Dėl interneto paslaugų teikėjo „Cloudflare“ sistemos techninio gedimo antradienį visame pasaulyje neveikė daugybė interneto svetainių ir programėlių, įskaitant naujienų portalus, socialinių medijų platformas „X“ ir „Truth Social“, bei „OpenAI“ dirbtinio intelekto paslaugą „ChatGPT“.
JAV bendrovė „Cloudflare“, kurios teikiama apsauga nuo kenkėjiškų atakų naudojasi milijonai interneto svetainių, antradienį susidūrė su neišaiškinta problema, neleidžiančia prisijungti prie kai kurių jos klientų interneto svetainių.
Amerikiečių bendrovės teikiamos paslaugos labiausiai žinomos dėl apsaugos nuo DDoS – paskirstytojo atsisakymo aptarnauti kibernetinių atakų, kurios sustabdo prieigą prie interneto svetainės, apkraudamos jos serverius pertekliniu srautu.
„Cloudflare“ būklės svetainė iš pradžių pranešė, kad žino apie problemą ir stengiasi ją išspręsti.
Gedimui tebesitęsiant 14.21 val. (Lietuvos laiku) bendrovė pranešė: „Matome, kad paslaugos atsigauna, bet klientai gali ir toliau pastebėti didesnį nei įprastai klaidų skaičių, kadangi tęsiame gedimų šalinimo darbus.“
Kitas pranešimas skelbė: „Atnaujinimas: toliau nagrinėjame problemą.“
16.42 val. (Lietuvos laiku) „Cloudflare“ informavo, kad gedimas buvo pašalintas: „Įgyvendinome sprendimo priemonę ir manome, kad problema yra išspręsta. Toliau stebime klaidas, kad užtikrintume, jog visos paslaugos vėl veikia normaliai.“
Pasak britų naujienų portalo „The Guardian“, „Cloudflare“ inžinieriai antradienį planavo atlikti techninės priežiūros darbus duomenų centruose Taityje, Los Andžele, Atlantoje ir Santjage Čilėje, tačiau neaišku, ar jų veikla buvo susijusi su gedimu.