JAV pasiuntinys Steve‘as Witkoffas sakė, kad šeštadienį turėjo konstruktyvias derybas su Rusijos pasiuntiniu, JAV siekiant užbaigti karą Ukrainoje.
„Šis susitikimas mus nuteikė viltingai, kad Rusija deda pastangas užtikrinti taikai Ukrainoje“, – po derybų su Rusijos pasiuntiniu Kirilu Dmitrijevu platformoje „X“ pranešė S. Witkoffas.
Derybose taip pat dalyvavo JAV iždo sekretorius Scottas Bessentas ir prezidento Donaldo Trumpo žentas Jaredas Kushneris.
Susitikimas įvyko likus dienai iki Ukrainos ir Rusijos derybininkų susitikimo Abu Dabyje aptarti JAV remiamo plano, kaip užbaigti beveik ketverius metus trunkantį karą Ukrainoje.
JAV teigia, kad abi šalys yra arti susitarimo, tačiau, pasak Kijevo, joms iki šiol nepavyko rasti kompromiso dėl esminio klausimo – pokarinio susitarimo dėl teritorijų.