respublika.lt

„Linava“ prezidentas: Baltarusija ruošia dokumentus, kaip vilkikai turėtų važiuoti

(2)
Publikuota: 2025 lapkričio 21 19:32:00, Vilius Narkūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
„Linava“ vadovas Erlandas Mikėnas. Stasio Žumbio nuotr.

Baltarusijai po pasienio punktų atidarymo vis dar neišleidžiant Lietuvos vilkikų, Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovas Erlandas Mikėnas sako, jog tai nėra piktybinis veiksmas. Pasak jo, Minskas šiuo metu ruošia reikiamus dokumentus, kaip vilkikai galėtų grįžti namo.

 

„Ruošiami dokumentai, tvarka, kaip Lietuvos vežėjai turėtų važiuoti, nes iki šiol buvo uždrausta Lietuvos vežėjams važiuoti Baltarusijos teritorijoje. Mes tik važiuodavome iki terminalo. Dabar kalbama, kad reikia luktelėti, dokumentas ruošiamas“, – Eltai penktadienį sakė E. Mikėnas.

Pasak jo, tai, kad baltarusiai neišleidžia vilkikų, nėra piktybinis veiksmas.

„Ruošiami dokumentai, tai nėra piktybinis veiksmas“, – pakartojo jis.

Anot „Linavos“ prezidento, dokumentas gali būti išleistas bet kada, galbūt net ir penktadienį.

„Aš uždaviau klausimą, ar mums galima tikėtis pirmadienį. Mums atsakymas buvo, kad jis (dokumentas – ELTA) gali išlįsti bet kokiu momentu“, – teigė E. Mikėnas.

Lietuva sieną su Baltarusija atidarė vidurnaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, nuo to laiko pasienyje įstrigę Lietuvos vežėjai negali išvykti iš specialių stovėjimo aikštelių.

Reaguodama į susiklosčiusią situaciją, Užsienio reikalų ministerija (URM) Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovui penktadienį įteikė protesto notą.

Prasidėjus kontrabandinių balionų antplūdžiui, Vyriausybė spalį mėnesiui, iki lapkričio 30 d. vidurnakčio, nusprendė uždaryti paskutinius Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktus (PKP) su Baltarusija, tačiau Vyriausybės sprendimu jie atidaryti anksčiau.

Visgi, ketvirtadienį dėl kontrabandinių balionų grėsmės vėl sutrikus Vilniaus oro uosto veiklai, premjerės patarėjas Ignas Dobrovolskas teigė, kad, jei tokios hibridinės atakos kartosis, siena vėl gali būti uždaryta, taip pat ragino išleisti pasienyje įstrigusius Lietuvos vežėjus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Nida Grunskienė turėtų tęsti antrą kadenciją generalinės prokurorės pareigose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate patenkintas savo gyvenimu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +5 C

-2 +4 C

-6 +6 C

-1 +6 C

-2 +5 C

-2 +2 C

0-10 m/s

0-6 m/s

0-7 m/s