respublika.lt

Lenkijoje sulaikytas baltarusis, įtariamas šnipinėjimu ir Lietuvoje

(1)
Publikuota: 2026 vasario 23 20:19:00, Marius Jakštas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Lenkijos vidaus saugumo tarnyba sulaikė Baltarusijos pilietį, įtariamą šnipinėjimu. ABW nuotr.

Lenkija pirmadienį sulaikė Baltarusijos pilietį, įtariamą šnipinėjimu Baltarusijos karinei žvalgybai, praneša naujienų agentūra PAP.

 

 

Lenkijos nacionalinės prokuratūros atstovas spaudai Przemyslawas Nowakas pirmadienį pranešė, kad šalies prokurorai Pavelui T. (pilnas vardas ir pavardė neatskleidžiami pagal Lenkijos privatumo įstatymus) pateikė kaltinimus dėl šnipinėjimo Baltarusijos karinės žvalgybos naudai nuo 2024 m. birželio iki 2026 m. vasario.

Jis pridūrė, kad vyras identifikavo kritinės infrastruktūros objektus ir kitus objektus, svarbius Lenkijos ir NATO gynybai, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos teritorijose.

P. Nowakas taip pat pranešė, kad Pavelas T. buvo sulaikytas trims mėnesiams iki teismo ir jam gresia mažiausiai penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Lenkijos vidaus saugumo tarnyba (ABW) vyrą sulaikė bendradarbiaudama su Vokietijos vidaus žvalgybos tarnyba (BfV) ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentu (VSD).

„Baltarusijos piliečiui Pavelui T. Lenkijos prokurorai pateikė kaltinimus dėl veiklos, vykdytos nuo 2024 m. birželio iki 2026 m. vasario. Įtariamasis rinko informaciją apie kritinės infrastruktūros objektus ir kitus Lenkijos bei kitų NATO šalių gynybai svarbius objektus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar likote patenkinti lietuvių rezultatais žiemos olimpinėse žaidynėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate draudimui jaunesniems nei 15 m. asmenims naudotis socialiniais tinklais?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 0 C

-1 +1 C

-11 -2 C

-1 +2 C

-1 +1 C

-7 -3 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s