respublika.lt

E.Tamulaitienė savo hobį pavertė verslu (6)

2017 liepos 06 14:40:54
Agnė VAITASIŪTĖ-KEIZIKIENĖ

Verslininkė, SEO akademijos įkūrėja ir lektorė Evelina Tamulaitienė (37) visada svajojo tapti savo laiko šeimininke. Būtent dėl to savo pomėgį naršyti internete ji pavertė darbu. Moteris įkūrė SEO akademiją, kurioje padeda kitiems ne tik susigaudyti interneto platybėse, išnaudoti ten esančias nemokamas galimybes savo verslo naudai, bet ir atrasti save, realizuoti svajones ir siekti naujų. Pati E.Tamulaitienė savo veiklos kartais net nevadina darbu. Tai, anot moters, natūrali jos būsena.

×
nuotr. 2 nuotr.
Evelina Tamulaitienė. Vaivos Jokužytės nuotr.


- Aprašas apie jūsų veiklas užima net keletą eilučių. Kaip viską spėjate?

- Šį reiškinį teisinu tuo, kad tų veiklų neplanavau, jos atsirado tiesiog klausant savo širdies balso. Niekada gyvenime nebūčiau patikėjusi, kad stovėsiu prieš dideles auditorijas žmonių, kursiu savo metodikas. Mokykloje net būdama pirmūne nedrįsdavau kelti rankos, net jei žinojau teisingą atsakymą. Todėl dabar, matyt, daug ką spėju tik todėl, kad kai duodamos veiklos, duodamas ir laikas jas vystyti bei prižiūrėti, o tai, ko nespėju padaryti, vadinasi, buvo ne taip jau ir svarbu.

- Jus apibūdina kaip „interneto maniakę“. Kas jus labiausiai žavi jūsų veikloje?

- Kūryba ir laisvė veikti ir dirbti iš bet kur, kur tik yra internetas. Be to, patinka bendrauti su  įdomiais, nuolat tobulėjančiais žmonėmis. Be abejo, pasitaiko visokių mano kelyje, bet pastaruosius aš švelniai vadinu „testais“, ir ties tuo mano energijos jiems atidavimas sustoja.

Dėl „interneto maniakės“ - nežinau, iš kur tai kilo, gal dar nuo „SEO mamos“ laikų. Kad ir kaip ten būtų, iš savo hobio naršyti internete, stebėti ir analizuoti paieškos sistemų algoritmus, įvairius rinkodaros projektus ir sukūriau SEO paslaugų (angl. „Search Engine Optimization“, liet. paieškos sistemų optimizavimas) teikimo verslą, o vėliau pradėjau to mokyti ir kitus žmones. Neturėdama tam tikrų „maniakiškų“ savybių, kai naršydama internete ir ieškodama nemokamų platformų, kur  paskelbti rinkodaros turinį apie interneto svetainę, prarasdavau laiko nuovoką, vargu ar tokią metodiką būčiau sukūrusi.

- Ko išmoksta žmonės, kurie kreipiasi į SEO akademiją?

- SEO akademijoje išmoksta patys, be mokamos „Google“ reklamos (žinomos kaip „AdWords“) iškelti savo tinklalapius į „Google“ paieškos rezultatų pradžią. Po mokymų jie tarsi „išblaivėja“, kas yra interneto svetainė ir kaip ši gali jiems uždirbti pinigų internete. Išmoksta kurti gerą turinį, rašyti straipsnius, interneto svetainės tekstus, reklaminius skelbimus, valdyti pagrindinius aktualiausius septynis socialinius tinklus savo verslo naudai, išmoksta kurti reprezentacinius vaizdo filmukus, kurti naujienlaiškius, naudoti tiesioginių transliacijų videoįrankį savo veikloje, lengvai maketuoti vizualinę medžiagą, susikurti paprastą interneto svetainę ir elektroninę parduotuvę.

Mokymų projekte „Verslodara“ žmonės randa savo mylimą veiklą ir taip pradeda didingą savirealizacijos kelią. Vaizdžiai kalbant, pasitelkus savianalizės procesus pasiekiamas rezultatas, kai žmogui įteikiama meškerė, o žuvį jau jis sugebės pagauti pats bet kurioje gyvenimo situacijoje.

Rašytojų akademijoje žmonės išlaisvina kūrybinį rašymą, čia gimsta stebuklingi kūriniai. Kaip tik šiuo metu spaustuvėje „kepa“ Rašytojų akademijoje susibūrusių keturių moterų knyga „Slaptas 4 moterų dienoraštis“, kurios bendraautorė esu ir aš.

Širdies akademijoje žmonės išmoksta gyventi klausydami savo širdies balso. Daug praktikuojame, griauname senas proto programas, „instaliuojame“ naujas, lengvesnes, padedančias kvėpuoti laisvais plaučiais ir kiekvieną rytą pasitikti džiugiai.

