Greičiausias, bet ne pirmas

(5)
Publikuota: 2023 sausio 16 14:45:47, Arūnas ABROMAITIS
×
Rokas Baciuška netapo Dakaro laimėtoju, bet po finišo buvo pasveikintas kaip čempionas. Michalo Chytkos nuotr.

Saudo Arabijoje baigėsi 45-asis Dakaro ralis, kuriame Rokas Baciuška liko per plauką nuo čempiono titulo. Iki paskutinių kilometrų pirmavusiam lietuviui laimėti T4 klasės bagių varžybų neleido mašinos gedimas. „Žinome, kad buvome greičiausi, tik atsitiko tokia problema", - po finišo sakė R.Baciuška, bendrojoje įskaitoje užėmęs antrąją vietą.

Paskutiniame, 14-ajame etape lenktynininkams reikėjo įveikti 136 km greičio ruožą ir 278 km pervažiavimų. Daugiau nei 100 km R.Baciuškai ir jo šturmanui iš Ispanijos Orioliui Vidaliui Montichano (Oriol Vidal Montijano) viskas klojosi gerai. Bendrojoje įskaitoje pirmavęs tauragiškis prieš paskutinį etapą turėjo 3 min. 24 sek. persvarą prieš artimiausią persekiotoją lenką Eriką Gočalą (Eryk Goczal). Nuvažiavus 102 km, ji buvo padidėjusi iki 5 min.

Deja, po paskutinio tarpinio finišo teko sustoti, neatlaikė bagio kardanas. 14-ajame etape R.Baciuška užėmė tik 36-ąją vietą. „Yra kaip yra. Nusisuko kardanas. Turėjome sustoti ir pakeisti, nes kitaip nebūtume nuvažiavę iki finišo. Toks yra gyvenimas, iš jo mokaisi ir gyveni toliau. Judame į priekį, viskas bus gerai. Esame ant podiumo, žinome, kad buvome greičiausi, tik atsitiko tokia problema", - sakė R.Baciuška. Jis neslėpė, kad pabaiga buvo apmaudi, bet sportininko nuotaiką greitai pataisė audringas komandos narių ir sirgalių surengtas pasveikinimas.

Pernai savo debiutiniame Dakare 23-ejų tauragiškis užėmė trečiąją vietą. Nedaug trūko, kad jis būtų likęs trečias ir šiemet. Nesėkmingai susiklosčius paskutiniam etapui, R.Baciušką aplenkė ir E.Gočalo tėvas Marekas Gočalas. Visgi pastarajam skirta 2 min. bauda pakėlė lietuvį į antrąją vietą. Nugalėtoju tapo 18-metis Dakaro debiutantas E.Gočalas. R.Baciuška bendrojoje įskaitoje nuo jo atsiliko 16 min. 44 sek. Kitas T4 klasėje startavęs lietuvis Tomas Jančys klasifikuotas 18-uoju.

Skambiu akordu su Saudo Arabija atsisveikino Laisvydas Kancius, laimėjęs paskutinį etapą keturračių varžybose. „Tai buvo mano greičio ruožas. Tokie man labai patinka - greiti, kur visą laiką važiuoji iki galo nuspaudęs akseleratorių. Tiesiog mėgavausi šiuo greičio ruožu, jis man puikiai tiko", - neslėpė L.Kancius. Bendrojoje įskaitoje jis užėmė septintąją vietą, nugalėtoju tapo prancūzas Aleksandras Žiru (Alexandre Giroud).

Taip pat skambiai Dakarą užbaigė Vaidotas Paškevičius, laimėjęs paskutinį etapą sunkvežimių varžybose. „Labai džiugu, kad nepadarėme nei vienos klaidos. Ir apskritai per šias varžybas klaidų turėjome labai nedaug ir tik smulkių. Tai reiškia, kad ekipažas veikia tinkamai. Visi esame laimingi, kad mes finiše ir dar su tokiu skambiu akordu pabaigoje", - teigė V.Paškevičius, kuriam ekipaže padėjo Slavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas. Bendrojoje įskaitoje V.Paškevičius liko 17-as, nugalėjo olandas Janusas van Kasterenas.

Nesėkmingos lietuviams šiemet buvo prestižinės T1 klasės automobilių varžybos. Kaip jau rašėme, Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala dėl gedimų Dakaro nebaigė. Trečiasis šioje klasėje startavęs lietuvis Gintas Petrus paskutiniame etape užėmė 31-ąją vietą. Bendrojoje T1 įskaitoje jis liko 43-ias. Čempionu tapo Naseras Al Atija. 52-ejų sportininkas iš Kataro Dakare triumfavo jau penktą kartą. Antras liko prancūzas Sabastienas Loebas, trečias - brazilas Lukas Moraešas (Lucas Moraes). Motociklininkų varžybas laimėjo argentinietis Kevinas Benavidesas.