respublika.lt

Rusija: teismas uždraudė rodyti „Oskarą“ gavusį dokumentinį filmą

(18)
Publikuota: 2026 kovo 27 12:17:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Filmo pagrindinis veikėjas Pavelas Talankinas su „Oskaru“. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos teismas ketvirtadienį uždraudė rodyti „Oskarą“ pelniusį dokumentinį filmą „Ponas Niekas prieš Putiną“ keliose transliacijų platformose, teigdamas, kad jis skatina „neigiamą požiūrį“ į Rusijos vyriausybę ir karą Ukrainoje.

 

 

Filme užfiksuotos karo propagandos pamokos vienoje Rusijos Čeliabinsko srities mokykloje, jam kurti panaudota dvejus metus filmuota medžiaga, kurią mokyklos videografas slapta išvežė iš šalies.

Praėjusią savaitę Kremliaus paskirta Rusijos žmogaus teisių taryba piktinosi, kad filme „naudojami nepilnamečių vaizdai negavus jų tėvų sutikimo“.

Ketvirtadienį Čeliabinsko srities teismas nutartimi paskelbė, kad filmas propaguoja „terorizmą“ ir „neigiamą požiūrį į dabartinę valdžią“, pranešė nepriklausoma Rusijos žiniasklaidos priemonė „Sotavision“.

Teismas taip pat teigė, kad filme rodoma „balta-mėlyna-balta“ vėliava – simbolis, kurį kai kurie Rusijos opozicijos nariai naudoja protestuodami prieš karą Ukrainoje, tačiau Rusijoje jis yra uždraustas kaip „ekstremistinis“.

Teismas uždraudė rodyti filmą, šį mėnesį gavusį „Oskarą“ už geriausią dokumentiką, trijose Rusijos transliacijų platformose, pranešė „Sotavision“ ir paskelbė teisėjo kalbos garso įrašą.

Tai pirmas žinomas bandymas per teismus apriboti prieigą prie filmo Rusijos viduje, nors nelegalios jo kopijos plačiai prieinamos internete.

Prieš ketverius metus pradėjęs plataus masto karą prieš Ukrainą, Kremlius slopina pasipriešinimą jam.

Valdžios institucijos stengiasi sutelkti paramą karui per švietimo sistemą, keisdamos mokyklų mokymo programas ir propaguodamos Kremliaus požiūrį į karą.

Filmo pagrindinis veikėjas Pavelas Talankinas 2024 m. pabėgo iš Rusijos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (18)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar atpažintumėte skrendantį „Šahedą"?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kada pasibaigs karas su Iranu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +3 C

-2 +3 C

-1 +5 C

+4 +11 C

+6 +13 C

+5 +14 C

0-4 m/s

0-3 m/s

0-4 m/s