„SEO mama“ rinkodaros agentūroje žmonės gauna paslaugą - SEO projektus, kur atliekame interneto svetainės auditą, rinkos raktinių žodžių tyrimą, sukuriame interneto svetainės tekstus. Rinkodaros agentūroje „Berklis“ verslininkai gauna tradicinės rinkodaros paslaugas ir išorinės rinkodaros skyriaus paslaugą, į kurią įeina tiek tradicinės rinkodaros, tiek skaitmeninės rinkodaros, SEO ir viešųjų ryšių darbo užduotys.

- Atrodo, veiklos jums tikrai netrūksta, nupasakokite savo eilinę darbo dieną.

- Šiltuoju sezonu pabundu anksti - apie 4 val. Kadangi vasarą nereikia vežioti dukters į mokyklą, tai žiūriu pagal nuotaiką - arba važiuoju sportuoti, arba pasiimu kompiuterį į lovą ir rašau, kuriu, darau darbus. 4 val. ryto yra stebuklinga, jos metu yra gimusios bene visos geriausios mano idėjos, kurias įgyvendinau, net kūrybinės rinkodaros strategijos klientams. Tą auksinę valandą tekstai tiesiog liejasi, kai kuriuos dažnai užrašau į savo tinklaraštį "Įkvepiantys pokalbiai su Evelina“. Be to, ryte mėgstu paskaityti kokią įkvepiančią saviugdos knygą arba užsiimti saviterapija raštu. Jei ryte vairuoju, klausau įkvepiančių meditacijų arba įkvepiančių audioknygų. Vėliau - pusryčiai, dėmesys šeimai (duktė, du auksaspalviai retriveriai ir katinas), einu vesti porą valandų kažkurio iš mokymų projektų seminaro internetu. Seminarus kiekvieną darbo dieną vedu jau treji metai, taip pat ir vasarą. Taigi šioks toks režimas yra, bet ateityje planuoju dar labiau optimizuoti savo laiką ir kurti nuotolinių mokymų sistemą, kai mano „studentai“ gautų vaizdo įrašus ir pagal juos mokytųsi. Nes dabar aš mokau tiesioginiame eteryje. Vėliau - dienos darbai, stengiuosi kiek įmanoma visus reikalus susitvarkyti internetu, net telefono pokalbių natūraliai atsisakiau. Dažnai dieną mėgstu daryti pertraukėles ir tiesiog terasoje pasėdėti su knyga ir augintiniais gerdama kavą ar arbatą, ir jei protinis darbas tą dieną intensyvus, būtinai turiu pamiegoti bent 30 minučių. Po to aš vėl „persikraunu“ ir vėl dirbu, tarsi su rytine energija. Jei ryte nepasportuoju, važiuoju vakare.

- O kaip mamos pareigos? Kaip jas suderinate su darbu?

- Tam ir svajojau turėti savo veiklą iš namų, kad galėčiau matyti, kaip auga mano dukra, ir dalyvauti formuojant jos požiūrį, jos augime. Be abejo, teko įdėti daug valios ir pastangų, kad ši svajonė išsipildytų, bet džiaugiuosi, kad nenuleidau rankų, kai, atrodė, nėra jokios išeities. Dabar duktė visą dieną šalia manęs, man patinka toks glaudus ryšys su vaiku. Aš nebuvau tokia atvira savo mamai, kokia yra man mano duktė. Už tai esu labai dėkinga. Pati ją vežioju į mokyklą, iš mokyklos, į būrelius, pas draugus ir dėl to labai džiaugiuosi laisvu darbo grafiku. Negaliu pakęsti biuro sienų, todėl esu be galo laiminga dirbdama iš namų ar tiesiog iš ten, kur tuo metu esu.

- Matyt, motinystė atnešė ne tik naujų pareigų, bet ir naujų žinių apie save pačią. Ko išmokote, ką naujo sužinojote apie save, tapusi mama?

- Visada žinojau, kad esu stipri, bet kai tapau mama, supratau, kad esu nenugalima. Ir kalbu ne apie kovas su vėjo malūnais, o apie vidines kovas su baimėmis, abejonėmis, nevalingumu, netikėjimu. Aš žinau, kad jei noriu, kad mano vaikas matytų pasaulį šviesų, su kuo mažiau biurokratinio mechanizmo liekanų, aš jį jai ir sukursiu. Dabar, kai ji jau paauglė, po truputį mokausi stengtis ir dėl savęs. Anksčiau nelabai supratau meilės sau reikšmės. Todėl viską dariau tik dėl dukters. Dabar po truputį pradedu suvokti, kaip svarbu mylėti save, kad šalia esantys irgi būtų laimingi. Manau, tėvystės patirtis tiek moteriai, tiek vyrui, norint rimčiau suprasti, kas yra gyvenimas, būtina. Ši patirtis mus tarsi išmaudo, padeda pamatyti tikrąjį „aš“. Bijau, kad be tėvystės patirties tikrojo savęs pažinimo kai kurie ir nepatiria.

- Prisijungėte ir prie „Mamų partijos“. Papasakokite, kokia veikla užsiimate čia.

