respublika.lt

Venesuela uždraudė oro linijas, sustabdžiusias skrydžius po JAV perspėjimo

(1)
Publikuota: 2025 lapkričio 27 08:29:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Venesuelos aviacijos administracija pranešė uždraudusi keletą oro linijų bendrovių. EPA-Eltos nuotr.

Venesuelos aviacijos administracija trečiadienį pranešė uždraudusi keletą oro linijų bendrovių, apkaltintų „terorizmu" po to, kai sustabdė skrydžius atsižvelgdamos į JAV perspėjimus apie karinį aktyvumą regione.

 

Šių oro linijų - Ispanijos „Iberia", Portugalijos „TAP", Kolumbijos „Avianca", Čilės ir Brazilijos „LATAM", Brazilijos „GOL" ir „Turkish Airlines" - veiklos leidimai bus panaikinti už tai, kad „prisijungė prie JAV vyriausybės skatinamų valstybinio terorizmo veiksmų ir vienašališkai sustabdė komercinius skrydžius", - pranešė civilinės aviacijos institucija „Instagram" įraše.

Vašingtonas įspėjo apie padidėjusį karinį aktyvumą Karibų jūroje, vykdydamas operaciją, kuri, JAV teigimu, yra nukreipta prieš narkotikų gabentojus, tačiau Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro tvirtina, kad operacijos tikslas yra nuversti jo vyriausybę.

Praėjusią savaitę JAV Federalinė aviacijos administracija paragino civilinius orlaivius, skraidančius Venesuelos oro erdvėje, „elgtis atsargiai" dėl „blogėjančios saugumo padėties ir padidėjusios karinės veiklos Venesueloje ir aplink ją".

Vašingtonas į regioną nusiuntė lėktuvnešio smogiamąją grupę ir kitus savo karo laivus, taip pat radarams nematomus lėktuvus - toks dislokavimas, Vašingtono teigimu, skirtas narkotikų kontrabandai pažaboti, tačiau Karakase sukėlė nerimą, kad jo tikslas yra režimo pakeitimas.

Venesuelos transporto ministerija pirmadienį šešioms oro bendrovėms nustatė 48 valandų terminą skrydžiams atnaujinti.

Terminas baigėsi trečiadienio vidurdienį. Nė viena bendrovė skrydžių neatnaujino.

Venesuelos kelionių ir turizmo agentūrų asociacijos duomenimis, skrydžių sustabdymas iki šiol palietė daugiau kaip 8 000 keleivių ir mažiausiai 40 skirtingų skrydžių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kam, jūsų nuomone, šiuo metu labiausiai reikėtų didinti algas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate patenkintas savo gyvenimu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-3 +2 C

-5 +5 C

-5 +3 C

-5 0 C

-1 +5 C

-2 +2 C

0-5 m/s

0-8 m/s

0-7 m/s