respublika.lt

Amsterdame dešimtys tūkstančių demonstrantų susirinko į „didžiausią visų laikų“ eitynes prieš klimato kaitą

Publikuota: 2023 lapkričio 12 19:00:00, Gabija Lebednykaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Amsterdame dešimtys tūkstančių demonstrantų susirinko į „didžiausią visų laikų“ eitynes prieš klimato kaitą. EPA-Eltos nuotr.

Aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg prisijungė prie dešimčių tūkstančių demonstrantų sekmadienį Amsterdame vykusiose „didžiausiose visų laikų“ eitynėse, kurių tikslas – likus 10 dienų iki nacionalinių rinkimų įtraukti klimato krizę į politinę darbotvarkę.

 

Nešini plakatais demonstrantai susirinko į centrinę Amsterdamo aikštę ir leidosi žygiuoti gatvėmis.

Žygio organizatorių, tarp kurių būta tokių grupių kaip „Extinction Rebellion“, „Oxfam“ ir „Greenpeace“, atstovų, teigimu, eitynėse dalyvavo apie 70 000 žmonių ir šis renginys sumušė ankstesnius tokių žygių rekordus.

„Krizėms vis stiprėjant, o iki 2030 metų mūsų šalies numatytiems klimato tikslams pasiekti likus šešeriems metams, artėjantys rinkimai yra patys svarbiausi“, – sakoma bendrame protesto rengėjų pareiškime.

Apklausos rodo, kad rinkimai šiuo metu yra aklavietėje. Pagrindiniai konkurentai yra kadenciją baigiančio ministro pirmininko Marko Rutte's centro dešinioji partija ir nauja partija NSC, vadovaujama kovos su korupcija čempiono Pieterio Omtzigto.

Apklausų duomenimis, trečioje vietoje yra žaliųjų ir kairiųjų koalicija PvdA. Šiai partijai vadovauja buvęs Europos Komisijos sunkiasvoris Fransas Timmermansas, ES žaliojo kurso darbotvarkės architektas.

Apklausos rodo, kad pagrindinės rinkimų kampanijos temos yra Nyderlanduose besitęsianti būsto krizė, gyvenimo lygis ir imigracija.

Remiantis naujausia I&O tyrimų apklausa, klimato kaita rinkėjų nuomone užima penktąją vietą po būsto, sveikatos priežiūros, imigracijos ir skurdo.

Remiantis I&O tyrimų apklausa, klimato kaita dabar laikoma mažiau svarbia tema, nei buvo per paskutinius 2021 m. rinkimus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s