- Aš čia neseniai, tad prisijungsiu prie visų sąmoningumą plečiančių projektų, kokius tik organizuos ši organizacija.

- Kaip atostogaujate? Labiau mėgstate pasyvų ar aktyvų poilsį?

- Tiesą sakant, labai nemėgstu atostogų, jei reikia tiesiog gulėti prie baseino ir  kokias septynias dienas valgyti. Man patinka kiekvieną dieną jaustis laisvai ir smagiai. Galiu vieną dieną dirbti Lietuvoje iš Karklės pakrantės, kitą - iš Austrijos ar Italijos ežero pakrantės, mano darbas kaip amžinas atostogų režimas. Negaliu kelionėje nedirbti, tačiau labai mėgstu, kai būnu užsienyje, šiek tiek atsitraukti nuo darbų ir aplankyti įdomias vietas. Nors kūrybos prasme galva visada įjungta. Mano sąmonė nesupranta to nei kaip „atostogos“, nei kaip „darbas“. Tai tiesiog natūrali mano būsena.

- Kokių turite artimiausių siekių ir svajonių?

- Organizuodama savo įmonės mokymų bendruomenių kasmetę šventę, išmėginau įkvepiančių konferencijų kūrimo praktiką. Matau džiaugsmingas žmonių akis. Jie prašo dar ir dar. Todėl artimiausiu metu norėčiau, su kažkuo bendradarbiaudama, sukurti didesnės apimties įkvepiančią konferenciją iš paprastų žmonių istorijų. Turiu pradėjusi ir nebaigusi rašyti bent šešias knygas, noriu jas pabaigti. Be to, dvylikos metų intensyvios savarankiškos saviugdos studijos jau prašosi savo studijos.

- Ką patartumėte mamoms, kurios abejoja, ar verta kažką keisti gyvenime, imtis savo veiklos?

- Viskas priklauso nuo vidinio komforto būsenos, jeigu joms gerai, tegul ir toliau taip gyvena. Žinau daug pavyzdžių, kai moterys gyvena šeimose tarsi įkalintos, bijo realizuoti save arba sėdi šiltai prie savo dvikojo „bankomato“ ir atleidžia jo pomėgius vaikščioti į keletą vietų, kurios visada yra „kairėje“ pusėje. Pačios renkasi. Aš visada už tai, kad žmogus būtų laimingas savo viduje. Tačiau realybėje matau, kad tik pats žmogus gali keisti situaciją. Knygos, artimieji, įvairūs mokytojai gali tik padėti užvesti ant kelio, bet jei žmogus viduje nepadarys sprendimo, neparodys valios ir pastangų, norės visko iškart, nieko nebus. Liks ten, kur yra, su tuo, ką turi. Taigi pirmiausia reikia rasti atsakymą savo viduje. Ten visi kelrodžiai ženklai, ką žmogui rinktis, ar jam reikia verslo, ar amato, ar samdomo darbo. Atsisukite į save.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (6)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • RINKIMAI: Rusijoje prasidėjo parlamento rinkimai kurie vyks net tris dienas.
  • PROTESTAS: Tūkstančiai žmonių Argentinos sostinėje protestavo reikalaudami geresnių gyvenimo sąlygų.
  • ŠVIETIMAS: Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrai aptarė mokyklos Suvalkuose steigimą.
  • IMIGRACIJA: Užimtumo tarnyba iki rugpjūčio 31 dienos iš viso darbdaviams išdavė 17299 dokumentus, leidžiančius trečiųjų šalių piliečiams dirbti Lietuvoje.
  • ŠVIETIMAS: Šią savaitę prasideda Geros savijautos programa – mokyklos jau gali registruotis veikloms, skirtoms gerinti mokinių savijautą, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
  • ALJANSAS: JAV prezidentas J. Bidenas, Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas ir JK vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas trečiadienį paskelbė apie sudarytą naują trišalę partnerystę saugumo srityje – AUKUS.
  • ENERGETIKA: Lietuvoje per artimiausius kelerius metus privatūs investuotojai planuoja pastatyti dar apie 930 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių.
  • KARANTINAS: Premjerė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, kad šalyje augant susirgimų nuo COVID-19 skaičiui, Lietuvoje vėl gali būti įvestas karantinas.
  • DARBAS: prastovoje dėl karantino esantiems darbuotojams nutarus nutraukti darbo santykius, siūloma nemokėti išeitinės išmokos: tai numatančias Darbo kodekso pataisas parlamentui ketina pateikti Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kazys Starkevičius.
  • SANTUOKA: trečiadienį popiežius Pranciškus, grįžęs į Vatikaną po kelių dienų viešnagės Slovakijoje, komentaruose žurnalistams dar kartą atmetė galimybę tos pačios lyties asmenims tuoktis Katalikų Bažnyčioje.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų SAM paduoti į teismą už leidimą 16-mečiams skiepytis be tėvų sutikimo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +12 C

+5 +9 C

 

+4 +9 C

+8 +12 C

+6 +13 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos