Vilniaus triumfas „Žalgirių mūšyje“

(8)
Publikuota: 2023 vasario 27 11:49:19, Arūnas ABROMAITIS
×
Lietuvos Supertaurę pergalingai iškėlė Vilniaus „Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Lietuvos futbolo sezonas sekmadienį buvo atidarytas rungtynėmis dėl Supertaurės, kuriose susitiko Vilniaus „Žalgiris" ir „Kauno Žalgiris". Sostinėje vykusį mačą po 11 metrų baudinių serijos laimėjo Vilniaus žalgiriečiai, iškovoję pirmąjį sezono trofėjų. Tiesa, jiems prireikė ne tik sėkmės, bet ir palankaus teisėjų sprendimo. Baudinių serijoje vienas kauniečių smūgis buvo neįskaitytas dėl klaidos, privertusios apgailestauti, kad Lietuvoje dar neįdiegta vaizdo peržiūrų sistema (VAR).

„Žalgirių mūšiu" pavadinta akistata vyko „Sportimos" manieže ir pirmasis jos kėlinys pašykštėjo pavojingų momentų. Išsiskyrė vienas epizodas kėlinio pabaigoje, kai Vilniaus „Žalgirio" puolėjas Matijas Ojevusis (Mathias Oyewusi) dvikovoje vienas prieš vieną neįveikė vartininko Deivido Mikelionio.

Po pertraukos progų buvo daugiau, tačiau įvarčiai krito tik mačo pabaigoje. 89 min. vilniečius į priekį išvedė po keitimo aikštėje pasirodęs islandas Arnis Vilhjamsonas (Arni Vilhjamsson), bet per teisėjo pridėtą laiką rezultatą smūgiu galva išlygino baskas Šabis Ausmendis (Xabi Auzmendi). Pratęsimas nebuvo žaidžiamas, komandos iškart mušė baudinius, kurių seriją 3:2 laimėjo Vilniaus „Žalgiris", Lietuvos supertaurę iškovojęs aštuntą kartą klubo istorijoje.

„Sveikinu sirgalius, pergalė visada skiriama jiems. Smagu laimėti šį trofėjų, kurio dvejus metus iš eilės nesugebėjome iškovoti po baudinių serijų. Įmušėme įvartį rungtynių pabaigoje, patys praleidome paskutinę minutę - toks yra pavasario futbolas. Nemėgstu žodžio „koncentracija", bet mes ją praradome, suteikėme varžovams progą iš nieko sukurti įvartį. O šiaip buvo neblogas pavasario futbolas, netrūko nei kovos, nei momentų, nei sirgalių palaikymo. Manau, sirgaliams futbolas turėjo patikti. Pirmą trofėjų turime, dabar einame toliau", - sakė vilniečių treneris Vladimiras Čeburinas.

„Pirmosios rungtynės, buvo nemažai jaudulio, broko, daug kas nesigavo, bet svarbiausia, kad iškovojome pirmą trofėjų. Jis suteiks daugiau pasitikėjimo savimi siekiant kitų pergalių. Ateityje visi užmirš žaidimą ir prisimins, kad iškovojome taurę. Seniai dirbu su V.Čeburinu ir sezono pradžia pas jį niekada nebūna lengva. Svarbiausia, kaip atrodysime rudenį", - svarstė saugas Ovidijus Verbickas, atlikęs lemiamą smūgį baudinių serijoje ir pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju.

Labai nusivylęs neatrodė ir „Kauno Žalgirio" treneris Rokas Garastas: „Apmaudu pralaimėti baudinių seriją, nors džiugu, kad apskritai pavyko ją pasiekti. Pabaiga buvo permaininga ir sudėtinga, padarėme didelę klaidą ir praleidome įvartį, bet pavyko sugrįžti į rungtynes. Tokią kovingumo dvasią bandysime išlaikyti viso sezono metu. Manau, rungtynės buvo gero lygio, permainingos, iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda. Pamatėme, kur mums dar reikia patobulėti, kur ateityje galbūt galime nubausti „Žalgirį".

Baigiantis antrajam kėliniui R.Garastas atliko netradicinį manevrą - pakeitė D.Mikelionį ir specialiai baudinių serijai išleido kitą vartininką Arijų Bražinską. „Tiesiog treniruotėse jis atrėmė daugiausiai baudinių", - sprendimą paaiškino „Kauno Žalgirio" treneris.

Vilniečiai dviejų pastarųjų metų kovas dėl Supertaurės pralaimėjo būtent po baudinių serijų, tad šiemet Fortūna jiems tarsi grąžino skolą. „Nesakyčiau, kad specialiai ruošėmės serijai, tačiau treniruotėse šlifavome šį žaidimo elementą. Neatmetėme baudinių serijos galimybės", - pripažino V.Čeburinas.

Fortūnos šypsnio vilniečiams neužteko, prireikė ir teisėjų palankumo. Baudinių serijoje po Š.Ausmendžio smūgio kamuolys atšoko nuo skersinio, nusileido už vartų linijos, bet iššoko atgal. Įvartis nebuvo užfiksuotas, nors turėjo būti. „Nežinau, mano laikrodis nieko neparodė", - juokavo V.Čeburinas, turėdamas omenyje naująsias technologijas, apie vartų linijos kirtimo faktą teisėją informuojančias laikrodžio pranešimu.

Lietuvoje technologijų įdiegimas vėluoja, VAR čia turėtų atsirasti pavasario pabaigoje. „Daug kas vėluoja ateiti į Lietuvos futbolą", - liūdnai nusišypsojo R.Garastas. Visgi skriaudos jis pernelyg nesureikšmino: „Tokių dalykų stengiuosi nekomentuoti, tai yra žaidimo dalis. Gaila, bet važiuojame toliau. Per metus visko pasitaiko, kartais - mūsų naudai, kartais - varžovų. Apmaudu, bet nieko negaliu pakeisti."

Penktadienį prasidės Lietuvos A lygos čempionatas, kuriame dviejų „Žalgirių" keliai susikirs dar ne kartą. Kauniečiai pernai tapo šalies vicečempionais, vilniečiai - čempionais, tad jie gins titulą. „Dar nesame visiškai pasiruošę. Mes pasiruošę 80-85 proc., bet yra momentų, kai žaidžiame ne taip, kaip norime. Tada atliekame papildomą darbą ir greičiau pavargstame. Dar reikia susižaisti, pavasario futbolas yra pavasario futbolas", - teigė V.Čeburinas.