respublika.lt

Pentagono vadovas: JAV intensyvina smūgius prieš Iraną

(16)
Publikuota: 2026 kovo 10 15:14:00, Lina Linkevičiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV gynybos sekretorius Pete‘as Hegsethas. EPA-Eltos nuotr.

JAV atakos prieš Iraną antradienį pasieks naują intensyvumo lygį, o karas tęsis tiek, kiek nuspręs prezidentas Donaldas Trumpas, pareiškė Pentagono vadovas Pete‘as Hegsethas.

 

„Šiandien ir vėl bus intensyviausia mūsų smūgių Irane diena“, – spaudos konferencijoje Pentagone sakė P. Hegsethas, JAV ir Izraelio karui prieš Islamo Respubliką tęsiantis jau daugiau kaip 10 dienų.

Kalbant apie karo tvarkaraštį, D. Trumpas „kontroliuoja akceleratoriaus pedalą. Būtent jis priima sprendimus“, – tikino P. Hegsethas.

„Ne man teigti, ar tai pradžia, vidurys ar pabaiga“, – pažymėjo gynybos sekretorius.

Vienas iš karo tikslų yra sunaikinti Irano karinį jūrų laivyną, į kurį buvo nukreipta „artilerija, naikintuvai, bombonešiai ir iš jūros paleidžiamos raketos“, sakė greta P. Hegsetho kalbėjęs JAV jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas Danas Caine‘as.

Iranas pažadėjo blokuoti visą naftos eksportą per Persijos įlanką, kol tęsis karas, o D. Trumpas pagrasino „mirtimi, ugnimi ir įniršiu“, jei Teheranas kišis į naftos eksportą.

D. Caine‘as teigė, kad JAV pajėgos toliau „medžioja ir smūgiuoja į minavimo laivus ir minų saugyklas“ – tai ginklai, kuriais Iranas galėtų blokuoti jūrų eismą.

Tuo metu P. Hegsethas apkaltino Iraną „perkeliant raketų paleidimo įrenginius į civilių rajonus, netoli mokyklų, netoli ligoninių, siekiant sutrikdyti mūsų gebėjimą smogti – štai kaip jie veikia“.

Jis tiesiogiai nepaminėjo smūgio karo pradžioje, kurio metu buvo pataikyta į pradinę mokyklą pietiniame Minabo mieste ir per kurį, pasak Irano, žuvo daugiau kaip 150 žmonių.

D. Trumpas sakė, kad atliekamas šio incidento tyrimas, ir pirmadienį užsiminė, jog Iranas pats galėjo į šią mokyklą paleisti „Tomahawk“ raketą. Iranas „Tomahawk“ raketų neturi – tai JAV ginklas, kurį plačiai naudoja JAV pajėgos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (16)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar deklaravote pajamas už 2025-ius metus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Daug sniego - tai

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +3 C

+1 +5 C

+3 +6 C

+7 +12 C

+4 +13 C

+3 +14 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-5 m/s