaimėjo 69:96, šį sezoną kauniečiai dar nebuvo triuškinti tokiu skirtumu. „Žalgiris" laikėsi tik pirmajį kėlinį, nors ir jame, pasak K.Maksvyčio, buvo blogų ženklų, nes mače su „Real" negalima įsivelti į taškų lenktynes.

Iki tol didžiausią sezono sutriuškinimą kauniečiai patyrė gruodžio 9 d., kai savo aikštelėje 60:86 pralaimėjo čempiono titulą ginančiam Stambulo klubui „Anadolu Efes". Madride „Žalgiris" pirmąjį kėlinį laimėjo 24:22, bet po to taškais lijo tik vienoje aikštelės pusėje. Per pirmąsias 7 antrojo ketvirčio minutes svečiai pelnė vos 4 taškus. Kol jie strigo puolime, „Real" sukaupė 17 taškų persvarą. Atsigavimo ženklų nebuvo ir po pertraukos, tad Madrido klubas užtikrintai pasiekė ketvirtąją pergalę iš eilės.

Praėjusį savaitgalį „Žalgiris" iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę, o „Real" Ispanijos taurės turnyre krito jau pusfinalyje. K.Maksvyčio nuomone, tarpusavio akistatoje kauniečiams tai į naudą neišėjo: „Komandos rungtynes pradėjo turėdamos skirtingą motyvaciją. Mes turbūt vis dar gyvename taurės nuotaikomis. Nesupratome, kaip pavojinga žaisti su „Real" išvykoje. Pirmajame kėlinyje laikėmės savo puolimo dėka, bet tai buvo blogas ženklas, nes negalima dalyvauti taškų lenktynėse su „Real". Viską pakeitė antrasis ir trečiasis kėliniai, ypač antrasis, kai blogai gynėmės. Vertinant gynybą, tai buvo turbūt blogiausios mūsų rungtynės šį sezoną. Nestabdėme perėjimo į greitą puolimą, neišnaudojome pražangų. Tai kainavo mums pergalę."

Antrajame kėlinyje „Žalgiris" atrodė visiškai pasimetęs, o varžovai surengė kažką panašaus į dėjimų konkursą. „Kai pasipylė klaidos, varžovai pajuto pasitikėjimą savimi, užauginome jiems sparnus. Vien antrajame kėlinyje suklydome 7 kartus. Po to juos buvo sunku sustabdyti. Jie metė tritaškius, dėjo iš viršaus, nors mes dar nebuvome išnaudoję pražangų limito. Jei šitaip žaidi, niekad neįveiksi „Real", - konstatavo K.Maksvytis.

Nors pralaimėjimas - labai skaudus, 13 pergalių iš 25 galimų turintis „Žalgiris" vis dar balansuoja ant aštuntuko ribos ir nepraranda realių galimybių patekti į ketvirtfinalį. „Turėtų būti vyriška reakcija. Turime grįžti prie savo pagrindų, prie to, ant ko laikomės visą šį sezoną", - sakė K.Maksvytis.

Tiesa, artimiausiose rungtynėse papildyti pergalių kraitį bus labai sunku. Kovo 2 d. kauniečiai išvykoje susitiks su dar viena Ispanijos krepšinio milžine, Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona".

Be mačo Madride, ketvirtadienį sužaistos dar trejos 25-ojo turo rungtynės. Dviejų lietuvių atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos" išvykoje 76:78 nusileido Milano klubui „AX Armani". Likus 11 sek., lemiamus taškus baudų metimais pelnė Nikolo Melis (Nicolo Melli). Artūras Gudaitis svečiams nepadėjo dėl traumos, o Marius Grigonis žaidė tik 4 min., prametė 1 tritaškį ir liko be taškų. Prie „Panathinaikos" vairo prieš šias rungtynes stojo naujas treneris Kristas Serelis, bet pirmasis jo blynas prisvilo.

Atkakli kova vyko ir Serbijoje, kur Stambulo „Fenerbahce" 97:94 palaužė Belgrado klubą „Partizan" ir nutraukė jo keturių pergalių seriją. Vienu iš šių rungtynių teisėjų buvo lietuvis Gytis Vilius. Dar viename mače Tel Avivo „Maccabi" savo aikštelėje 90:82 įveikė Miuncheno „Bayern" krepšininkus.

Reguliarusis sezonas, kuriame komandos sužais po 34 rungtynes, pasibaigs balandžio 14 d. Į atkrintamąsias varžybas pateks aštuonios komandos.