respublika.lt

Ką daryti, jeigu labai norisi miego, bet nesiseka užmigti?

(0)
Publikuota: 2023 liepos 29 19:10:41, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kai kada po sunkios dienos atrodo, kad reikia tik priglausti galvą prie pagalvės ir iškart nugrimsime į miegą. O užmigti nepavyksta! Priežastis gali būti stresas, alkis arba, priešingai, per soti vakarienė. Kodėl negalime užmigti, nors norisi, ir ką tokiu atveju daryti?

 

 

Vėdinkite miegamąjį

Ideali temperatūra visaverčiam ir sveikam miegui - 17-20 laipsnių. Patartina gerai išvėdinti visą butą: atverti langus ne tik viename kambaryje, bet atlapoti viso buto langus ir atidaryti duris, išskyrus lauko. Taip pavyks sukurti mieguinaudingą oro judėjimą namuose.

Teisingai vakarieniaukite

Būtina pavakarieniauti likus 3-4 valandoms iki miego, vengiant sunkiai virškinamo maisto. Pirmenybę teikite baltymingam maistui su šiek tiek ląstelienos. Puikiai tiks žuvis arba vištiena, troškintos keptuvėje
be riebalų arba keptos orkaitėje (sviestu galima pagardinti patiekiant). Prie jų tiks daržovių salotos, ir daržovės turi užimti ne mažiau kaip pusę lėkštės.

Likusią pusę palikite baltymams. Beje, kiaušiniai vakarienei taip pat puikiai tiks. O salotas uždarykite kokybišku alyvuogių aliejuje ir užberkite saujelę sėmenų arba ispaninio šalavijo (chia) sėklų - tai bus papildomas ląstelienos šaltinis.

Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuose yra triptofano, iš kurio sintetinamas melatoninas. Tai kalakutiena, sūris, žuvis, riešutai, kiaušiniai, bananai. Prieš miegą nereikėtų vartoti alkoholio arba tonizuojančiųjų gėrimų kaip arbata ir kava. Miego kokybę gali veikti ir kai kurie vaistai, tą būtina aptarti su gydytoju.

Paleiskite mintis

Čia gali padėti meditacija. Iš pradžių gali būti sunkoka, bet laikui bėgant nė nepastebėsite, kaip išmoksite lengvai atsikratyti nereikalingų minčių. Užteks vos 5 minutes bet kuriuo paros metu pasėdėti visiškoje tyloje, užsimerkus ir apie nieką negalvojant, atsipalaiduoti, leidžiant mintims praskrieti galvoje ir ties jomis nesustojant. Gali padėti lietaus arba jūros garsai - raskite jus raminantį garsą ir pamėginkite užmigti.

Padėkite į šalį išmanųjį

Jeigu jau viską išbandėte ir vis dar sunkiai užmiegate, vertėtų apriboti elektronikos prietaisų naudojimą likus mažiausiai 2 val. iki miego. Išmaniojo garsą geriau išjungti, kad tikrai niekas jūsų neišbudintų.

Peržiūrėkite dienos režimą

Dieną būtina būti pakankamai aktyviems fiziškai, eiti miegoti ne vėliau kaip 23 val., prieš tai dvi valandas nesinaudojus kompiuteriu ir išmaniuoju. Galima susigalvoti malonų atpalaiduojantį ritualą prieš miegą: šilta vonia, knyga ir pan.

Nemiga - ligos požymis?

Nemigos priežastis gali būti kai kurios būklės ir ligos kaip nutukimas, dažnas šlapinimasis (dažnesnis negu 2 kartai per naktį), naktinis rėmuo, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, širdies nepakankamumas, hipertireozė ir kt.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
19
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +18 C

+12 +16 C

 

+8 +16 C

+14 +18 C

+12 +16 C

 

+15 +18 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-6 m/s