Kažin ar kada nors pagalvojote, kad iš tikrųjų šiems daiktams vonios kambaryje - ne vieta, juk jais naudojatės būtent ten. Tačiau juos reikėtų laikyti toliau nuo drėgnų patalpų.
Rankšluosčiai ir chalatai
Ten , kur drėgmė yra didelė, tekstilės gaminiai nuolatos drėksta ir per ilgesnį laiką gali pradėti pelyti. O kuo pelėsiai pavojingi, aiškinti tikriausiai nereikia. Taip, rankšluosčiai, kuriais naudojatės, turi būti po ranka. Bet panaudojus juos būtina išdžiovinti. Beje, vonios rankšluosčius reikėtų keisti ne rečiau kaip kartą per savaitę, o rankų ir veido - dar dažniau. O laikyti visus rankšluosčius reikia ne vonioje, net jeigu ten jiems specialiai yra įrengta spinta.
Makiažo teptukai ir kempinėlės
Taip pat įprasta kosmetika. Visose šiose priemonėse kaupiasi nešvarumai. O tarp šepetėlių plaukelių - ir pati kosmetika. Kartu su drėgnu oru jie taps tinkama dirva bakterijoms daugintis, o vėliau jos pateks ant odos ir sukels uždegimus.
Dantų šepetėliai
Skamba, aišku, labai keistai, bet šepetėlių laikyti bendroje vonios ir tualeto patalpoje tikrai nepatartina. Juk kiekvieną kartą nuleidžiant vandenį unitaze ant jų nusėda ekskrementų dalelytės, o paskui juos kišate į burną. Jeigu daugiau nėra kur jų laikyti, šepetėliai turi būti futliare arba uždengtoje stiklinaitėje. Beje, nepamirškite, kad juos reikia keisti kas tris mėnesius.
Vaistai
Spintelėje virš praustuvės daugelis laiko tepalus, kremus, lašus, priemones nosiai praplauti, gerklei skalauti ir net įprastas tabletes. O paskaičius informacinį lapelį aiškėja, kad visa tai turi būti laikoma tamsioje, o svarbiausia, sausoje ir vėsioje vietoje. Vonia pastarųjų dviejų reikalavimų tikrai neatitinka. Taip rizikuojate sutrumpinti tablečių galiojimo laiką ir sumažinti jų efektyvumą.
Veido kaukės ir padeliai
Juo geriausia laikyti šaldytuve. Vonioje, kur temperatūra smarkiai svyruoja, jos daug greičiau genda.