respublika.lt

Lenkijos prezidentas palygino Ukrainą su skęstančiuoju, kuris gali paskandinti ir gelbėtoją

Publikuota: 2023 rugsėjo 21 11:43:20, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Lenkijos prezidentas Andžejus Dūda ir Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis. EPA-Eltos nuotr.

Po Lenkijos sprendimo neįsileisti ukrainietiškų grūdų ir Ukrainos dėl to paduoto ieškinio, šalių santykiai tapo įtempti.

 

Palygino su skęstančiuoju

Lenkijos prezidentas Andžėjus Duda (Andrzej Duda) Ukrainą palygino su skęstančiuoju, kuris gali paskandinti ir tuos, kurie bando jam padėti, informuoja agentūra „Reuters".

Taip JTO Generalinėje Asamblėjoje dalyvaujantis Lenkijos lyderis sureagavo į Ukrainos veiksmus. Pastaroji, kaip ir buvo žadėjusi, pateikė Pasaulinei Prekybos organizacijai ieškinį prieš Europos Komisijos sprendimui nepaklususias ir vienašališkai grūdų importo ribojimus pratęsusias Lenkiją, Vengriją bei Slovakiją.

„Tai, kas vyksta, lyginčiau su skendimu. Skęstantis žmogus labai pavojingas, nes jis gali jus nusitempti kartu su savimi. Jis gali tiesiog paskandinti gelbėtoją", - pabrėžė A.Duda.

Pasak jo, Ukrainoje interesų turi tam tikri verslininkai, kurie norėtų grūdus parduoti kaip galima mažesne kaina, tačiau Lenkija privalo nuo to apsisaugoti. Prezidentas paragino Kijevą prisiminti, kiek Varšuva padeda kariaujančiai šaliai. Taip pat jis priminė, kad draudimas yra taikomas žemės ūkio produkcijos importui, bet ne tranzitui.

Savo poziciją minėtu klausimu išsakė ir Lenkijos premjeras Mateušas Moravieckis (Mateusz Morawiecki). Jis perspėjo, kad jeigu Kijevas eskaluos konfliktą, Varšuva papildys produktų, kuriuos draudžiama įvežti į Lenkiją, sąrašą.

Lenkija trečiadienį pareiškė, kad nebeginkluos Ukrainos ir dėmesį skirs savo pačios gynybinėms reikmėms, sąjungininkėms susiginčijus svarbiu Kijevo kovos su įsiveržusia Rusijos kariuomene momentu.

M.Moravieckis trečiadienį buvo paklaustas, ar jo šalis ir toliau rems Kijevą, nepaisant šio ginčo. 

„Mes nebesiunčiame ginklų į Ukrainą, nes šiuo metu ginkluojame Lenkiją modernesniais ginklais“, – pareiškė ministras pirmininkas.

Iškvietė pasiaiškinti

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kalbėdamas JTO Generalinės Asamblėjos sesijoje, pareiškė, jog jo šalis sunkiai dirba, kad išsaugotų sausumos kelius grūdų eksportui.

„Ir nerimą kelia tai, kad kai kas Europoje, kai kurie mūsų draugai Europoje vaidina politiniame teatre solidarumą, kurdami trilerį su grūdais. Gali atrodyti, kad jie vaidina savo vaidmenį, bet iš tikrųjų jie padeda paruošti sceną Maskvos aktoriui", - rėžė V.Zelenskis.

Atsakydama į tai, Lenkijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį skubiai iškvietė Ukrainos ambasadorių Vasilį Zvaryčių.

„Ambasadorių priėmė URM valstybės sekretoriaus pavaduotojas Pavelas Jablonskis (Pawel Jablonski), - nurodė institucija. - Viceministras perdavė griežtą Lenkijos protestą dėl prezidento V.Zelenskio pareiškimų JT Generalinėje Asamblėjoje, kad esą kai kurios ES šalys dedasi solidarios, bet netiesiogiai remia Rusiją. URM vadovo pavaduotojas pažymėjo, kad šis teiginys yra neteisingas ir nepagrįstas Lenkijos atžvilgiu, nes mūsų šalis remia Ukrainą nuo pirmųjų karo dienų".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
209
F

Dienos klausimas

Koks Jūsų namuose šildymo būdas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s