(0)
Publikuota: 2024 gegužės 13 14:39:35, Lietuvos rankinio federacijos informacija
×
Vengrijos rankininkai (raudona apranga) lietuviams buvo per stiprūs. Edgaro Alšausko nuotr.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė baigė pasirodymą 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyre. Lemiamo etapo atsakomosiose rungtynėse Vengrijoje lietuviai šeimininkams pralaimėjo 23:36.

Lietuviai su Europos čempionato penktosios vietos laimėtojais ir būsimais Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyviais vengrais susitiko du kartus ir abu kartus jėgos buvo nelygios. Vilniuje rungtynės buvo kiek atkaklesnės, pralaimėta 26:33. Vengrijoje šeimininkai jau mačo pradžioje pabėgo 8:3, po pirmojo kėlinio pirmavo 17:10. Po pertraukos persvara neaugo maždaug pusę kėlinio, bet tuomet vengrai laimėjo atkarpą 8:2 ir beliko užbaigti formalumus.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Mindaugas Dumčius, pelnęs 8 įvarčius. Mykolas Lapiniauskas ir Mantas Urvikis pridėjo po 3, Žanas Gabrielius Virbauskas, Aidenas Malašinskas, Benas Petreikis ir Romas Aukštikalnis – po 2, Karolis Antanavičius – 1 įvartį. Lietuvos rinktinės vartininkas Lukas Gurskis atrėmė 7 metimus iš 27 (26 proc.), Giedrius Morkūnas – 2 iš 18 (11 proc.).

„Kaip ir reikėjo tikėtis, Vengrijoje tribūnose buvo tokia atmosfera, prie kurios mūsų kai kurie žaidėjai dar nėra įpratę. Jaudulys lėmė, kad rungtynių pradžioje nerealizavome susikurtų gerų progų. Rungtynių pradžioje nuo 6 metrų linijos įmetėme tik keturis metimus iš dvylikos. Taip mesti negalima. Realizacija turi būti bent dvigubai geresnė, jeigu nori konkuruoti su tokia galinga rinktine. Nerealizuotos progos ir lėmė, kad jau per pirmą kėlinį varžovai atitrūko septyniais įvarčiais“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Pasaulio čempionato atrankos turnyrą nuo antrojo etapo pradėjusi Lietuvos rinktinė praėjusiame etape po dramatiškos kovos įveikė Suomijos rankininkus. Abu susitikimai baigėsi lygiosiomis -  20:20 svečiuose ir 26:26 namie. Kelialapį į lemiamą atrankos etapą lietuviai iškovojo po baudinių serijos.